SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD

07.06.2013 16:26
Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Politycy SLD zwrócili się do jednego z liderów Europy Plus Aleksandra Kwaśniewskiego, by przestał już "molestować SLD" w kwestii "budowania wspólnego frontu". Ich zdaniem były prezydent postawił na liberałów. My stoimy po stronie lewicy - zapewniają działacze Sojuszu. Kwaśniewski, pytany w Sejmie o apel SLD, powiedział: - No cóż, będę molestował.
Były prezydent wziął dzisiaj w Sejmie udział w spotkaniu, podczas którego przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali zespół polityczny. Porozumienie o współpracy podpisali: Ruch Palikota, stowarzyszenie Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska, SdPl, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, Polska Partia Pracy, a także Stronnictwo Demokratyczne.

- "Europa minus lewica" ostatecznie pokazała, w którą stronę zmierza - ocenił na briefingu prasowym sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. Jego zdaniem Kwaśniewski, godząc się na przyłączenie Stronnictwa Demokratycznego do Europy Plus, "postawił na liberałów". - I bardzo dobrze, niech zmierza w kierunku projektu liberalnego, ale nic wspólnego z lewicą to nie ma - dodał.

SLD do Europy Plus: Nie wtrącajcie się panowie więcej w sprawy lewicy

- Prosimy i zwracamy się do Aleksandra Kwaśniewskiego, aby już przestał molestować Sojusz Lewicy Demokratycznej o próbę budowania wspólnego frontu, my stoimy po stronie lewicy, tutaj pozostaniemy, chcemy budować formację, która ma silne korzenie związane z lewicą - powiedział Gawkowski.

Przypomniał, że 16 czerwca odbędzie się Kongres Polskiej Lewicy i - jak podkreślił - "na pewno bez Pawła Piskorskiego (szefa SD), na pewno bez Janusza Palikota".

- Aleksander Kwaśniewski, jeżeli czuje się człowiekiem lewicy, to powinien tam być, jeżeli nie, to jego przyszłość razem z Januszem Palikotem, Stronnictwem Demokratycznym jest po innej stronie, życzymy powodzenia, ale prosimy, nie wtrącajcie się panowie więcej w sprawy lewicy, bo lewica jest tutaj, gdzie SLD i miliony ludzi, którzy uważają, że lewica w Polsce to na pewno nie poglądy Pawła Piskorskiego - mówił Gawkowski.

Joński: Drugi raz nie wejdziemy do centrolewicowej formacji

Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński powiedział, że współpraca Piskorskiego z Europą Plus nie dziwi, bo Stronnictwo Demokratyczne wystawiło wspólnego - z Kongresem Nowej Prawicy - kandydata na prezydenta Elbląga. - Widać, że SD z każdym może - mówił.

Joński przypomniał, że w 2006 r. powstało centrolewicowe ugrupowanie o nazwie Lewica i Demokraci. - Kilkanaście miesięcy później o mało co nie zakończyło się to katastrofą dla lewicy, drugi raz nie wejdziemy do takiej formacji lewicy i demokratów, do centrolewicowej formacji. Jeśli dzisiaj powstaje LiD bis, to bez nas, jeśli kilku panów z kilku kanap zdecydowało, że tworzy dzisiaj taką centrolewicową formację, to po prostu bez lewicy - mówił. Jego zdaniem, dzisiaj "jedyną formacją, która jest w stanie zatrzymać prawicę, jest europejska, nowoczesna lewica - SLD".

SLD: Żadnej koalicji z PO nie chcemy

Politycy SLD byli pytani m.in. o wypowiedź Janusza Palikota, który mówił, że szef Sojuszu Leszek Miller "wkłada krawat PO, by być wicepremierem". Gawkowski podkreślił, że "nie ma mowy o żadnej koalicji".

- Niech Donald Tusk zdecyduje się najpierw zrobić porządek ze swoim zapleczem, niech zdecyduje się na wcześniejsze wybory i będziemy rozmawiali o tym, czy jest jakaś szansa rozmowy. Dzisiaj z PO o żadnych koalicjach nikt nie będzie rozmawiał, na pewno w SLD - podkreślił sekretarz generalny SLD. - W SLD jest wiele głosów, które mówią, że "żadnej koalicji z PO nie chcemy", dlatego, że PO nie patrzyła i nie patrzy, pomimo zapewnień premiera Donalda Tuska, w stronę socjaldemokracji, nowoczesnej, europejskiej - dodał Gawkowski.

Zobacz także
Komentarze (55)
SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD
Zaloguj się
 • edek60-2

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to będzie z tym molestowaniem ? telewizja to pokaże ?

 • dorik2

  Oceniono 3 razy 1

  Jedno z dwojga, chłopcy lewicowcy. Albo pójdziecie razem do wyborów, co daje realną szansę ich wygrania, albo będziecie się dalej kopać po kostkach ku zgorszeniu potencjalnych wyborców, SLD i Europa Plus dostaną po 10 proc. i będą tylko przystawkami dla Tuska.

 • klakson49

  Oceniono 3 razy 1

  A kto by chciał molestować truchło wypełnione pijawkami?

 • klara551

  Oceniono 2 razy 0

  Ot SLDosie samosie. Żadnej współpracy nie potrzebują.Sami swój grajdołek obronią,sami w swoim grajdołku czują się dobrze. SLD bełkoce o nowoczesnej lewicy a wyciąga z lamusa stare dosłownie i w przenośni sekretarze. To jest żałosne .

 • skuba2

  Oceniono 2 razy 0

  Ze zdenerwowania tych g**niarzy wynika, że zaczyna rosnąć na lewej stronie poważna alternatywa dla Millera! I bardzo dobrze!

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz -1

  gonić gnoi z SLD, przydupasów kleru

 • pandada

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczegp SLD zauważa centrowe SD, a nie zauważa lewicowych PPP i Racji?
  To nie jest przepaść ideowa, lecz konflikty personalne. Gdyby na czele SLD nie stał Miller, rozmowy wyglądałyby inaczej.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy -1

  << Nie wtrącajcie się panowie więcej w sprawy lewicy >>
  powiedziala kawiorowa lewica do filipinskiego wirusa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje