Podróżni będą myć toalety w pociągach? "To ukłon w stronę pasażerów"

To ukłon w stronę pasażerów - tak o nowym zakupie mówią kolejarze z Przewozów Regionalnych. W starszych, liczących ponad 20 lat składach w toaletach pojawiły się... szczotki do WC.
Chcą nie tylko podnieść standard podróży, ale również skłonić pasażerów do refleksji. - Nie chodzi o to, żeby przerzucać odpowiedzialność za sprzątanie na podróżnych, ale przynajmniej, żeby trochę dbali o czystość i pomogli w utrzymaniu składów - tłumaczy Barbara Węgrzynek, rzecznik Małopolskich Przewozów Regionalnych.

"Szczotki? W toaletach nawet wody nie ma..."

Szczotki do WC to akcja ogólnopolska. Pojawiły się zarówno w pociągach międzywojewódzkich, jak i w podmiejskich pociągach elektrycznych. Ale nowe wyposażenie wśród podróżnych raczej wzbudza uśmiech. - Co dwa tygodnie jeżdżę z Krakowa do Kielc i często nie ma nawet wody w toalecie - mówi pani Aleksandra - Nie wspominając o papierze czy mydle, takie szczotki to bezsensowny zakup.

MPR zarzuty odpiera. - Kiedy składy pokonują dłuższe trasy, to rzeczywiście może się zdarzyć, że zabraknie tych środków, bo nie wszędzie na stacjach pośrednich mamy punkty utrzymania - broni się Węgrzynek - Ale o to też staramy się dbać.

"Toalety straszą"

Toalety w pociągach to temat rzeka. - One straszą - mówi Łukasz, student z Krakowa - Najpierw musi być o co dbać, myślę, że większość pasażerów będzie się brzydzić dotknąć tych szczotek.

Dotknąć chyba się nie brzydzą, bo szczotki giną nagminnie. - Nie wiem, czy trafiają na wyposażenie domu, czy to wynika ze złośliwości - zastanawia się pani rzecznik - Nie da się od razu wymienić wszystkich składów na nowoczesne i ekskluzywne, ale coś chcemy robić, choćby małymi kroczkami.

Więcej o:
Komentarze (58)
Podróżni będą myć toalety w pociągach? "To ukłon w stronę pasażerów"
Zaloguj się
 • wajchawajcha

  0

  Zobacz także kolejblog.wordpress.com

 • kluskaroman

  0

  na siedzacio sie nie da rady sie zalatwiac bo bakterie zezra mnie w calosci odrazu... no polowe dupska napewno.

 • rabbinhood

  0

  To taka świecka tradycja, te brudne toalety. Ludzie potrafią stopy na krawędź muszli stawiać i kucać. Potem się dziwić że brudno. Tylko dziura w podłodze, wyprofilowana podłoga i zraszanie wodą ze środkiem dezynfekującym co 2 godziny dałyby efekt. A kolejarze też mają to w nosie- tradycja.
  Poza tym dlaczego w toaletach nie ma metalowych pisuarów, przecież więcej moczu trafiałoby do celu bo droga krótsza i mniej wody potrzeba, no i nie ma problemu z opuszczoną lub opadającą deską.

 • pigwa_polska

  0

  Królestwo Polskie istniało od 1815 roku - w 1918 przekształciło się (po krótkiej 4 letniej przerwie) w II Rzeczpospolitą. Polacy sami się rządzili i osiągnięcia IIRP były polskie a niczyje inne - osiągnięciem ponad 130 lat a nie 20 lat.

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczolandii ciąg dalszy

 • martinez027

  Oceniono 5 razy 5

  Ten zabieg po to by powołać nową spółkę--''PKP Szczotki Kiblowe S.A.''i już jest''praca'' dl a pociotków POlityków czyli prezes dostaje 1,5miliona złotych co miesiac ,3 zastepców zadowoli sie milionem co miesiąc,20 członków zarządu ze skromna pensją 800 000zł miesiecznie+dla kazdego asystentka 19letnia miss czegośtam za 20 000zł miesięcznie(zrobi kawe i loda),dla każdego oczywiście premie co miesiąc(kilka pensji),słuzbowe samochody(mrec s-klasse,bmw 7,lexus ls ect)i inne-------dotego oczywiście ktos robotniczy czyli JEDEN pan Mietek na śmieciówce za 600zł miesięcznie zasuwający na 3zmiany i montujacy te szczotki po kiblach..........

 • shego

  Oceniono 2 razy 0

  xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 • czak192

  Oceniono 2 razy 2

  Ile milionów poszło na te szczotki?! Jaja sobie PKP robi? Likwidują pociągi i kupują szczotki do kibli? Zmiana profilu działania?

 • p8

  Oceniono 3 razy 3

  Kto poznał koleje ten wie jak się leje...

  www.youtube.com/watch?v=o3nDe2dPsG0 ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX