Policja: Będzie zarzut za atak tortem na sędzię z procesu Kiszczaka

06.06.2013 14:04
Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort

Obecni na rozprawie ws. Kiszczaka, w pudle schowany tort (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego podczas czynności służbowych zapowiada stołeczna policja wobec mężczyzny, który wczoraj rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia.
Jak powiedział dziś rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek, policja z Woli przyjęła zawiadomienie sędzi Anny Wielgolewskiej o przestępstwie z art. 226 Kodeksu karnego. - Sprawca jest ustalony; obecnie nie wrócił jeszcze z Warszawy do miejsca zamieszkania. Jeśli zostanie zatrzymany, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut z art. 226 - powiedział Mrozek.

W środę w Sądzie Okręgowym w Warszawie przesłuchiwano dwoje psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w sprawie przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników kopalni Wujek w 1981 r.

Posiedzenie było jawne dla mediów. Gdy sędzia ogłosiła, że tylko samo przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn rzucił w nią tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę.

Słomka mówił w środę dziennikarzom, że tortem rzucił internowany w stanie wojennym działacz opozycji Zygmunt Miernik. Słomka zapowiedział też podobne tego typu akcje. W ub.r. Słomkę ukarano w tym samym sądzie aresztem za zakłócenie ogłaszania wyroku ws. stanu wojennego W czwartek Krajowa Rada Sądownictwa stanowczo potępiła fizyczny atak na sędzię. Podkreślono, że "tego typu zachowania są nie tylko naruszeniem nietykalności konkretnej osoby, ale także zamachem na podstawy funkcjonowania państwa".

Zobacz także
Komentarze (143)
Policja: Będzie zarzut za atak tortem na sędzię z procesu Kiszczaka
Zaloguj się
 • 12w12

  0

  Tenis w porcie !

 • ipearjuanes

  0

  skazać go surowo, pokazując bandytom, złodziejaszkom, że tylko sedziowie sa ważni a kraść włamywac sie i bić mozna, ale tylko zwykłych obywateli

 • stanimager

  0

  On mówił prawdę ze to jest jedzenie jak wnosili do sadu. Jak na jego kaldun to jest jego snaczek ale ponieważ mu nie smakowal więc musial się pozbyć. No i tyle, proste jak drut.

 • adambiernacki69

  0

  Dobry bolszewik to martwy bolszewik.

 • stanimager

  0

  Dlaczego prawicowcy są tacy szpetni w dodatku do tego ze sa glupi i agresywni ? A może to właśnie ta szpetota, i zwiazany z tym brak miłości powoduje takie zachowania ? To taka hipoteza.

 • legrange

  0

  Wściekły pies po internowaniu ma się dobrze ze spasionym kałdunem. Jeszcze nachapał by się krwi Kiszczaka i te łamagi obok. A ta słomka przez 23 lata zajmuje się tylko protestami przeciw, choć w tym czasie tylko srał pod siebie.

 • ipearjuanes

  Oceniono 3 razy -1

  sędzia który to będzie sądził powinien dostać wyrok za obrazę urzędu sędziego . czy nikogo to nie interesuje z panów i pań sędziów , że sam tort nikogo nie obraził a proces o tort będzie prawdziwą kpiną z waszej strony z waszego urzędu? apeluję do sędziów by nie hańbili i tak bardzo słabej opinii o swym zawodzie

 • canisparvus

  Oceniono 3 razy 1

  Kiszczak ma szczęście, że górnicy nie byli Żydami.

  By go ścigali do 100 lat i dłużej.

 • smiki48

  Oceniono 6 razy 0

  ciekawe, czy proces bedzie trwał tyle samo co proces Kiszczaka i innych zabójców Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje