Generał po seksaferze na ciepłą emeryturę? "Degrengolada państwa" [KOMENTARZE]

08.06.2013 13:40
Tak społeczeństwo skomentowało decyzję komendy głównej ws. Marca

Tak społeczeństwo skomentowało decyzję komendy głównej ws. Marca (fot. Piotr Guzik)

- Degrengolada tego, co się dzieje w państwie - w ten sposób Beata Sadurska z PiS skomentowała odejście skompromitowanego generała policji z Opola zamieszanego w seksaferę. - Kobieta została upokorzona, a generał odszedł na emeryturę w ciągu jednego dnia z 80 tys. odprawy i 10 tys. emerytury miesięcznie - powiedziała na antenie Polskiego Radia.
- Komendant główny policji zastosował zasadę całkowitego kolesiostwa w stosunku do generała z Opola. Generał [Leszek Marzec - red.] odszedł na emeryturę w ciągu jednego dnia. 80 tys. odprawy i 10 tys. emerytury miesięcznie. A kobieta została upokorzona, przeciwko niej toczy się postępowanie dyscyplinarne. To jest degrengolada tego, co się dzieje w państwie. Służby, które są odpowiedzialne za dbanie o porządek, które powinny być przykładem. A nie są - powiedziała posłanka PiS na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w audycji "Sterniczki".

Nagroda zamiast kary

Decyzję Komendy Głównej Policji skrytykowała także Julia Pitera z PO. - Sprawą powinien jak najszybciej zająć się minister spraw wewnętrznych - powiedziała. Jej zdaniem konsekwencje powinien ponieść również komendant główny policji.

- Sztuka sprawowania władzy polega na tym, że się podejmuje szybkie i właściwe decyzje w sytuacjach trudnych. (...) Nie może być tak, że w jakimś zdarzeniu strony dotykają różne konsekwencje. Zwłaszcza że tego generała, jako osoby odpowiedzialnej za taki stan rzeczy, żadne konsekwencje nie dotknęły. Spotkała go wręcz nagroda - mówiła na antenie radiowej "Jedynki" była minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL.

To wierzchołek góry lodowej

Joanna Piotrowska, prezeska Fundacji Feminoteka, działającej na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, skandal w opolskiej komendzie nazwała "wierzchołkiem góry lodowej".

- My w tej chwili dostajemy sporo listów od różnych kobiet pracujących w policji. Obawiam się, że to, co się działo w Opolu, to jest tylko wierzchołek góry lodowej. W policji nie ma żadnych standardów postępowania w tego typu sprawach, żadnych procedur dotyczących przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu czy nadużyciom władzy - mówiła.

Zobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 440 razy 428

  Za to samo, za co Łyżwiński z Samoobrony wylądował w pierdlu, nadinspektor policji ląduje na 10 tysięcznej emeryturce z 80 tysięczną odprawą. Widać w policji obowiązują niższe standardy moralne niż w prostackiej partii, a prawo ich nie obowiązuje.

 • fotodziadek

  Oceniono 287 razy 279

  Nie bądźcie naiwni, ręka rękę myje, gen. Marzec nie jest jedyny taki, koledzy krzywdy mu nie zrobią. A gdyby zechcieli? Oj, niedobrze, niedobrze... Gen. Marzec mógłby wyciągnąć na światło dzienne "osiągnięcia" innych kolegów generałów. I co wtedy????

 • fakiba

  Oceniono 202 razy 198

  Pan Marzec miał kolegę generała i w dodatku szefa tego czegoś co nazywają stróżami prawa a podwładna nie i tak właśnie to się skończyło on na ciepłą emeryturkę a ona dyscyplinarkę

 • rosfita

  Oceniono 193 razy 179

  Skandal! Czekamy na decyzje premiera. Panie Premierze słupki lecą bo bezczelność Pans funkcjonariuszy rożnych szczebli przekracza szczyty

 • realgniot

  Oceniono 154 razy 136

  Zlikwidować przywileje, a emerytury tylko z ZUS i wyłącznie ze składek.\
  Trzeba podziękować Millerowi, smród się do dziś ciągnie.

 • anthrax_2

  Oceniono 125 razy 121

  Odprawy dostają nie tylko policjanci ale wszyscy na wysokich stanowiskach
  Stąd określenie ,,karuzela stanowisk''
  Nie widziano dotąd żadnego byłego prezesa w Urzędzie Pracy

  tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,gigantyczna-premia-za-narodowy,35467.html

 • 1234qwerty

  Oceniono 106 razy 98

  Mam różne kwity i możecie mi skoczyć. Podkreślić wężykiem oczywiście generalskim.

 • grregu

  Oceniono 59 razy 53

  REWOLUCJA JEST KOBIETĄ :) Popieram Was, drogie Panie:)

 • kasy_fiskalne_dla_wszystkich

  Oceniono 110 razy 46

  ciekawe standarty sa w tym panstwie..ale przeciez to za rzadow PELO wiec nic dziwnego..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje