Milion za lunch z Buffettem. Pieniądze trafią do bezdomnych

Nieco ponad milion dolarów zapłaci anonimowy zwycięzca aukcji za możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. To trzy razy mniej niż rok temu. Pieniądze będą przeznaczone dla bezdomnych w Kalifornii.
Tradycyjna aukcja charytatywna przeprowadzona została na platformie eBay. Rozpoczęła się przed tygodniem od 25 tys. dolarów. Ostatecznie za możliwość spotkania z miliarderem zwycięzca aukcji zapłaci dokładnie 1 milion i 100 dolarów. Przed rokiem za to samo trzeba było zapłacić blisko 3,5 mln dolarów, a przez ostatnie pięć lat cena nie schodziła poniżej 2 mln.

Pieniądze uzyskane na aukcji fundacja Glide przeznaczy na pomoc biednym i bezdomnym w Kalifornii. Roczny budżet fundacji sięga 17 mln dolarów. - To wiele dla nas znaczy. Będziemy kontynuować naszą aukcję - powiedział wielebny Cecil Williams, założyciel fundacji.

Przed spotkaniem Warren Buffett ma ustalić, o czym chce rozmawiać zwycięzca aukcji. Wiadomo, że tematem rozmowy nie mogą być inwestycje, choć to właśnie Buffett uznawany jest za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Spotkanie odbędzie się w restauracji New York's Smith & Wollensky, która zapłaciła za to 10 tys. dolarów. Te pieniądze także trafią do biednych.

Warren Buffett uznawany jest za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Jest głównym akcjonariuszem i przewodniczącym rady nadzorczej oraz prezesem Berkshire Hathaway. Znany jest także ze swojej filantropii oraz obietnicy przekazania 99 procent swojego majątku na cele charytatywne.

Zobacz także
 • Warren Buffett założył konto na Twitterze - 10 tys. obserwujących w 10 minut
 • Warren Buffett przejmuje producenta keczupu HJ Heinz
Komentarze (17)
Milion za lunch z Buffettem. Pieniądze trafią do bezdomnych
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 2 razy -2

  Dobroczynne popijawy są stare jak świat.

  Inna propozycja:

  Kolacja ze śniadaniem, z brudziem - z Głódziem.

  A na kaca Actimel.

 • vomitorium1

  Oceniono 1 raz -1

  "Nieco ponad milion dolarów zapłaci anonimowy zwycięzca aukcji za możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem."
  u nas też
  powinna być
  taka aukcja
  (lunch z bufetową)

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 2

  Może kiedyś będę miał ulicę w Egipcie , a kosztowało to poniżej $1000. Ale nieprędko...

  W czasie licznych pobytów w Egipcie połączonych z włóczęgami sponsorowałem w oryginalny sposób kilka rodzin. Mam ich zdjęcia i adresy.

  Opracowałem tani i skuteczny sposób wspierania ich w wychodzeniu z nędzy. Kupowałem zestaw transportowy składający się z osiołka i z niewielkiej platformy do przewożenia owoców. Dowiezione na targ owoce, najczęściej mango, sprzedawali z platformy turystom.

  Eksploatacja praktycznie darmowa bo podwozie (...) na standardowych starych standardowych kołach samochodowych a osioł się sam wyżywi. Nieletni synowie dla których i tak nie ma zajęcia z przyjemnością zajmują się powożeniem i sprzedażą owoców.

  Jestem świadom że podobne zestawy są przyczyną wielu nocnych wypadków drogowych. Dlatego "moje" zestawy były modyfikacjami powszechnie dostępnych. Ulepszenie polegało na zamontowaniu dodatkowych świateł odblaskowych. Poza tym od kilku lat dostępna jest tania taśma odblaskowa na rzepy dla woźnicy a nawet tanie zabawki samoświecące w groszowej cenie.

  Znamienne że darowizny mają charakter nieformalny. Jakakolwiek próba sformalizowania byłaby kosztowna i narażała obdarowanego a nawet ofiarodawcę (mnie) nie tylko na zbędne koszty ale nawet na odpowiedzialność karną! Pod tym względem Egipt i Polska to bratnie kraje - w GW łatwo znaleźć informację o obowiązkowym badaniu koni którymi górale wożą turystów do Morskiego Oka.
  Dlatego wszelkie pamiątki i dowody wykonawcy mego testamentu prześlą obdarowanym dopiero po mojej śmierci.

 • jedzcie.i.pijcie

  Oceniono 11 razy 7

  A myślałem, że o HGW chodzi. NA WOŚP wystawiła kawę ze sobą, ale jak się zorientowała, że dostanie kawą+torcikiem po twarzy od zwycięzcy, szybciutko odwołała aukcję wośp:)))))

 • spiwor

  Oceniono 12 razy 2

  Macie niepowtarzalną okazję zjedzenia ze mną obiadu za marne 100 tyś. zł i posłuchanie jak elegancko mlaskam. W menu schabowy z ziemniakami.

 • jamj

  Oceniono 22 razy 4

  Filantropia bogaczy polega na tym, że z wielkim rozgłosem dają skromną część tego, co po cichu z biednych zdarli.

 • 31.februarius

  Oceniono 25 razy 1

  "Milion za lunch z Buffettem. Pieniądze trafią do bezdomnych", ...

  którzy nimi są, dzięki Buffettowi & co.

 • stary.gniewny

  Oceniono 15 razy 11

  W Polsce milion dolarów dla bezdomnego niezawodnie trafiłoby do celebryty który na miesiąc musi opuścić swoją posiadłość z powodu nowej dekoracji wnętrz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje