Skinheadzi zabili kastetem lewicującego studenta w centrum Paryża

W miejscu śmiertelnego pobicia studenta zebrali się jego przyjaciele

W miejscu śmiertelnego pobicia studenta zebrali się jego przyjaciele (Fot. Jacques Brinon AP)

Francja jest w szoku po tym, jak 18-letni student został pobity na śmierć przez skinheadów w centrum Paryża. Morderstwo łączy się ze zwiększoną aktywnością grup skrajnie prawicowych po zalegalizowaniu związków partnerskich - pisze "The Independent".
Clément Méric robił w środę zakupy z przyjaciółmi niedaleko stacji St Lazare, kiedy został w brutalny sposób zaatakowany przez sześciu mężczyzn z ogolonymi głowami. Zmarł po przewiezieniu do szpitala, z powodu ran głowy.

Meric studiował na pierwszym roku w prestiżowym Science Po. Należał do lewicowego stowarzyszenia studenckiego Solidaires. Napastnicy związani są z faszyzującą organizacją Młodzieży Nacjonalistyczno-Rewolucyjnej. Skinheadzi zostali aresztowani, w tym jeden z nich, który uderzył studenta kastetem.

Minister spraw wewnętrznych Manuel Valls określił atak jako morderstwo z premedytacją i oskarżył małe neonazistowskie grupy o działanie przeciwko narodowi. - Musimy zwrócić na to uwagę, oni atakują nasze wartości - powiedział.

Szefowa nacjonalistycznego Frontu Narodowego Marine Le Pen potępiła zabójstwo w Paryżu i zapewniła, że jej ugrupowanie nie ma z nim nic wspólnego. W związku ze śmiercią studenta, w wielu francuskich miastach odbyły się w czwartek demonstracje, których uczestnicy protestowali przeciwko skrajnej prawicy.

Zobacz także
 • Członkowie grupy, która rzekomo odpowiada ze śmierć 18-latka W Somalii ukamienowano nastolatka, bo był gejem?
Komentarze (213)
Skinheadzi zabili kastetem lewicującego studenta w centrum Paryża
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 1 raz 1

  jak zawsze wiargodna gazeta zatrudnia prawdziwych dziennikarzy

  "PARIS — A group of skinheads beat a French far-left activist to death in the heart of Paris' shopping district,"

  wedlug gazety.pl shopping district - robienie zakupow

  "Interior Minister Manuel Valls said a fight broke out Wednesday evening between two groups of young people in a pedestrian street"

  fight broke out Wednesday evening between two groups of young people - zostal\zaatakowany przez skinhedow

  chryste gorzej niz radio erewan mowiace ze w moskwie rozdaja samochody na palcu czerwonym

  mloze michnik w koncu przestanie byc taki pazerny i zatrudni ludzi ktorzy chociaz skonczyli zaliczyli angielski w stopniu podstawowym?

 • polakprawdziwypatriota

  Oceniono 2 razy 0

  Prawaków powinno się prewencyjnie zamykać w 20 osobowych celach, może to, by im pomogło zrozumieć świat...

 • losiu4

  Oceniono 5 razy -5

  "Napastnicy związani są z faszyzującą organizacją Młodzieży Nacjonalistyczno-Rewolucyjnej"

  lewusy brunatne pobiły lewusa czerwonego...
  a tu jest trochę wiecej na ten temat:
  "Witnesses said the two groups of young people turned up at a discount sale for branded leisure-wear in the tourist and shopping heart of Paris. They said that the young leftists began to shout insults at the far-right activists, who were wearing Nazi slogans and insignia.

  The two groups went out into the street and continued to insult each other. Reinforcements arrived for the neo-Nazis who some witnesses claim put knuckle-dusters on their fists and attaced the leftists. Mr Meric, described as a brilliant student at the elite political college Science-Po, fell to the ground bleeding from his nose and ears."
  www.independent.co.uk/news/world/europe/france-to-ban-violent-neonazi-groups-as-eight-claim-selfdefence-over-antifascist-student-clment-mrics-death-8646876.html

  Pozdrawiam

  Losiu

 • plumgazeta

  Oceniono 4 razy 2

  Z tego zrozumiałem, że 2 dziewczyny i 3 chłopaków zostali najpierw w sklepie z odzieżą (dla wojujących)
  zwymyślani przez lewicujących , a pózniej napadnięci na zewnątrz.
  Gdzie tu mord?

 • plumgazeta

  Oceniono 2 razy 0

  Podejrzewa wszystkich dał tej samej wersji zdarzeń, aby wiedzieć, że 'ogólnych i chaotyczne' bijatyka miała wybuchł, były one w samoobronie, i że oni nigdy nie miał zamiaru zabić młodego człowieka.

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy 1

  Extreme prawo i skrajnej lewej bojowników starły się w wyniku prywatnej sprzedaży Odzież marki uprzywilejowanych przez obu grup.

  Według policji źródeł, pięć skinheadów, po wymianie inwektyw w budynku, szukać ochrony strażników, którzy następnie powiedział im, że nie było 'faszystowskie'. Jednak znajdowały się poza, gdy opuszczali sprzedaży.

 • plumgazeta

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatni podejrzanego w areszcie przyszedł sam czwartek wieczorem policji sądowej, jak miało to już miejsce trzech innych członków grupy, powiedział policji jednego źródła. Dwie kobiety są wśród nich.

 • bezportek

  Oceniono 8 razy 0

  Jeszcze jeden, jeszcze jeden!
  Krok po kroku reszta zbędnych zanieczyszczeń środowiska zostaje usuwana w niebyt, w ślad za jakobiństwem, bolszewizmem, ospą i durem brzusznym.
  To się nazywa ewolucja, towarzysze i towarzyszki.

 • szczurzec1

  Oceniono 4 razy 4

  "Na zakupy z przyjaciółmi" - jak to miło brzmi, szedł sobie chłoptyś na zakupy, a tu skiny biedaka zatłukły. Ciekawe że w innych doniesieniach na ten temat piszą że owszem, z grupą przyjaciół, ale wybrał się na miasto nawalać się ze skinami. No to się nadział - a to że bandyci się czasem zabijają z powodu sprzeczności interesów, to nic nowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje