Generał po seksaferze na ciepłą emeryturę? "Degrengolada państwa" [KOMENTARZE]

- Degrengolada tego, co się dzieje w państwie - w ten sposób Beata Sadurska z PiS skomentowała odejście skompromitowanego generała policji z Opola zamieszanego w seksaferę. - Kobieta została upokorzona, a generał odszedł na emeryturę w ciągu jednego dnia z 80 tys. odprawy i 10 tys. emerytury miesięcznie - powiedziała na antenie Polskiego Radia.
- Komendant główny policji zastosował zasadę całkowitego kolesiostwa w stosunku do generała z Opola. Generał [Leszek Marzec - red.] odszedł na emeryturę w ciągu jednego dnia. 80 tys. odprawy i 10 tys. emerytury miesięcznie. A kobieta została upokorzona, przeciwko niej toczy się postępowanie dyscyplinarne. To jest degrengolada tego, co się dzieje w państwie. Służby, które są odpowiedzialne za dbanie o porządek, które powinny być przykładem. A nie są - powiedziała posłanka PiS na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w audycji "Sterniczki".

Nagroda zamiast kary

Decyzję Komendy Głównej Policji skrytykowała także Julia Pitera z PO. - Sprawą powinien jak najszybciej zająć się minister spraw wewnętrznych - powiedziała. Jej zdaniem konsekwencje powinien ponieść również komendant główny policji.

- Sztuka sprawowania władzy polega na tym, że się podejmuje szybkie i właściwe decyzje w sytuacjach trudnych. (...) Nie może być tak, że w jakimś zdarzeniu strony dotykają różne konsekwencje. Zwłaszcza że tego generała, jako osoby odpowiedzialnej za taki stan rzeczy, żadne konsekwencje nie dotknęły. Spotkała go wręcz nagroda - mówiła na antenie radiowej "Jedynki" była minister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL.

To wierzchołek góry lodowej

Joanna Piotrowska, prezeska Fundacji Feminoteka, działającej na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, skandal w opolskiej komendzie nazwała "wierzchołkiem góry lodowej".

- My w tej chwili dostajemy sporo listów od różnych kobiet pracujących w policji. Obawiam się, że to, co się działo w Opolu, to jest tylko wierzchołek góry lodowej. W policji nie ma żadnych standardów postępowania w tego typu sprawach, żadnych procedur dotyczących przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu czy nadużyciom władzy - mówiła.

Więcej o:
Komentarze (81)
Generał po seksaferze na ciepłą emeryturę? "Degrengolada państwa" [KOMENTARZE]
Zaloguj się
 • waw2013

  0

  "Decyzję Komendy Głównej Policji skrytykowała także Julia Pitera z PO. - Sprawą powinien jak najszybciej zająć się minister spraw wewnętrznych - powiedziała." A czy minister już się w sprawie nie wypowiadał? Z jego bełkotu zrozumiałam, ze jak przełożony ma romans z podwładną to jest OK, a jak podwładna z przełożonym to nie jest OK i taka sprawa MUSI być przedmiotem postępowania dyscyplinarnego podwładnej.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 1 raz 1

  .
  Ja tu nie widze zadnej sensacji.
  Ani jesli chodzi o sytuacje ani o jezyk czy mentalnosc pacjentow powyzej.
  .
  Obecna ekipa to zgraja chamow, kolesi i nierobow.
  .
  Taki jezyk jest wsrod nich standartem . Podobnie z dymaniem swoich sekretarek. Tak obecnie jest wszedzie.
  Tak sie wypowiadal i postepowal dawny senator platfus Ludwisiuk, poslanka PO Sawicka zdradzala slubnego z Polica, ministra od sportu , zlodziejstwa i lapownictwa Mucha zostawila meza i dzieciaki.
  Podobnie traktowal swoich podwladnych ten arcycham Schetyna podczas swojego ministrowania w MSW.
  Posel PO Niesiolowski robi to codziennie przed kamerami, inne platfusy robia to w Sejmie RP calkiem otwarcie.
  Ostatnio ktos nawet grozil swojemu kolesiowi platfusowi mordobiciem za niepodnoszenie lapy na komende.
  .
  Nie chamstwo jest jednak problemem. Raczej bezkarnosc i traktowanie publicznych funkcji jako swoich feudalnych wlosci.
  .
  Inna skandaliczna sprawa to inflacja w generalach. Kazdy byle smrod , nie wart jakiegokolwiek munduru zostaje generalem w pare minut. Tylko niewolnicza lojalka do rudego oszusta Tuska i juz gajowy rozdaje medale i majtki z lampasami . Ten przedostatni najemnik Tuska z ABW zostal generalem od zera. W BOR generaly, w Insp. Drogowej rowniez, psow generalow obszczymurkow cale multum. Limuzyny, , adjutanci, gabinety, mundurowe emeryturki - koszty astronomiczne - Kowalski placi za wszystko tyrajac do 67 roku zycia i prawdopodobnie szybkiej smierci.
  .
  System gnije i cuchnie na kilometr. Lemingom to pasuje - rudy Kaszub ze zlodziejska ekipa to ich dozgonni idole , prymityw na calej linii.
  W takiej np. Turcji Tatary wyszly na ulice za mniej.
  U nas cisza !
  .
  .

 • 7rybek

  0

  Zgadzam się z Panią Sadurską, choć i za PIS były podobne zdarzenia.

 • jvelzkeyek

  Oceniono 2 razy 2

  DEGRENGOLADA

  Degrengolada władzę na łopatki rozkłada.

  Degrengolada staczanie się władzy zapowiada.

  Limuzynami wozi się władza.

  Władza nie lubi jak się jej przeszkadza.

  Władza ustawodawcza murem się ogrodzi.

  Władzy za nasze nadzwyczaj się powodzi.

  Nie płaci mandatów władza publiczna.

  Władza mało robi i jest bezkrytyczna.

  Władza z wyborców sobie żartuje.

  Władza na nic sobie nie żałuje.

  Każdej władzy nie kochamy.

  Chociaż sami sobie ją wybieramy.
  komentarzedowydarzen.blox.pl

 • fjan

  Oceniono 3 razy 3

  Państwo zaczęło się rozpadać 20 lat temu kiedy solidaruchy zaczęły sprzedawać majątek społeczny. Następne rządy tylko dokończyły. Śladowo jeszcze Polska istnieje np. język ale tylko śladowo. Teraz już jest zbyt póżno na scalanie tego co się rozpadło.

 • potatos

  Oceniono 2 razy 0

  ale!!! afera!!!! W KAZDEJ KOMENDZIE POLICJI jest taka afera:)))) tylko tutaj akurat solidny przeciwnik tzn. z wto (wydzial techniki operacyjnej) przylozyl sie do roboty:)))

 • tadjan

  Oceniono 1 raz 1

  najbardziej mnie bawi jak ten pasożyt zw. Julia Pitera wypowiada się.....

 • lisa2

  Oceniono 3 razy 3

  Rozpad państwa ! ! !

  Komu można wierzyć?

  Kościołowi?
  Premierowi?
  Ministrom?
  Bankom?
  Pracodawcom?

  Teraz Policji?

  Nikomu?

  To może ZUS-owi?

  Wojsku?
  Drogowcom?
  Straży Miejskiej?
  A może naszym wybrańcom z Samorządów?

  Jedynym człowiekiem, któremu mogę wierzyć, to osoba, która codzienneie (w dni robocze) wyrzuca do śmietnika swoje śniadanie, a ja po godzinie 8-mej rano je wyciągam i mam co jeść.

  Wierzyć mogę Biedronce, która wyrzuca koncówki jeszcze nie sprzedanych bananów (czasem prawie cały karton), warzywa nieco sfatygowane przez klientów (ich już takich nikt nie kupi), trochę pomidorów nadszarpniętych, ogórków, ziemniaków nieco brzydrzych - sałaty z wierzchu zepsutej - dzięki im mam co jeść.

  A czy może mogę wierzyć lekarzom? W przychodni raczej nie, nawet badania krwi nie przepisze, abym mogła się upewnić, że opad i inne parametry są prawidłowe, cholesterol i inne. Żadnego prześwietlenia płuc, a palę jak smok niedopałki zbierane po śmietnikach przystankowych (chociaż podobno na przystankach palić nie wolno).

  To komu można wierzyć?

 • piotr110660

  Oceniono 3 razy 3

  Oczywiście, że degrengolada. potrzebna nam władza, która przywróci szacunek do państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX