Tak rośnie poziom Wisły w 70-krotnym przyśpieszeniu [WIDEO]

W sobotę i niedzielę nie można przepłynąć promem na drugą stronę Wisły. Wszystkiemu winny jest rosnący poziom Wisły.
Z powodu szybkiego nurtu i wysokiego stanu Wisły 8 i 9 czerwca nie będą kursowały promy łączące Cypel Czerniakowski i Saską Kępę, most Poniatowskiego i Stadion Narodowy, Podzamcze Fontanny i zoo oraz Nowodwory i Łomianki. Odwołane zostały również weekendowe rejsy statkiem "Zefir" do Serocka. ZTM zwraca się do pasażerów, którzy zarezerwowali już miejsca na sobotnie i niedzielne rejsy, aby zgłaszali się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum (pawilon 2010b - od poniedziałku do soboty w godz. 7.00-20.00). Będą mogli odebrać wpłacone pieniądze lub zmienić termin podróży.

Zgodnie z harmonogramem w weekend pływa jedynie tramwaj wodny (o godz. 11.00, 13.00, 15.00 i 17.00 z przystanku Cypel Czerniakowski).

Mogą przejść gwałtowne burze

Napływające ciepłe powietrze sprawi, że zarówno w sobotę, jak i w niedzielę możliwe będą gwałtowne burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów może wynieść nawet 20 mm. Możliwe są też opady gradu. Pocieszeniem niech będzie to, że w sobotę co jakiś czas zza chmur pokazuje się słońce. Dzięki temu temperatura maksymalna dziś wynosi 22 st., a w niedzielę 24 st. Wiatr będzie słaby, umiarkowany, do 7 km/godz. Tylko w czasie burz może wiać do 70 km/godz.

Zobacz także
 • Zbiórka podpisów za referendum odwołującym Hannę Gronkiewicz-Waltz Zapytaliśmy, dlaczego chcą odwołać Gronkiewicz-Waltz
 • Wystawa "Seks w ZSRR" w Muzeum Erotyki w 2011 roku. Dzień Seksu: Tak zamierzają go świętować w stolicy [SONDA]
 • Pan Czesław znalazł dorodne pieczarki w Parku Ujazdowskim Znalazł dwie duże pieczarki w Parku Ujazdowskim
Komentarze (7)
Tak rośnie poziom Wisły w 70-krotnym przyśpieszeniu [WIDEO]
Zaloguj się
 • leopard21

  Oceniono 43 razy 35

  Jak moge odzyskac 0:54 zycia z powrotem....?

 • zeppelin25

  Oceniono 38 razy -8

  W Polsce podtopienia,a w Niemczech iCzechach tragedia...Polacy napewno pomoga powodzianom w Niemczech tak jak ci pomogli im w czasie powodzi stulecia?...zapomnialem,ze katolicy maja krotka pamiec...

 • abhaod

  Oceniono 47 razy 33

  "Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do głównej rzeki i do Bałtyku, więc nie słyszałem od dłuższego czasu o zjawiskach powodziowych, które by trwały dłużej niż tydzień, czy dwa"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje