Dziś kongres Ruchu Narodowego w Warszawie. Będzie ONR, UPR, Wszechpolacy i węgierski Jobbik

08.06.2013 06:00
11.11.2012, Święto Niepodległości. Marsz Niepodległości na placu Na Rozdrożu w Warszawie

11.11.2012, Święto Niepodległości. Marsz Niepodległości na placu Na Rozdrożu w Warszawie (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Członkowie organizacji prawicowych i narodowo-radykalnych spotkają się dziś na kongresie Ruchu Narodowego w Warszawie. Będą ludzie z Młodzieży Wszechpolskiej, ONR czy Unii Polityki Realnej. - Przedstawimy pięć konkretnych postulatów - zapowiada Robert Winnicki z RN.
- Kongres zgromadzi przedstawicieli kilkudziesięciu organizacji prawicowych, wchodzących w skład RN lub z nim współpracujących, m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Unii Polityki Realnej, Ruchu Wolności oraz organizacji lokalnych - mówi przedstawiciel kierującej Ruchem rady decyzyjnej Robert Winnicki.

Wśród gości Węgrzy z Jobbiku i prawicowi publicyści

Wśród zaproszonych gości są prawicowi publicyści oraz przedstawiciele zagranicznych organizacji społecznych i politycznych, m.in. węgierskiej partii Jobbik. Kongres rozpoczną przemówienia liderów RN: Winnickiego, Krzysztofa Bosaka, Artura Zawiszy, oraz szefa ONR Przemysława Holochera i Mariana Kowalskiego z UPR.

- Planujemy zaprezentować się jako federacja wielu organizacji, także lokalnych i kobiecych. Chcemy pokazać swoje idee i postulaty, przedstawić plany - podkreślił Winnicki. Według niego podczas kongresu zostanie też zaprezentowana lista pięciu konkretnych postulatów dotyczących polskiej gospodarki, polityki zagranicznej i tożsamości narodowej.

Uczestnicy kongresu mają też podpisać deklarację ideową, która powstała w końcu marca. Wśród postulatów zawartych w deklaracji jest zachowanie tożsamości narodowej opartej o wartości chrześcijańskie, obrona rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, a także dążenie do zachowania złotego jako waluty narodowej.

"Nie" dla liberalno-lewicowej propagandy

Ruch Narodowy nie zgadza się na "poddawanie młodzieży eksperymentom edukacyjnym, ani na płynącą z mediów i instytucji kultury falę liberalno-lewicowej propagandy". - Podejmujemy walkę z promocją kosmopolityzmu i płytko pojętej nowoczesności, by na powrót uczynić nasz naród dumną i silną wspólnotą - napisano w deklaracji. Celem Ruchu ma być "odzyskanie państwa z rąk realizujących obce interesy skorumpowanych elit, finansowych oligarchów i klik oportunistów i ignorantów".

Działacze Ruchu zamierzają bronić interesów Polski wobec "brukselskiej biurokracji". "Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej" - głosi dokument.

Priorytety RN: obronność, edukacja, rodzina

Organizatorzy kongresu planują też przedstawienie na zaplanowanych panelach wykładów dotyczących obronności, polityki edukacyjnej, przemysłu i energetyki, problemów małych i średnich przedsiębiorstw, a także polityki prorodzinnej. Jak zaznaczył Winnicki, w każdym z paneli wezmą udział przedstawiciele organizacji związanych z Ruchem oraz eksperci, np. o obronności będzie mówił b. wiceminister obrony narodowej Romuald Szeremietiew.

Winnicki podkreślił, że kongres zostanie zorganizowany za pieniądze działaczy i sympatyków Ruchu, zbieranych za pośrednictwem Facebooka. - Jeszcze nie zebraliśmy planowanych 30 tys. zł, ale jesteśmy dobrej myśli - zaznaczył.

Zobacz także
Komentarze (191)
Dziś kongres Ruchu Narodowego w Warszawie. Będzie ONR, UPR, Wszechpolacy i węgierski Jobbik
Zaloguj się
 • js93

  0

  widać te głosy poprawnie polityczne lewackie masońskie i liberalne sprzedawczyków sługusów obcych potęg i wywiadów albo ludzi głupich nierozumiejących tego że jak Polacy nie zaczną działać to znów przestaniemy istnieć brawo młodzi weźcie sprawy w swoje ręce pogońcie czerwoną zarazę, masonów i innych wrogów polskości, dlaczego Żydzi tak ścigają przejawy antysyjonizmu a my godzimy się na to że nas Polaków obrażają czas z tym skończyć młodzi do boju!

 • jurekzoliwy

  0

  Wspólną cechą ludzi tworzących ów prawicowy ruch jest poważne ograniczenie intelektualne przy jednoczesnym braku kontroli nad emocjami.

 • clarus2

  Oceniono 1 raz 1

  Młodzież wszechpolska, czyli wszech-watykańska sterowana i podjudzana przez kler!

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Tych "demokratow" trzeba najpierw nauczyc demokracji. I ich metoda: jak nie bedzie wyboru to przymusem. Perswazja mozna tylko zajechac dalej z ludzmi posiadajacymi mozg. Ultrasom go wycieto. Im sie tylko wydaje,ze oni walcza o jakas wolnosc. Oni sie buntuja,bo nie umieja sie znalezc w swiecie roku 2013!

 • blue911

  Oceniono 1 raz 1

  Wszystkich na ciezarowki I wyslac w jedno z dwoch miejsc: albo do obozu resocjalizacji I przyuczenia zawodu albo do....Teksasu! Jak posmakuja jak wyglada z bliska ich "neonaziolski,prawicowy raj" to wielu z nich ogony podkuli I zwieje. Powtarzac chwytliwe haselka to kazdy potraffi. "Practice what you preach" - to nawet oszolomskiemu ultrasowi GW Bushowi sie nie udalo. Za miekki ten "twardziel" byl I spapral robote naziolom czyli amerykanskim pisowcom.

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 2

  Mieliśmy ju,z parę przykładów takich "narodowych apostołów", którzy swe narody doprowadzili do katastrofy. Tacy "zbawcy" pojawiali się w ub. stuleciu na fali kryzysów. Myślę, że doświadczenia są aż nadto widoczne....

 • bog43

  Oceniono 2 razy 2

  Sieg heil her Winnicki w porąbanym ciele pusty łeb i faszystowski duch . Gdzieś tych kretynów już widziałem .

 • ayouseptim

  Oceniono 2 razy 2

  Watykańskie imperium zła znów szaleje.

 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  planujemy,chcemy, liczymy......czas na czyny w majestacie prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje