Wiadomości >  Wiadomości dnia

Rosja. Putin z żoną ogłaszają w telewizji koniec swojego małżeństwa

mil, PAP, Reuters
06.06.2013 20:06
A A A Drukuj
Władimir Putin z żoną

Władimir Putin z żoną (Fot. RIA NOVOSTI REUTERS)

Władimir Putin i jego żona Ludmiła ogłosili w państwowej telewizji Rossiya-24, że wzięli rozwód - podała agencja Reuters. Para zaznaczyła, że była to ich wspólna decyzja.
Poproszony przez dziennikarza, by odniósł się do pogłosek, że już nie są razem, 60-letni Putin odpowiedział, że to prawda. - To była wspólna decyzja - powiedział Putin, a 55-letnia Ludmiła potwierdziła jego słowa.

Na pytanie, czy są rozwiedzeni, Ludmiła odpowiedziała, że to "był cywilizowany rozwód". Żadne z nich jednak nie sprecyzowało, czy są już formalnie rozwiedzeni. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że nie wie, chociaż przyznał, że małżeństwo prezydenta się zakończyło.

Rosyjskie media informowały wcześniej o rozwodzie pary prezydnckiej, która wzięła ślub w lipcu 1983 roku. Putin i Ludmiła mają dwie dorosłe córki: Marię ur. w 1985 r. i Katierinę (r. 1986). Putin i jego żona zapewniają, że zostaną na zawsze bardzo bliskimi ludźmi. Podkreślają, że oboje kochają swoje dzieci i są z nich dumni.

Przyszli na spektakl baletowy, po pierwszej części poinformowali o rozwodzie

Dzisiaj wieczorem Ludmiła i Władimir Putin pojawili się razem na spektaklu baletowym na Kremlu. Wyszli po pierwszej części i wtedy właśnie po raz pierwszy powiadomili o rozejściu się.

Zachodnie media przypominają, że poprzednio para była widziana publicznie przed rokiem, a konkretnie 7 maja 2012 na inauguracji nowej kadencji prezydenckiej Putina.

Spekulacje dotyczące rozpadu małżeństwa Putina krążyły od lat. Pojawiły się również pogłoski, że Putin miał się ożenić z gimnastyczką Aliną Kabajewą, która urodziła się w tym samym roku, w którym prezydent Rosji poślubił Ludmiłę. Putin zdementował te pogłoski tuż przed zakończeniem poprzedniej kadencji prezydentury, mówiąc dziennikarzom, żeby trzymali swe "zasmarkane nosy" z dala od jego życia prywatnego.

Tagi:

  • 21
  • 16
Komentarze (179)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX