Rosja. Putin z żoną ogłaszają w telewizji koniec swojego małżeństwa

06.06.2013 20:06
Władimir Putin z żoną

Władimir Putin z żoną (Fot. RIA NOVOSTI REUTERS)

Władimir Putin i jego żona Ludmiła ogłosili w państwowej telewizji Rossiya-24, że wzięli rozwód - podała agencja Reuters. Para zaznaczyła, że była to ich wspólna decyzja.
Poproszony przez dziennikarza, by odniósł się do pogłosek, że już nie są razem, 60-letni Putin odpowiedział, że to prawda. - To była wspólna decyzja - powiedział Putin, a 55-letnia Ludmiła potwierdziła jego słowa.

Na pytanie, czy są rozwiedzeni, Ludmiła odpowiedziała, że to "był cywilizowany rozwód". Żadne z nich jednak nie sprecyzowało, czy są już formalnie rozwiedzeni. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że nie wie, chociaż przyznał, że małżeństwo prezydenta się zakończyło.

Rosyjskie media informowały wcześniej o rozwodzie pary prezydnckiej, która wzięła ślub w lipcu 1983 roku. Putin i Ludmiła mają dwie dorosłe córki: Marię ur. w 1985 r. i Katierinę (r. 1986). Putin i jego żona zapewniają, że zostaną na zawsze bardzo bliskimi ludźmi. Podkreślają, że oboje kochają swoje dzieci i są z nich dumni.

Przyszli na spektakl baletowy, po pierwszej części poinformowali o rozwodzie

Dzisiaj wieczorem Ludmiła i Władimir Putin pojawili się razem na spektaklu baletowym na Kremlu. Wyszli po pierwszej części i wtedy właśnie po raz pierwszy powiadomili o rozejściu się.

Zachodnie media przypominają, że poprzednio para była widziana publicznie przed rokiem, a konkretnie 7 maja 2012 na inauguracji nowej kadencji prezydenckiej Putina.

Spekulacje dotyczące rozpadu małżeństwa Putina krążyły od lat. Pojawiły się również pogłoski, że Putin miał się ożenić z gimnastyczką Aliną Kabajewą, która urodziła się w tym samym roku, w którym prezydent Rosji poślubił Ludmiłę. Putin zdementował te pogłoski tuż przed zakończeniem poprzedniej kadencji prezydentury, mówiąc dziennikarzom, żeby trzymali swe "zasmarkane nosy" z dala od jego życia prywatnego.

Zobacz także
Komentarze (179)
Rosja. Putin z żoną ogłaszają w telewizji koniec swojego małżeństwa
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 2 razy 0

  ....Nasze małżeństwo kończy się ze względu na fakt, że prawie się nie widywaliśmy..... Od chwili gdy się państwo zapoznali?

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  weź telefon od fibaka

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy -2

  Jego tata Adolf Hitler przewraca się w grobie. On stojąc przed trumną wziął ślub a nie się rozwodził.

 • koperchytla

  0

  Zamiana żony na nowszy model, zawsze jest początkiem końca,

 • cezar85

  Oceniono 3 razy 3

  "rozwód był cywilizowany"

  bo dostała ćwierć rosji

 • makuzy

  0

  "cywilizowany rozwód"

  W końcu coś cywilizowanego w Rosyjskim establishmencie..

 • antyinteligent

  Oceniono 1 raz 1

  Templariusze to rycerze cnotliwej panny i Chrystusa

 • dust-on-the-wind

  Oceniono 5 razy 1

  taaaaa... "cywilizowany" rozwód.. spróbowałaby inaczej.. zmarłaby szybko na KGB-wski "Zawał serca". Kobieta cieszy sie że może żyć dalej.... ach ta Rossija...

 • pro-contra

  Oceniono 7 razy -5

  I dobrze zrobił.
  Po co miał mieszać w starej beczce po śledziach, kiedy może "chrupać" najpiękniejsze laseczki świata?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje