SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD

07.06.2013 16:26
Aleksander Kwaśniewski

Aleksander Kwaśniewski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Politycy SLD zwrócili się do jednego z liderów Europy Plus Aleksandra Kwaśniewskiego, by przestał już "molestować SLD" w kwestii "budowania wspólnego frontu". Ich zdaniem były prezydent postawił na liberałów. My stoimy po stronie lewicy - zapewniają działacze Sojuszu. Kwaśniewski, pytany w Sejmie o apel SLD, powiedział: - No cóż, będę molestował.
Były prezydent wziął dzisiaj w Sejmie udział w spotkaniu, podczas którego przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali zespół polityczny. Porozumienie o współpracy podpisali: Ruch Palikota, stowarzyszenie Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska, SdPl, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, Polska Partia Pracy, a także Stronnictwo Demokratyczne.

- "Europa minus lewica" ostatecznie pokazała, w którą stronę zmierza - ocenił na briefingu prasowym sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski. Jego zdaniem Kwaśniewski, godząc się na przyłączenie Stronnictwa Demokratycznego do Europy Plus, "postawił na liberałów". - I bardzo dobrze, niech zmierza w kierunku projektu liberalnego, ale nic wspólnego z lewicą to nie ma - dodał.

SLD do Europy Plus: Nie wtrącajcie się panowie więcej w sprawy lewicy

- Prosimy i zwracamy się do Aleksandra Kwaśniewskiego, aby już przestał molestować Sojusz Lewicy Demokratycznej o próbę budowania wspólnego frontu, my stoimy po stronie lewicy, tutaj pozostaniemy, chcemy budować formację, która ma silne korzenie związane z lewicą - powiedział Gawkowski.

Przypomniał, że 16 czerwca odbędzie się Kongres Polskiej Lewicy i - jak podkreślił - "na pewno bez Pawła Piskorskiego (szefa SD), na pewno bez Janusza Palikota".

- Aleksander Kwaśniewski, jeżeli czuje się człowiekiem lewicy, to powinien tam być, jeżeli nie, to jego przyszłość razem z Januszem Palikotem, Stronnictwem Demokratycznym jest po innej stronie, życzymy powodzenia, ale prosimy, nie wtrącajcie się panowie więcej w sprawy lewicy, bo lewica jest tutaj, gdzie SLD i miliony ludzi, którzy uważają, że lewica w Polsce to na pewno nie poglądy Pawła Piskorskiego - mówił Gawkowski.

Joński: Drugi raz nie wejdziemy do centrolewicowej formacji

Rzecznik Sojuszu Dariusz Joński powiedział, że współpraca Piskorskiego z Europą Plus nie dziwi, bo Stronnictwo Demokratyczne wystawiło wspólnego - z Kongresem Nowej Prawicy - kandydata na prezydenta Elbląga. - Widać, że SD z każdym może - mówił.

Joński przypomniał, że w 2006 r. powstało centrolewicowe ugrupowanie o nazwie Lewica i Demokraci. - Kilkanaście miesięcy później o mało co nie zakończyło się to katastrofą dla lewicy, drugi raz nie wejdziemy do takiej formacji lewicy i demokratów, do centrolewicowej formacji. Jeśli dzisiaj powstaje LiD bis, to bez nas, jeśli kilku panów z kilku kanap zdecydowało, że tworzy dzisiaj taką centrolewicową formację, to po prostu bez lewicy - mówił. Jego zdaniem, dzisiaj "jedyną formacją, która jest w stanie zatrzymać prawicę, jest europejska, nowoczesna lewica - SLD".

SLD: Żadnej koalicji z PO nie chcemy

Politycy SLD byli pytani m.in. o wypowiedź Janusza Palikota, który mówił, że szef Sojuszu Leszek Miller "wkłada krawat PO, by być wicepremierem". Gawkowski podkreślił, że "nie ma mowy o żadnej koalicji".

- Niech Donald Tusk zdecyduje się najpierw zrobić porządek ze swoim zapleczem, niech zdecyduje się na wcześniejsze wybory i będziemy rozmawiali o tym, czy jest jakaś szansa rozmowy. Dzisiaj z PO o żadnych koalicjach nikt nie będzie rozmawiał, na pewno w SLD - podkreślił sekretarz generalny SLD. - W SLD jest wiele głosów, które mówią, że "żadnej koalicji z PO nie chcemy", dlatego, że PO nie patrzyła i nie patrzy, pomimo zapewnień premiera Donalda Tuska, w stronę socjaldemokracji, nowoczesnej, europejskiej - dodał Gawkowski.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • zzziutek60

  Oceniono 33 razy 23

  :"My stoimy po stronie lewicy - zapewniają działacze Sojuszu". Naprawdę? :))))))))))))))))))))))))))))))

 • rabingoldblatt

  Oceniono 49 razy 21

  "SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD"

  SLD chce byc tylko teraz molestowane przed Donka :)))

 • maxnowak

  Oceniono 44 razy 14

  Strasznie nie na poziomie jest ten Gawkowski. Skąd wyciągnęli takiego buraka bez kindersztuby? Tak się nie mówi o byłym prezydencie, ktokolwiek by nim nie był. Gawkowski jest dobrą ilustracją zejścia na psy SLD. Chamski bufon, któremu się wydaje, że jest kimś. Towarzysz szmaciak w pełnej krasie.

 • jakub53

  Oceniono 8 razy 6

  Badz czlowiekiem, idz na wybory! Tylko nie mamlaj - ze / czy Twojego glosu zabraklo do lepszej Polski:(

 • lechoo

  Oceniono 8 razy 6

  Ale Tusk chce robić koalicję z SLD i Millerem a nie z Kwaśniewskim.

  Może więc niech SLD przestanie molestować lewicowych wyborców.

 • life.form

  Oceniono 12 razy 6

  Jednak wiek robi swoje... SLD nie pamięta, że to nie Kwachu, a Miller wczoraj chciał wyjść za mąż za Tuska. Osobiście się zadeklarował, nawet na swatki nie czekał. Pamięć znakomita, tylko jednodniowa :D

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  "No cóż, będę molestował."
  nie warto
  panie kwaśniewski
  (już tusk
  im obiecal)

 • iremus

  Oceniono 16 razy 6

  ....SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD.....
  ........A czy to jest molestowanie oralne?

 • yani-51

  Oceniono 17 razy 5

  polska (niby) polityka....

  zauwazyliscie ze te same nazwiska wciaz sie przemieszczaja na szachownicy.......
  dzis ten z tamty...

  jutro
  tamten z kims innym
  i tak od wielu lat...........a co ma narod z tego?....g.o.w.n.o

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje