Rzucił w warszawską sędzię tortem. Dzisiaj sam zgłosił się na policję

07.06.2013 12:26
Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort

Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Zygmunt M., który w środę w Warszawie rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka, dzisiaj zgłosił się na policję w Będzinie w woj. śląskim. Usłyszał już zarzuty.
- Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej sędziego sądu okręgowego. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności - poinformowała policja z Będzina.

Zygmunt M. powiedział dziś, że rano zadzwonił do niego dzielnicowy, który poprosił, żeby się stawił na policję. - Nie mam takiego obowiązku, ale zgłoszę się, bo jestem prawym obywatelem - powiedział M. na kilkadziesiąt minut przed przyjściem do komendy.

Wcześniej informację o tym, że M. przyjdzie na policję, rozesłali mediom przedstawiciele organizacji nazywającej się Ruchem Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych "Niezłomni". Zygmunt M. mieszka w Będzinie, ale - jak powiedział - dzisiejszy poranek spędził w Katowicach, załatwiając "sprawy organizacyjne".

Rzucił w głowę sędzi tortem z bitą śmietaną

W środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie przesłuchiwano dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w sprawie przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r. Posiedzenie było jawne dla mediów. Gdy sędzia ogłosiła, że tylko samo przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia Anna Wielgolewska ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, Zygmunt M. rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę.

Słomka zapowiedział też podobne tego typu akcje. W ub. roku Słomkę ukarano w tym samym sądzie aresztem za zakłócenie ogłaszania wyroku ws. stanu wojennego. Atak na sędzię stanowczo potępiła Krajowa Rada Sądownictwa. Kierownictwo sądu okręgowego wyraziło "głębokie poruszenie" incydentem. Oburzenie wyrazili szef Stowarzyszenia "Iustitia" i warszawska palestra.

Zobacz także
Komentarze (216)
Rzucił w warszawską sędzię tortem. Dzisiaj sam zgłosił się na policję
Zaloguj się
 • scibor3

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby zastrzelił sędzinę, to by się okazało, że kara śmierci jest bardzo potrzebna i należy ją przywrócić ze skutkiem wstecznym.

 • jogibaboo

  Oceniono 5 razy -3

  Przed chwilą w TV pajac Hofman twierdził z przekąsem, że obecnie Egipt jest państwem demokratycznym, a Polska...(tu trzeba sobie dopowiedzieć samemu). Ciekawe, gdyby w jego guru Kaczyńskiego ktoś machnął torcikiem, to byłby pewnie pisk na cały świat i żądania srogiego ukarania dla przykładu.

 • henryk57

  Oceniono 6 razy 2

  Jak pomyślę że tacy głupcy wyruch...i komunę to nie wiem czy się śmiać czy płakać.Upasione byczki teraz na emeryturze walczą z staruchami z WRON-y. Kabaret a nie polityka.Jeszcze ten Słomka,pajaców u nas dostatek już nam więcej nie potrzeba.

 • pitkub

  Oceniono 4 razy 4

  Wyroki w polskim sądownictwie są śmieszne, dlatego wskazana śmieszna linia obrony:
  1. Tort wniesiony legalnie miał być zjedzony w przypadku wydłużającej się rozprawy. Niestety nerwy starszego człowieka było tak duże, że stracił równowagę i tort wypadł mu z dłoni.
  2. Tortem chciał trafić w Słomkę za zakłócanie porządku na sali sądowej, Słomka sie uchylił i.... (Słomka by wybaczył).
  3. Po drugiej stronie przejścia stał znajomy, który poprosił go o tort. Niestety na drogę tortu wtargnęła sędzina.

 • antydopalacz

  Oceniono 3 razy -1

  Miałem kiedyś okazję poznać pana Zygmunta podczas zorganizowanego protestu przeciwko niesprawiedliwości polskich sądów. Podziwiam go i uważam rzut tortem za bohaterskie wystąpienie. Dzięki tej akcji i mediom dowiedzieliśmy się, że nasza krajowa Temida ma oczy zasłonięte tortem. Osobiście też zostałem pokrzywdzony przez sędziów z Gliwic. Te wpisy na forum drwiące z Pana Zygmunta są autorstwa kauzyperdów i członków ich rodzin. To jest bohaterstwo i patriotyzm: oszukiwać, zbierać łapówy i naśmiewać się z innych, jakie to polskie i katolickie.

 • daniella-63

  Oceniono 2 razy 2

  Podobno w Polsce jest glod a nie szanuje sie jedzenia.

 • tadian

  Oceniono 8 razy 4

  Odwaga tego grubasa mnie poraziła Atakować bezbronną kobiete tortem !!! To po to komuna upadła (na pewno nie przez tego grubasa ) żeby teraz taki komuch mógł obrażać sędzinę??? Skoro taki "opozycjonista" to niech idzie do Kiszczaka i jemu rzuci tort.

 • alkana11

  Oceniono 3 razy -1

  Zdaje się ,że ten facet rozumem został w epoce stalinizmu.Szkoły żądnej a o kulturze nie ma co eozmawiać?
  Słyszałem tego debila wypiwuedź, gdzie mówi że owszem tort miał w ręku ale nie ma dowodu n to ,że to on właśnie rzucił/ Co rozumiecie tego debila,jaka on wyznaje moralność, gdzie ma etykę,jak wypełnia przykazania Boże? Zdaje się ,ze jemu życie zbrzydło,dlatego nie zdziwię się gdybym bym przeczytał ,że się utopił albo popełnił w inny sposób samobójstwo. Na jego miejscu tak bm zrobił!!!
  Może ktoś podrzucie co to za typ??.
  Czym się zajmował w młodości, gdzie garował czy byłcw...em itp. Ciekawi mnie taka kreatura. Takiego to powinno się lać w każdym systemie.
  Tak w socjalizmie,komunizmie czy kapitalizmie. Takiemu Q -tas -owi nigdzie nie będzie dobrze wszystko mu doskwiera.

 • cmocz_wuja_w_pedzel

  Oceniono 4 razy 4

  "Skoro górnicy sami się wystrzelali, to tort sam się rzucił."
  cytat z oskarżonego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje