Podhale. 20 dzieci zatruło się na "zielonej szkole"

PAP
08.06.2013 12:10
Karetka pogotowia - zdjęcie ilustracyjne

Karetka pogotowia - zdjęcie ilustracyjne (Fot. Piotr Molęcki / Agencja Gazeta)

20 dzieci ze szkoły podstawowej w Łukowie (woj. lubelskie) trafiło z objawami zatrucia pokarmowego do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.
Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie Adam Jędrzejczyk, dzieci były na "zielonej szkole" w miejscowości Ząb koło Zakopanego.

- W drodze powrotnej w piątek zwiedzały Wieliczkę i po południu u części z nich wystąpiły objawy zatrucia - wymioty, biegunka i bóle brzucha. Dlatego dzieci zostały przewiezione do szpitala - powiedział Jędrzejczyk.

Krakowski Sanepid rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne, jakie posiłki i gdzie spożywały dzieci. Badane będą także próbki od chorych. Kontrole obiektów w Zębie, w których zorganizowała były "zielona szkoła", ma przeprowadzić Stacja Powiatowa Sanepidu w Zakopanem. Cała grupa liczyła 43 dzieci.

Zobacz także
Komentarze (12)
Zaloguj się
 • 3-kuleczka

  Oceniono 30 razy 14

  @woryprokopa i inne obszczymurki : do wiadomości
  dzieci zostały podtrute w górolskiej chałupie bo górole to smotruchy i brudasy
  a gospodorze to nie stalinowskie pomioty tylko 30-40 letnie orcyki, rodzina gdzie na jednej ścianie jest 40 obrozków świentej panienki i jezusicka a nikt nie wie co to mycie rąk
  nie maja warunków na zgrupowania dzieci ale każda okazja do zarobienia kilku złotych jest grzechu warta więc podpisuja umowy a pózniej karmią dzieci syfem odgrzewanym trzy dni i serwuja brudnymi łapskami

 • stefansonson

  Oceniono 30 razy 2

  niestety to znak naszych czasów dzieciaki wychowywane są w przesadnej higienie, warunki domowe są wręcz szklarniowe, domestosy, krety, mycie rączek przy każdej okazji, prawie jałowa woda w kranie. To wszystko wpływa na zwiększoną ilość alergii oraz nietolerancji organizmu na dość pospolite w naturze mikroorganizmy. Dla tych dzieci wystarczy łyk wody z jeziora, albo rzeki żeby wystąpiły u nich tego typu objawy.

 • bed-e45

  Oceniono 64 razy 0

  A przecież byli karmieni według najlepszych zaleceń Niesiołowskiego - szczawiem i mirabelkami.

 • a100

  Oceniono 10 razy -4

  Drodzy pisarze tego forum!
  Piszecie q.wa jak moczem w śniegu. Elyta polskiego za..pia intelektualnego! Tfu i fuj!,,

 • niktwazny126

  Oceniono 33 razy -15

  No i znowu nauczyciele odpoczęli i się zrelaksowali za pieniądze rodzicow. Super jest być nauczycielem i jeździć na takie imprezy na polecenie dyrekcji.

 • woryprokopa

  Oceniono 26 razy -16

  stalinowskie szkolnictwo niesie za soba patologie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje