Szkolna seksafera na komisji dyscyplinarnej

07.06.2013 06:00
Szkoła

Szkoła (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Historyk z II LO w Starachowicach, który miał romansować z uczennicą, stanął w czwartek przed komisją dyscyplinarną dla nauczycieli.
- Odbyło się pierwsze posiedzenie. Nauczyciel stawił się ze swoją adwokatką i świadkami. Uczennica na to posiedzenie nie była wzywana. Kolejne odbędzie się 19 czerwca - informuje Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty.

Jak się dowiedzieliśmy, tymi świadkami byli dyrektor, nauczycielka i pedagog szkolny z II LO.

Przypomnijmy, że bulwersująca sprawa wyszła na jaw w połowie stycznia. Do dyrektora II LO przyszła wówczas matka uczennicy drugiej klasy, której historyk był wychowawcą. Równocześnie występujący w jej imieniu adwokat zawiadomił kuratorium oświaty i prokuraturę. Nauczyciel został zawieszony.

Prokuratura prowadzi śledztwo, które ma m.in. wyjaśnić, czy wykorzystywał on swoją pozycję i doprowadzał do kontaktów seksualnych osobę małoletnią. Dysponuje m.in. bogatą korespondencją SMS-ową i e-mailową między nauczycielem a uczennicą. Jak informowaliśmy, śledczy przesłuchują także byłe uczennice II LO, które przenosiły się z tej szkoły do innych. Istnieje bowiem podejrzenie, że część z nich decydowała się na to, aby nie mieć do czynienia z tym nauczycielem.

Podyskutuj także na Facebooku Gazeta.pl Kielce - porozmawiaj z namiZobacz także
Komentarze (81)
Zaloguj się
 • papaleone

  Oceniono 207 razy 197

  Przenieść na zasłużoną emeryturę.
  A uczennicę ukarać:)
  Ja k w przypadku Marca.

 • fjan

  Oceniono 160 razy 112

  O, jak by był księdzem to co innego. No ale świecki nauczyciel ? Nie ma szans.

 • stoik_dn

  Oceniono 88 razy 64

  Wychowania seksualnego w Polsce nie ma! Jeżeli nauczyciel choćby zadurzył się w uczennicy, lub dopuścił do tego że ich relacje wyszły poza relację mistrz uczeń to jest winny i nie powinien zajmować się dziećmi! Oczywiście że parę tworzą dwie osoby, ale tu od jednej spodziewamy się roztropności, a druga może być jeszcze niedojrzała emocjonalnie jak najbardziej! Wiek nie ma tu nic do rzeczy, młody nauczyciel po studiach jak najbardziej mógłby w innych okolicznościach interesować się 18 czy 19 latkom, ale nie może tego robić w stosunku do uczennic ze względu na zawód który wybrał. Oczywiście byłoby wszystkim prościej gdybyśmy w szkole uczyli wychowania seksualnego, podstaw psychologii ze szczególnym naciskiem na sprawy związane z budowaniem relacji, prawdziwą wiedzą o tym jak działa nasz organizm i skąd to się bierze. Czy mnie nie podnieca 18 latka w kusej spódniczce, oczywiście że podnieca ale na tym polega dojrzałość aby umieć kontrolować siebie między innymi korzystając ze świadomość funkcjonowania tak aby żyć wg norm kulturowych które powodują że nie zagryzamy się na przystankach tramwajowych! (de facto że mamy te przystanki bo własnie kultura nas pozostałych zwierząt odróżnia)

 • jedrek490

  Oceniono 39 razy 27

  A u nas na uczelni jeden z profesorów najpierw romansował ze studentką, później zafundował sobie dziecko ze byłą swoją byłą już studentką, a obecnie asystentką i w nagrodę został Dziekanem. I pan rektor mówi, że każdemu to się mogło zdarzyć.

 • domektomek

  Oceniono 17 razy 11

  Współżycie z 17-to latką nie jest zabronione.
  Do rozważenia pozostaje kwestia moralna.

 • jmelak

  Oceniono 13 razy 9

  A co nie może skoro go na to stać - prawda Panie Wojtku F. (podpowiem, że chodzi tu o naszego najlepszego Penisistę) .

 • bacowa

  Oceniono 25 razy 3

  jak widać z niektórych wypowiedzi jednak Polska to ,,dziki kraj''

  niby Polacy chcą doszlusować do Europy (tej części o wyższej cywilizacji)

  ale dalej pokutuje zasada ,,po bożemu i przy zgaszonym świetle'', a ''sąsiad jest od zawsze przysłowiowym złodziejem, bo ja to chodząca świętość''

  jak widać otwarcie granic na Świat, pełne członkostwo w UE, NATO i innych światowych organizacjach nie zrobi z dziada pana z dnia na dzień

  na to trzeba kilku pokoleń, więc z mentalnością i poglądami naszego społeczeństwa bliżej jak widać do Wschodu jak do Zachodu (z wyłączeniem Watykanu)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje