Powstał Zespół Polityczny Europy Plus. "To początek budowania koalicji centrolewicowej"

07.06.2013 12:52
Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus

Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali dzisiaj Zespół Polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy. - Wierzę, że jest to początek budowania silnej koalicji centrolewicowej, która jest potrzebna zarówno Europie, jak i Polsce - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Szef stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, europoseł Marek Siwiec, rozpoczynając dzisiejsze spotkanie, podkreślił, że dochodzi do niego w 10. rocznicę referendum akcesyjnego, w którym Polacy wyrazili zgodę na przystąpienie Polski do UE.

Silna koalicja centrolewicowa

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski za symboliczne uznał to, że właśnie w tym dniu proponowane jest współdziałanie "różnych środowisk centrolewicowych, które podpisały deklarację współpracy politycznej". - Wierzę, że jest to początek budowania silnej koalicji centrolewicowej, która jest potrzebna zarówno Europie, jak i Polsce - powiedział Kwaśniewski.

Po podpisaniu porozumienia o współpracy politycznej odbędzie się otwarte spotkanie Kwaśniewskiego z Zespołem Politycznym oraz pełnomocnikami Europy Plus.

Tworzenie nowego środowiska politycznego pod nazwą Europa Plus zostało ogłoszone pod koniec lutego. Inicjatywa ma prowadzić między innymi do wystawienia wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (94)
Zaloguj się
 • czyzyk331

  Oceniono 83 razy 35

  Piskorski przebiera się w szaty lewicowca. Cynizm, to mało powiedziane!!!

 • observanto

  Oceniono 111 razy 27

  Dobrze, że nie nazwali tego twora, Komitetem Centralnym!

 • fakiba

  Oceniono 73 razy 21

  Teraz jeszcze muszą tylko stanowiska podzielić a to nie będzie łatwe chyba że wszyscy zostaną wiceprezesami

 • czyzyk331

  Oceniono 37 razy 17

  Liczę, ze do EuroPlus- składającego się Ruch Palikota + Kalisz + Piskorski+ Świec, dołączą resztki dawnej Unii Wolności dożywającej godnej emerytury w Kancelarii Prezydenta RP oraz partia A.Celińskiego (od 2012 przewodniczący Partii Demokratycznej.)

 • easy-jerzy

  Oceniono 37 razy 15

  A gdzie można bilety na koncert kupić?

 • a.k.traper

  Oceniono 41 razy 13

  Komitet Centralny juz jest, sekretarze aby dotknąć, jeszcze Egzekutywa i będzie jak trzeba:)))
  I Sekretarz KC Palikot to brzmi dumnie:)))

 • kisiel_w_majtkach

  Oceniono 66 razy 12

  To dzisiaj będzie niezła biba. Chyba już zaczęli, bo Olo ma takie malutkie oczka, a Janusz dziwnie się uśmiecha, jakby wypalił niejedno "kadzidełko" :)

 • jerjar

  Oceniono 70 razy 12

  " Inicjatywa ma prowadzić między innymi do wystawienia wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego."

  Nie między innymi, ale GŁÓWNIE! Towarzyszkom zasmakowały mule i chcieliby jeszcze.
  A że jest mozolna praca w kraju?
  - Proszę o następne pytanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje