Seks-afera w opolskiej policji? "Nie ujawnimy raportu po kontroli na komendzie"

07.06.2013 20:53
Komendant Leszek Marzec

Komendant Leszek Marzec (Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta)

Raport po kontroli, którą przeprowadzono w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, dotyczący bezprawnego założenia i użycia podsłuchu w gabinecie komendanta, zostanie przekazany prokuraturze. Policja nie ujawni, jakie są wnioski z kontroli.
Komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński zlecił kontrolę w opolskiej komendzie wojewódzkiej policji, dotyczącą jej szefa nadinsp. Leszka Marca, po tym jak "Nowa Trybuna Opolska" ujawniła nagranie z podsłuchu w gabinecie komendanta. Gazeta napisała, że komendant został potajemnie nagrany podczas rozmowy z wysoko postawioną oficer policji, a "w rozmowie pełnej zażyłości mieszają się wątki służbowe i obyczajowe".

Tego samego dnia Marzec został zdymisjonowany. Do Opola wysłano kontrolę, którą przeprowadziło Biuro Kontroli i Biuro Spraw Wewnętrznych KGP.

"Raport gotowy, ale nie będziemy go ujawniać"

- Raport pokontrolny został już podpisany przez komendanta głównego policji i zostanie w całości skierowany do prokuratury, która w tej sprawie prowadzi śledztwo. Nie będziemy go ujawnić - powiedział dziś rzecznik prasowy policji insp. Mariusz Sokołowski.

- Nie badano wątków obyczajowych, które pojawiły się w nagraniu, tylko koncentrowano się na tym, co dotyczyło spraw służbowych komendanta i pani naczelnik - powiedział Sokołowski. - Oprócz podsłuchu analizowaliśmy również anonim, który dotarł do Komendy Głównej, oraz informacje od pracowników komendy w Opolu - dodał.

Śledztwo dotyczące założenia i wykorzystania podsłuchu w gabinecie komendanta opolskiej policji prowadzi Prokuratura Okręgowa z Legnicy. Sprawą zajął się także rzecznik praw obywatelskich.

Płytę z nagraniem przesłał pocztą do redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej" anonimowy informator. W liście dołączonym do płyty napisał m.in.: "Przesyłam autentyczną, nagraną w listopadzie 2012 roku płytę, która ukazuje, w jaki sposób załatwia się sprawy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu".

Komentarze (25)
Seks-afera w opolskiej policji? "Nie ujawnimy raportu po kontroli na komendzie"
Zaloguj się
 • topiramax

  0

  No pewnie! Jeszcze by się ktoś dowiedział "jak się wykonuje" takie kontrole;)

 • romek987

  Oceniono 3 razy 3

  Chore panstwo,ktore tak reaguje na postepowanie najwyzszych urzednikow panstwowych.
  Tak idzie w Polske przekaz-mozesz wiele niegodziwosci zrobic bezkarnie.
  Zastanawiam sie,dlaczego Premier pozwala na takie bezprawie.Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ujawniają bo się chyba nie da opisać normalnym językiem.
  NIECENZURALNE.
  A winny wszystkiemu ten co ten podsłuch podłożył.KANALIA.

 • patriotaa

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież ten generał na tym zdjęciu to jest przepity worki pod oczami zmęczony chyba tylko co po libacji alkoholowej

 • josif47

  Oceniono 3 razy 1

  . Czas przepedzic te bande z Tuskiem iKomorowskim na czele ! To oni sa winni ! To oni stworzyli takie prawo gdzie wladza robi co chce a cale spoleczenstwo na to pracuje. To oni nas okradaja ! Ale to Ty narodzie wybrales ! Polskie sady to jedna wielka mafia ! Oto Polska stworzona przez PO ! A obiecywali ze bedzie lepiej. Za to powinni dac glowy ! Doslownie. Zniesiono kare smierci dlatego zeby bezkarnie mozna robic co sie chce. Przyklad; ?...Za stan wojenny kary w zawieszeniu ! A jak piekarz rozdaje glodnym chleb to idzie siedziec. Oto nasza Polska i jej prawo !

 • flexibleautomation

  Oceniono 4 razy 4

  Nieprawdopobnie twarda ruska mentalnosc. Media powinny zazadac raportu przez sad; decyzja o ujawnieniu powinna byc natychmiastowa, jedynie fragment dotyczace bezpieczenstwa panstwowego moga byc zatajone.
  Policja jest na sluzbie dla podatnikow a nie odwrotnie.
  Szacunek dla Policji za dobra robote ale w momencie kiedy nie robia tego za co maja placone policjanci sa automatycznie pasozytami podatkowymi.

 • pan.pytajnik

  Oceniono 3 razy 3

  borze chron Polske przed policja
  bo skoro ona ma taki standard pracy ze obywatele nie ufaja jej dzialania to na jakiej zasadzie wogole dziala.
  Jakie sa standardy etyki i przestrzegania prawa w tej oplacanej przez podatnikow organizacji ? Ryba psuje sie ponoc od glowy.

 • total_immersion

  Oceniono 6 razy 6

  W calej tej aferze sa tragiczne 2 sprawy :

  1. Postawa glownego szefa policji ktory pozwala odejsc bezkarnie skompromitowanemu generalowi
  2. Poziom inteligencji i kultury generalicji w Policji , co widac na zdjeciu , slychac na nagraniach i czuc
  po zapachu ktory po sobie zostawia.

 • calli

  Oceniono 3 razy 3

  Gdzie są polskie pismaki kiedy trzeba opublikować ukrywaną przed społeczeństwem listę podmiotów dodających sol drogową do żywności albo raport z kontroli w opolskiej komendzie policji, zapytuję?

  Czy wszystkie polskie pismaki to usłużne ścierwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje