Podróżni będą myć toalety w pociągach? "To ukłon w stronę pasażerów"

06.06.2013 17:03
Przewozy regionalne ogłaszają promocję na bilety

Przewozy regionalne ogłaszają promocję na bilety (Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta)

To ukłon w stronę pasażerów - tak o nowym zakupie mówią kolejarze z Przewozów Regionalnych. W starszych, liczących ponad 20 lat składach w toaletach pojawiły się... szczotki do WC.
Chcą nie tylko podnieść standard podróży, ale również skłonić pasażerów do refleksji. - Nie chodzi o to, żeby przerzucać odpowiedzialność za sprzątanie na podróżnych, ale przynajmniej, żeby trochę dbali o czystość i pomogli w utrzymaniu składów - tłumaczy Barbara Węgrzynek, rzecznik Małopolskich Przewozów Regionalnych.

"Szczotki? W toaletach nawet wody nie ma..."

Szczotki do WC to akcja ogólnopolska. Pojawiły się zarówno w pociągach międzywojewódzkich, jak i w podmiejskich pociągach elektrycznych. Ale nowe wyposażenie wśród podróżnych raczej wzbudza uśmiech. - Co dwa tygodnie jeżdżę z Krakowa do Kielc i często nie ma nawet wody w toalecie - mówi pani Aleksandra - Nie wspominając o papierze czy mydle, takie szczotki to bezsensowny zakup.

MPR zarzuty odpiera. - Kiedy składy pokonują dłuższe trasy, to rzeczywiście może się zdarzyć, że zabraknie tych środków, bo nie wszędzie na stacjach pośrednich mamy punkty utrzymania - broni się Węgrzynek - Ale o to też staramy się dbać.

"Toalety straszą"

Toalety w pociągach to temat rzeka. - One straszą - mówi Łukasz, student z Krakowa - Najpierw musi być o co dbać, myślę, że większość pasażerów będzie się brzydzić dotknąć tych szczotek.

Dotknąć chyba się nie brzydzą, bo szczotki giną nagminnie. - Nie wiem, czy trafiają na wyposażenie domu, czy to wynika ze złośliwości - zastanawia się pani rzecznik - Nie da się od razu wymienić wszystkich składów na nowoczesne i ekskluzywne, ale coś chcemy robić, choćby małymi kroczkami.

Zobacz także
Komentarze (58)
Zaloguj się
 • szmul.bender

  Oceniono 154 razy 132

  W całym cywilizowanym swiecie toalety w pociagach są czyste, wody nigdy nie brakuje. A jak zabraknie to jest to wiadomoisc numer 1 w dzienniku i są wywiady z pasażerami. W Polsce problem jest nierozwiązywalny - nie dało sie go rozwiązać za czasów II RP, za komuny i IV RP. Jestesmy genetycznie lub historycznie uwarunkowani.

 • juliusz_l

  Oceniono 99 razy 91

  Dziennikarstwo XXI wieku: w zajawce państwowe "PKP" w tekście samorządowe "Przewozy Regionalne" a na zdjęciu prywatna Arriva.

 • jack20

  Oceniono 86 razy 60

  Dupy sobie debile z pkp poszorujcie tym g.. a nie wstawiajcie do pocoiagow zupelnie tam nieuzyteczne . Prawdopopdonie jakis kretyn z zarzadu dostal w lape na wykup calego sklepu z tym g... wiec wpierd.. w to panstwowe pieniadze. Tego kretyna co to zaordynowal radzilbym sprawdzic.

 • only.devil

  Oceniono 53 razy 53

  Podobno poziom cywilizacyjny narodu najłatwiej ocenic po stanie toalet publicznych. Jeśli to prawda to Polacy są , no właśnie gdzie? W plejstocenie? I nieważne czy z wodą,papierem i szczotką czy tez bez .

 • stan-1

  Oceniono 54 razy 40

  Zamiast szczotek proponuję lejek z wężykiem, bo trudno trafić na stojąco jak pociąg trzęsie z lewa na prawo na uszkodzonym torowisku.
  Zamiast wody szczotka, genialne.

 • klokanpolska

  Oceniono 43 razy 33

  Najpierw proponuję umyć konduktorów bo niemiłosiernie od nich capi.

 • swan_ganz

  Oceniono 81 razy 29

  miałbym myć kible w pociągach? I co jeszcze mogę dla was panowie kolejarze zrobić? Może poodkurzam przedziały i szyby umyję, co? Podoba wam się mój POmysł?

 • jacky100

  Oceniono 43 razy 23

  Mój dziadek prowadził przed wojną lukstorpedę. Umarł jak zobaczył powojenne koleje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje