Policja: Będzie zarzut za atak tortem na sędzię z procesu Kiszczaka

06.06.2013 14:04
Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort

Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas czynności służbowych zapowiada stołeczna policja wobec mężczyzny, który wczoraj rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia.
Jak powiedział dziś rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek, policja z Woli przyjęła zawiadomienie sędzi Anny Wielgolewskiej o przestępstwie z art. 226 Kodeksu karnego. - Sprawca jest ustalony; obecnie nie wrócił jeszcze z Warszawy do miejsca zamieszkania. Jeśli zostanie zatrzymany, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut z art. 226 - powiedział Mrozek.

W środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie przesłuchiwano dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w sprawie przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników kopalni Wujek w 1981 r.

Posiedzenie było jawne dla mediów. Gdy sędzia ogłosiła, że tylko samo przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę.

Słomka mówił w środę dziennikarzom, że tortem rzucił internowany w stanie wojennym działacz opozycji Zygmunt Miernik. Słomka zapowiedział też podobne tego typu akcje. W ub.r. Słomkę ukarano w tym samym sądzie aresztem za zakłócenie ogłaszania wyroku ws. stanu wojennego W czwartek Krajowa Rada Sądownictwa stanowczo potępiła fizyczny atak na sędzię. Podkreślono, że "tego typu zachowania są nie tylko naruszeniem nietykalności konkretnej osoby, ale także zamachem na podstawy funkcjonowania państwa".

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • michel.gue

  Oceniono 157 razy 109

  Ten co rzucił tortem pewnie wyłapie wyższy wyrok i grzywnę niż sam Kiszczak...

 • lehoo

  Oceniono 78 razy 46

  @pozor_vlak

  Sędziną czyli żoną sędziego jest się dzięki pupie.
  Panią sędzią dzięki głowie.

 • chrupolek

  Oceniono 194 razy 40

  każde małe dziecko i dowolnie jaki adwokat wyśmieję tą decyzję ponieważ ten gościu się potkną o kable telewizyjne a tort miał być w podzięce za sprawiedliwy wyrok dla Pani sędziny, nie róbcie z tego afery bo ten facet jest zwykłą niezdarą

 • jkredman

  Oceniono 53 razy 35

  za rzucanie tortami wyrok Cię nie ominie, co innego gdy każesz strzelać kulkami

 • rabingoldblatt

  Oceniono 83 razy 27

  Pewnie rzucajacemu szybciej wyrok sie zatrze niż reprezentanci kasty sadowniczej i broniacy nas przed upadkiem cywilizacji doprowadzą do zakończenia procesu Kiszczaka.:))))

 • siekier35

  Oceniono 51 razy 15

  " Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia."
  ja tam to odbieram jako zachętę...
  zamiast tortu w reklamówce można by mieć zawartość nocnika...

 • pisdode

  Oceniono 77 razy 11

  Jeżeli pańswo nie robi porządku z Milewskimi i tymi, co uniewinnili sprawców masakr komunistycznych i stanu wojennego, to zwykli ludzie biora sprawy w swoje ręce.

 • badziewiak66

  Oceniono 8 razy 8

  Oto najważniejsze prawo rzeczpospolitej sb-ckiej :co wolno sb-kowi to nie tobie smrodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje