Meksyk. Tysiące nagich rowerzystów w proteście przeciwko agresywnym kierowcom [ZDJĘCIA]

Tysiące nagich meksykańskich rowerzystów przejechało ulicami miasta Guadalajara w stanie Jalisco. Akcja była protestem przeciwko agresywnym kierowcom i zanieczyszczaniu powietrza przez samochody. Podobne przejazdy nagich cyklistów odbywają się od kilku lat w wielu miastach na świecie w ramach Światowego Dnia Protestu Nagiego Rowerzysty.
Niektórzy z 3 tys. demonstrantów jechali na rowerach nadzy od stóp do głów, inni mieli na sobie stroje kąpielowe bądź bieliznę. Część z nich miała wypisane na ciele hasła "Więcej rowerów, mniej zanieczyszczeń" lub "Miasto jest dla wszystkich, także dla rowerzystów".

Uczestnicy protestu chcieli zwrócić uwagę na problemy rowerzystów na drodze oraz zaprotestować przeciwko zanieczyszczaniu powietrza przez kierowców samochodów.

To nie pierwszy nagi protest rowerzystów. W czerwcu rowerzyści w różnych miastach świata wyjeżdżają nago na ulice z okazji Światowego Dnia Protestu Nagiego Rowerzysty (World Naked Bike Ride). Pierwszy przejazd nagich osób na rowerach odbył się w 2001 r. w hiszpańskim mieście Saragossa. Był to protest przeciw globalnemu zanieczyszczaniu środowiska naturalnego.

Więcej o:
Komentarze (101)
Meksyk. Tysiące nagich rowerzystów w proteście przeciwko agresywnym kierowcom [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • simi_666

  0

  RSS gazety twierdził, że to artykuł o nocnych ulewach...

 • traianusmaster

  0

  Ja tylko dodam swoją opinię: Pewien czas temu prawie zostałem zabity przez jakąś babę, która jechała z zawrotną prędkością rowerem miejskim z jedną ręką na kierownicy a drugą trzymając przy uchu komórkę. Jechała pomiędzy ścianami kamienic a ciągiem zaparkowanych samochodów (sporo z nich nieprzepisowo, bo za blisko ściany). W tym ciasnym korytarzu miałem szczęście, że w porę ją zauważyłem i cofnąłem się pomiędzy samochody, gdyby jakiś dzieciak wyskoczył jej z bramy to byłaby tragedia. Reasumując: jestem pieszym, na drogach nie można chodzić - wiadomo, na chodnikach tez strach bo mogą cię rozjechać rowerzyści. Szczególnie od tyłu, bo wielu z tych jest debili, którzy jadą i chyba myślą, że to przechodzień ma cały czas patrzeć za siebie czy mu jakiś gamoń nie jedzie rowerem, a dzwonka większość z tych idiotów nie ma...

 • sniezka55

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem w szoku , niedawno ,, marsz szmat '' teraz nadzy rowerzyści o co w tym wszystkim chodzi . Może to sposób na zaistnienie ?

 • sniezka55

  Oceniono 6 razy 4

  Najczęstszy błąd rowerzystów ( zauważony przeze mnie) to nagłe skręcanie, na skrzyżowaniu , z prawej strony jezdni w lewą stronę , tuż przed maską samochodu . Zamiast robić ten manewr od osi jezdni w lewo . Później pukają się w głowę i wrzeszczą.

 • pralat_na_wrotkach

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego do tego artykułu przenosi link "Nocą burze i ulewy"?

 • anasz

  Oceniono 1 raz 1

  No dobrze, dobrze, ale co im szkodziło włożyć stringi?

 • wzgardzony

  Oceniono 1 raz 1

  klikam na:
  ...Nocą burze i ulewy. Poniedziałek też deszczowy [PROGNOZA]...
  i co widzę?
  Nagich rowerzystów, czyżby spadli razem z deszczem?

 • losiu4

  Oceniono 3 razy -1

  "marsze" gołodupców... żeby to choć jakieś panienki były, żeby można było oko na czymś ładnym zawiesić...

  Pozdrawiam

  Losiu

 • morfeusz_1

  Oceniono 8 razy 8

  Popieram takie gołe protesty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX