Seks-afera w opolskiej policji? "Nie ujawnimy raportu po kontroli na komendzie"

07.06.2013 20:53
Komendant Leszek Marzec

Komendant Leszek Marzec (Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta)

Raport po kontroli, którą przeprowadzono w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, dotyczący bezprawnego założenia i użycia podsłuchu w gabinecie komendanta, zostanie przekazany prokuraturze. Policja nie ujawni, jakie są wnioski z kontroli.
Komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński zlecił kontrolę w opolskiej komendzie wojewódzkiej policji, dotyczącą jej szefa nadinsp. Leszka Marca, po tym jak "Nowa Trybuna Opolska" ujawniła nagranie z podsłuchu w gabinecie komendanta. Gazeta napisała, że komendant został potajemnie nagrany podczas rozmowy z wysoko postawioną oficer policji, a "w rozmowie pełnej zażyłości mieszają się wątki służbowe i obyczajowe".

Tego samego dnia Marzec został zdymisjonowany. Do Opola wysłano kontrolę, którą przeprowadziło Biuro Kontroli i Biuro Spraw Wewnętrznych KGP.

"Raport gotowy, ale nie będziemy go ujawniać"

- Raport pokontrolny został już podpisany przez komendanta głównego policji i zostanie w całości skierowany do prokuratury, która w tej sprawie prowadzi śledztwo. Nie będziemy go ujawnić - powiedział dziś rzecznik prasowy policji insp. Mariusz Sokołowski.

- Nie badano wątków obyczajowych, które pojawiły się w nagraniu, tylko koncentrowano się na tym, co dotyczyło spraw służbowych komendanta i pani naczelnik - powiedział Sokołowski. - Oprócz podsłuchu analizowaliśmy również anonim, który dotarł do Komendy Głównej, oraz informacje od pracowników komendy w Opolu - dodał.

Śledztwo dotyczące założenia i wykorzystania podsłuchu w gabinecie komendanta opolskiej policji prowadzi Prokuratura Okręgowa z Legnicy. Sprawą zajął się także rzecznik praw obywatelskich.

Płytę z nagraniem przesłał pocztą do redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej" anonimowy informator. W liście dołączonym do płyty napisał m.in.: "Przesyłam autentyczną, nagraną w listopadzie 2012 roku płytę, która ukazuje, w jaki sposób załatwia się sprawy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu".

Komentarze (25)
Zaloguj się
 • unterhose

  Oceniono 114 razy 108

  To się nazywa transparentność władzy.

 • fakiba

  Oceniono 65 razy 63

  Nie każdy ma kolegę generała który w dodatku jest szefem tego cyrku zwanego dla zmyłki stróżami prawa

 • romek4805

  Oceniono 48 razy 42

  nie ważne co robił komendant ważne ,ze go nagrano i za to ktoś musi ktoś beknąć a komendant jest na zasłużonej emeryturze nie ma jak to mieć kumpla komendanta generała

 • obinobi

  Oceniono 41 razy 39

  Pornogenerał to ma dobrze. Zawinął się na emeryturkę za nasze podatki i śmieje się w twarz. A władza w tym Komenda Główna nie widzi nic zdrożnego. Jest super....

 • jami100

  Oceniono 34 razy 30

  Nagrania dokonał anonimowy rywal, normalne walki podjazdowe. Ale właściwie to nie wiadomo, za co odwołano komendanta. Pewnie się nie dowiemy skoro wszystko jest tajne.

 • woryprokopa

  Oceniono 21 razy 21

  Dobroczynność polskiej policji, złamie niejedno serce z kamienia.

 • 70irek

  Oceniono 20 razy 20

  W marcu jak w garncu

 • vomitorium1

  Oceniono 27 razy 13

  "Seks-afera w opolskiej policji?"
  jaka afera ???
  (czy to wina
  tego łysego
  że "za mundurem panny sznurem")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje