Powstał Zespół Polityczny Europy Plus. "To początek budowania koalicji centrolewicowej"

07.06.2013 12:52
Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus

Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikota na konferencji Europa Plus (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus powołali dzisiaj Zespół Polityczny, który ma uzgadniać polityczne cele inicjatywy. - Wierzę, że jest to początek budowania silnej koalicji centrolewicowej, która jest potrzebna zarówno Europie, jak i Polsce - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Porozumienie o współpracy politycznej podpisali m.in. przedstawiciele Ruchu Palikota, stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego, SdPl, Racji Polskiej Lewicy, Unii Lewicy oraz Polskiej Partii Pracy.

Szef stowarzyszenia Ruch Społeczny Europa Plus, europoseł Marek Siwiec, rozpoczynając dzisiejsze spotkanie, podkreślił, że dochodzi do niego w 10. rocznicę referendum akcesyjnego, w którym Polacy wyrazili zgodę na przystąpienie Polski do UE.

Silna koalicja centrolewicowa

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski za symboliczne uznał to, że właśnie w tym dniu proponowane jest współdziałanie "różnych środowisk centrolewicowych, które podpisały deklarację współpracy politycznej". - Wierzę, że jest to początek budowania silnej koalicji centrolewicowej, która jest potrzebna zarówno Europie, jak i Polsce - powiedział Kwaśniewski.

Po podpisaniu porozumienia o współpracy politycznej odbędzie się otwarte spotkanie Kwaśniewskiego z Zespołem Politycznym oraz pełnomocnikami Europy Plus.

Tworzenie nowego środowiska politycznego pod nazwą Europa Plus zostało ogłoszone pod koniec lutego. Inicjatywa ma prowadzić między innymi do wystawienia wspólnej centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz także
Komentarze (94)
Powstał Zespół Polityczny Europy Plus. "To początek budowania koalicji centrolewicowej"
Zaloguj się
 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Errata:
  Przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus
  ----------------------------------------
  Jest:
  To nie żadni przedstawiciele centrolewicowych ruchów tyko grupa sfrusrowanycgh alkoholików, którzy chcą sobie pożyć na koszt pastwa...
  Ma być:
  To nie żadni przedstawiciele centrolewicowych ruchów tyko grupa sfrustrowanych alkoholików, którzy chcą sobie pożyć na koszt państwa...

 • m.arco

  Oceniono 1 raz 1

  Przedstawiciele centrolewicowych ruchów współtworzących Europę Plus
  ----------------------------------------
  To nie żadni przedstawiciele centrolewicowych ruchów tyko grupa sfrusrowanycgh alkoholików, którzy chcą sobie pożyć na koszt pastwa...

 • kermit.dolomit

  Oceniono 3 razy 3

  Ładne towarzystwo komuniści neokomuniści sodomici i narkomani

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz wirus filipinski bedzie mogł poszalec i zespoli kanapę wspólnotą gardeł.

 • x1x2x34

  Oceniono 1 raz -1

  Nikt wam o tym nie powie!!!
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • czyzyk331

  Oceniono 3 razy 1

  Red.Zaremba był prorokiem. W dniu 14 stycznia 2009, zamieścił na łamach „Dziennika” takie słowa:
  -„Piskorski ma dwie drogi. Może wrócić do pomysłu budowania centrolewicowego bloku z takimi "lepszymi" dawnymi SLD-owcami jak Celiński, Borowski, Cimoszewicz czy Rosati (a może nawet Kwaśniewski). Tyle że taka lewicowa kanapa na razie istnieje tylko jako twór potencjalny, a jej ewentualni liderzy nie kwapią się do ryzyka, Piskorski mógłby też zaczekać na kryzys w Platformie. Jeśli zaczną się w niej niesnaski, gdy przywództwo Tuska zostanie wystawione na szwank, być może wielu ludzi, Piskorski ma tam dobrych znajomych, powita go z otwartymi ramionami>>>
  Widać, ze Piskorski pokochał jednak lewą nogę Kwacha! Będą jaja gdy do projektu Kwacha przystąpi poseł Rosati oraz senatorowie Borowski, Cimoszewicz oraz Celiński- szef partii Demokraci pl. Wówczas spełnią się słowa Zaremby! Magicy z Grupy Trzymającej Media zadbają o prawidłowy wizerunek EuroPlus.

 • czyzyk331

  Oceniono 5 razy 1

  Mnie się to podobać! Warto aby ten przykład przeszedł do PiS, PO i SLD!
  Ustalono kierowanie rotacyjne w EuroPlus, tak jak w Parlamencie Europejskim. Lider każdego podmiotu będzie kierował nową inicjatywą przez miesiąc. Mnie ciekawić, co będzie po miesięcznym panowaniu Palikotka ? Marycha i części rowerowe. Jak to zniesie Kaliszek?

 • minipolak

  Oceniono 4 razy 2

  Tych pasozytow powinno sie roztrzelac.

 • jerzykkur38

  Oceniono 3 razy 3

  Niech żyją panowie,hrabiowie,magnaci.Prestigigitator Piskorski wyszkoli sztukmistrza z Lublina,Siwca - najsłynniejszego lewicowego arcybiskupa,błogosławiącego ziemię kaliską,Kalisza,niezrównanego uczestnika zabaw,wystawnych kolacji,rautów,imprez,Temat szkolenia: W jaki sposób rozbić bank,w kasynie hazardu,139 razy pod rząd.Drugim tematem będzie: W jaki sposób można na rozstajnych drogach spotkać włościanina,mającego na wozie drabiniastym pełno bezcennych obrazów i niezliczoną ilość " białych kruków ".Wszystkie te skarby ,można kupić za bezcen.Ci niezrównani i niedoścignieni politycy,wszystkie swoje siły,talenty i uzdolnienia,poświęcają dla dobra i pomyślności Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje