Spotkanie tajemniczej grupy Bilderberg. Grube ryby: szef Google, Amazona, Petraeus, Kissinger...

Jeff Bezos, szef Amazona, Eric Schmidt, szef Google, Peter Sutherland z Goldman Sachs i brytyjski kanclerz skarbu George Osborne - to zaledwie czterech z bogatej listy gości spotkania Bilderberg. To podejrzewana przez wielu o sprawowanie władzy nad światem nieformalna grupa, skupiająca najpotężniejszych graczy biznesu i polityki. A założył ją Polak.
Hotel Grove w podlondyńskim Watford otoczony jest szczelnym kordonem służb bezpieczeństwa i setek demonstrantów, protestujących przeciw spotkaniu. Dla nich grupa Bilderberg to sprzysiężenie bogatych i wpływowych, którzy zza kulis nadają ton wydarzeniom na świecie. Spotkanie - kolejne z regularnie odbywających się tego typu nieformalnych szczytów - przyciągnęło uwagę wielu niezależnych i alternatywnych mediów, zajmujących się teoriami spiskowymi.

Wyznawcy teorii spiskowych: "Gińcie w piekle!"

Rej wodził amerykański prezenter radiowy Alex Jones, który nadawał głośno transmisję przed hotelem Grove. "Atakujemy grupę Bilderberg światłem informacji, które spali ich jak hrabiego Draculę. Ujawniamy ukrywających się władców marionetek. Oni naprawdę istnieją" - mówił.

Kiedy limuzyny z tuzami polityki i biznesu mijały protestujących, ci krzyczeli: "Gińcie w piekle!". 46-letni Simon Taylor z Dewsbury obwinia "bilderbergowców" o działanie na rzecz "bankructwa klasy średniej". W tłumie protestujących wiele osób podzielało jego zdanie.

Znane nazwiska na spotkaniu grupy Bilderberg

Ale w spotkaniu w Watford nie było nic tajnego - przekonuje "Independent", choć zauważa, że relacjonuje je nawet wstrzemięźliwa w temacie Bilderberga BBC. "Independent" podkreśla jednak, że po raz pierwszy ujawniono listę tematów, które będą omawiane na spotkaniu grupy. Wśród nich jest m.in. wojna w cyberprzestrzeni, zmiany na Bliskim Wschodzie i tzw. "big data", czyli analizy dużych zbiorów szybko zmieniających się danych oraz "wszelkie sprawy bieżące".

Wiadomo też, że w spotkaniu weźmie udział 138 osób. Nazwiska przynajmniej części z nich są znane: założyciel i szef Amazona Jeff Bezos, jeden z szefów Google Eric Schmidt, brytyjski kanclerz skarbu George Osborne i jego odpowiednik z gabinetu cieni Ed Balls, były minister ds. biznesu w rządach Tony'ego Blaira i Gordona Browna lord Peter Mandelson, szef Goldman Sachs International Peter Sutherland, były sekretarz stanu USA Henry Kissinger i były amerykański generał David Petraeus.

"Tajną grupę rządzącą światem" założył Polak

Otoczkę tajnej grupy rządzącej światem Bilderberg nosi od samego początku. Grupa powstała w 1954 r. z inicjatywy Polaka - prof. Józefa Retingera, byłego doradcy polskiego premiera, generała Władysława Sikorskiego. Retinger, poważany na salonach Europy dyplomata, znany jako mistrz zakulisowych rozgrywek i szara eminencja polityki, chciał nieformalnie wzmocnić relację Europy i Ameryki. Od miejsca pierwszej konferencji - hotelu Bilderberg w Holandii, grupa wzięła później nazwę. Retinger został sekretarzem grupy Bilderberg - był nim aż do śmierci w 1960 r.

O tym, kto dostanie zaproszenie na spotkanie grupy Bilderberg, decyduje mieszczący się w Holandii komitet sterujący, złożony z dwuosobowych reprezentacji krajów na podstawie wewnętrznych kryteriów. Przez pół wieku na spotkaniach pojawili się przedstawiciele rodzin królewskich, m.in. król Hiszpanii Juan Carlos I i brytyjski książę Karol. Wielu zaproszonych gości to aktualni i byli prezydenci i szefowie rządów, m.in. Bill Clinton czy Tony Blair, oraz przedstawiciele potężnych firm, m.in. Shella, IBM czy Microsoftu.

Więcej o:
Komentarze (177)
Spotkanie tajemniczej grupy Bilderberg. Grube ryby: szef Google, Amazona, Petraeus, Kissinger...
Zaloguj się
 • szafirowooka88

  0

  Korupcja, lobby, ewidentnie, ale kto ma zadać pytanie co się tam rzeczywiście dzieje? Te istoty są poza prawem, oni stanowią prawo... policja jest na ich skinienie i pilnuje tego hotelu jak oka w głowie. Po co? No tak w Brytanii absolutnie nic się nie dzieje... żaden muzułmanin nikomu głowy nie odciął w biały dzień... po co dbać o bezpieczeństwo Brytyjczyków skoro... szychy przyjechały do miasta, niech im policja jeszcze kije od golfa nosi i niech Brytyjczycy na to płacą ze swojej kieszeni... bo takich bogatych ludzi absolutnie nie stać na zatrudnienie prywatnej ochrony.
  To raz, dwa.
  Alex mówił o wiele wiele więcej tam na miejscu, co na szczęście można zobaczyć na jego kanale jutuboskim. Porównajcie sobie jego wypowiedzi z tym cytatem... i jak tu się z nim nie zgodzić, że media jak najbardziej NIE WOLNE chcą z niego zrobić osobę niepoważną, szaloną. To całkiem inteligentny gość, szołmen, jak to Amerykanin... w tym momencie króluje bo gdy mówił o tej grupie media NIE WOLNE zaprzeczały o ich istnieniu a teraz och, oni istnieją, niesamowite... ale na pewno nie ma w ich spotkaniach niczego podejrzanego. Najlepsza była babka z BBC, która chciała Alexa wyprowadzić z równowagi... co na yt też można obejrzeć.
  Po trzecie.
  Alex to nic w porównaniu do Davida Icke, który otwarcie twierdzi, opierając się na faktach jakie wyszukał, iż osoby z grupy Bilderberg to sataniści, wampiry pijące krew i karmiące się energią, składające dzieci w ofierze swoim "bogom", tzw. Reptilianie. Jakoś o nim nic się nie wspomni? Był tam :) spotkał się z Alexem.
  Po czwarte.
  Analizując tę informację co do tej grupy Bilderbergów wychodzę z jedną myślą... nie ma wolnych mediów. Gdzie się podziali dziennikarze, którzy wbiliby się tam i relacjonowali całe to spotkanie od początku do końca? Przecież to jest wspaniały temat, jak można go nie wykorzystać!? Bo chodzi o mojego chlebodawcę?
  Straszne.
  Dlatemu nie dziwicie się czemu pozostało słuchanie spiskowców, skoro tylko oni nie boją się zagłębiać w ten temat.

 • rif1

  Oceniono 1 raz 1

  Być może ta grupa ,,Panów'' wspólnie zastanawia się nad szkodliwością internetu dla korporacji i jak można w pełni kontrolować przebieg informacji .
  To jest dla nich problem.Ludzie są coraz bardziej świadomi swojej pozycji w społeczeństwie i często niewdzięcznej w nim roli.Tutaj ich boli...
  Ludzie powini pomyślec o alternatytwnej trwałej formie komunikacji między społecznej.

 • gnago

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwaczni sa ci "terroryści" wysadzają się w tłumie niewinnych zwykłych ludzi a faktycznych decydentów tego co ich boli ignoruja

 • olias

  Oceniono 2 razy 2

  kluczem jest punkt " "big data", czyli analizy dużych zbiorów szybko zmieniających się danych"
  czyli obróbka danych w totalnej inwigilacji. cel - nie dopuścić do zmiany status quo.

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy 3

  Józef Retinger,W trakcie jego pobytu oddział likwidacyjny KG AK pod krytonimem 993/W podejmował kilkakrotne próby pozbawienia go życiaW 1941, po wznowieniu stosunków dyplomatycznych z Rosją, szara eminencja polskiego rządu została pierwszym przedstawicielem dyplomatycznym RP w Rosji.Kuzynek diabła nie opuszczał Naczelnego Wodza na krok i uczestniczył we wszystkich jego zagranicznych podróżach, poza jedną… podczas katastrofy Gibraltarskiej

 • inte60

  Oceniono 2 razy 0

  "Przyjaciel zagadnął go kiedyś: - Mówią, że jesteś masonem, agentem Intelligence Service, CIA, Watykanu i sympatykiem komunizmu. - To nie wszystko - odparł Józef Retinger, rozbawiony skalą pomówień."

  Cały tekst: wyborcza.pl/1,76842,8392780,Retinger__gracz__ktory_budowal_Europe.html#TRrelSST#ixzz2Vbvv4753

 • feurig59

  Oceniono 6 razy -6

  ani grupa nie jest tajna, ani tematy, ani miejsca spotkań. to jakaś paranoja. :-) to są spotkania "nieformalne", gdzie można zgłębić parę tematów, poznać się, poklepać po plecach i omówić gł problemy świata bez blasku jupiterów i dziennikarskiej wrzawy.

 • puuchatek

  Oceniono 5 razy -3

  "Spotkanie tajemniczej grupy Bilderberg."

  Czy autor artykułu - w oderwaniu od oszołomów wszelkich maści - mógłby nam szczegółowo wyjaśnić, co mianowicie jest "tajemniczego" w tej grupie?

 • rabbinhood

  Oceniono 3 razy 3

  To zależy czy chcemy aby następowała centralizacja władzy i dochodów, czy może decentralizacja?
  W jakim świecie chcemy żyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX