Castro, porywacz i gwałciciel z Ohio, usłyszał aż 329 zarzutów

Ariel Castro

Ariel Castro (Fot. AP)

Ariel Castro, który przez blisko dekadę więził i gwałcił trzy młode kobiety w jednym z domów w Cleveland w stanie Ohio, usłyszał 329 zarzutów.
Dwa z zarzutów dotyczą morderstwa, a konkretnie usunięcia ciąży zgwałconych przez Castro kobiet. Kolejne 139 zarzutów dotyczy gwałtów, a 177 porwań. Tim McGinty, prokurator z hrabstwa Cuyahoga, poinformował, że zarzuty dotyczą okresu jedynie od sierpnia 2002 r. do lutego 2007 r. 52-letniemu Castro grozi kara śmierci za spowodowanie przymusowych poronień.

Trzy kobiety, Amanda Berry, Gina DeJesus i Michelle Knight były przetrzymywane przez dekadę i gwałcone, trzymane w osobnych pokojach, pętane łańcuchami i sznurami. Nigdy nie opuściły posesji, na której znajduje się dom Castro, a jedynie dwa razy mogły wyjść do garażu.

Do uwolnienia kobiet doszło na początku maja, gdy sąsiad, zaniepokojony krzykami w pobliskim domu, poszedł sprawdzić, co się dzieje, i odnalazł tam zaginione. Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, w drodze powrotnej z pracy w barze szybkiej obsługi. DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, kiedy wracała ze szkoły do domu. Trzecia kobieta to 32-letnia obecnie Knight, zaginiona w 2002 roku.

Zobacz także
  • Policjant przed domem Giny DeJesus, jednej z trzech porwanych 10 lat temu kobiet  Koszmar porwanych kobiet z Ohio. Były bite, gwałcone i skute łańcuchem
  • Dom siostry Amandy Berry został udekorowany balonami po informacji o odnalezieniu kobiety "Cześć tatusiu. Żyję". Rodzina porwanej w USA pierwszy raz od lat usłyszała jej głos [WZRUSZAJĄCE WIDEO]
  • Natascha Kampusch miała dziecko ze swoim oprawcą? Mogło zostać zabite i zakopane

Najnowsze informacje