Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Zginęła nauczycielka

Wypadek miał miejsce w okolicach miasta Ingolstadt

Wypadek miał miejsce w okolicach miasta Ingolstadt (Fot. GoogleMaps)

Pojazdem podróżowała grupa młodzieży z gimnazjum z Lwówka Śląskiego na Dolnym Śląsku. Do zdarzenia doszło dziś około 4 rano. Zginęła nauczycielka, dwoje z nastolatków jest w stanie bardzo ciężkim, kilka innych jest rannych.
- Wszystko stało się w trakcie wyprzedzania, bo jechaliśmy za szybko. Autobus zahaczył o barierki i wpadł do rowu - mówi 16-letni Grzegorz, który podróżował autobusem.

- Zginęła nauczycielka, dwoje z uczniów jest w stanie bardzo ciężkim, są w tej chwili operowani. 28 osób trafiło do szpitala, z czego 8 osób jest ciężej rannych - informuje konsul RP w Monachium Justyna Lewańska. Ranni zostali przetransportowani śmigłowcami do pobliskich szpitali.

Autokarem podróżowały 43 osoby, a także dwóch kierowców. którzy są obecnie przesłuchiwani przez funkcjonariuszy. Na miejscu trwa akcja ratownicza. Do wypadku doszło na autostradzie A9 między Norymbergą a Monachium, niedaleko miasta Ingolstadt.

Uczniowie z prywatnego gimnazjum im. Sybiraków we Lwówku Śląskim mieli dostać się na "zieloną szkołę" we Francji. Pracownicy urzędu gminy w Lwówku Śląskim informują, że burmistrz i firma przewozowa organizują przejazd na miejsce zdarzenia. Magistrat udziela też informacji na temat wypadku pod numerem 75 64 77 899.

Polskie MSZ jest w kontakcie z niemiecką policją. Podano numer telefonu dla rodzin osób poszkodowanych - 00 49 89 418 60 836. 

Najnowsze informacje