Policja: Będzie zarzut za atak tortem na sędzię z procesu Kiszczaka

06.06.2013 14:04
Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort

Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas czynności służbowych zapowiada stołeczna policja wobec mężczyzny, który wczoraj rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia.
Jak powiedział dziś rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek, policja z Woli przyjęła zawiadomienie sędzi Anny Wielgolewskiej o przestępstwie z art. 226 Kodeksu karnego. - Sprawca jest ustalony; obecnie nie wrócił jeszcze z Warszawy do miejsca zamieszkania. Jeśli zostanie zatrzymany, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut z art. 226 - powiedział Mrozek.

W środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie przesłuchiwano dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w sprawie przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników kopalni Wujek w 1981 r.

Posiedzenie było jawne dla mediów. Gdy sędzia ogłosiła, że tylko samo przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę.

Słomka mówił w środę dziennikarzom, że tortem rzucił internowany w stanie wojennym działacz opozycji Zygmunt Miernik. Słomka zapowiedział też podobne tego typu akcje. W ub.r. Słomkę ukarano w tym samym sądzie aresztem za zakłócenie ogłaszania wyroku ws. stanu wojennego W czwartek Krajowa Rada Sądownictwa stanowczo potępiła fizyczny atak na sędzię. Podkreślono, że "tego typu zachowania są nie tylko naruszeniem nietykalności konkretnej osoby, ale także zamachem na podstawy funkcjonowania państwa".

Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • michel.gue

  Oceniono 157 razy 109

  Ten co rzucił tortem pewnie wyłapie wyższy wyrok i grzywnę niż sam Kiszczak...

 • lehoo

  Oceniono 78 razy 46

  @pozor_vlak

  Sędziną czyli żoną sędziego jest się dzięki pupie.
  Panią sędzią dzięki głowie.

 • chrupolek

  Oceniono 194 razy 40

  każde małe dziecko i dowolnie jaki adwokat wyśmieję tą decyzję ponieważ ten gościu się potkną o kable telewizyjne a tort miał być w podzięce za sprawiedliwy wyrok dla Pani sędziny, nie róbcie z tego afery bo ten facet jest zwykłą niezdarą

 • jkredman

  Oceniono 53 razy 35

  za rzucanie tortami wyrok Cię nie ominie, co innego gdy każesz strzelać kulkami

 • rabingoldblatt

  Oceniono 83 razy 27

  Pewnie rzucajacemu szybciej wyrok sie zatrze niż reprezentanci kasty sadowniczej i broniacy nas przed upadkiem cywilizacji doprowadzą do zakończenia procesu Kiszczaka.:))))

 • siekier35

  Oceniono 51 razy 15

  " Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia."
  ja tam to odbieram jako zachętę...
  zamiast tortu w reklamówce można by mieć zawartość nocnika...

 • pisdode

  Oceniono 77 razy 11

  Jeżeli pańswo nie robi porządku z Milewskimi i tymi, co uniewinnili sprawców masakr komunistycznych i stanu wojennego, to zwykli ludzie biora sprawy w swoje ręce.

 • badziewiak66

  Oceniono 8 razy 8

  Oto najważniejsze prawo rzeczpospolitej sb-ckiej :co wolno sb-kowi to nie tobie smrodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje