W Siewierzu będą promować faszyzm? Zabawa przy "przeboju" "Płoną wozy TVN-u"

06.06.2013 12:57
Na festiwalu w Siewierzu będą promować faszyzm?

Na festiwalu w Siewierzu będą promować faszyzm? (Fot. Paweł Piotrowski / AG)

Na pierwszym festiwalu piosenki narodowej Orle Gniazdo w Siewierzu uczestnicy będą mogli m.in. posłuchać "przeboju" "Płoną wozy TVN-u", a wśród zajęć rekreacyjnych organizatorzy zaplanowali m.in. strzelanie - informuje "Dziennik Zachodni".
Miłośników "tożsamościowego rocka" mogą zagrzać słowa pieśni "więc obróć ostrze swego noża, kiedy wbiłeś je już w serce wroga". I wcale nie jest to najostrzejszy kawałek z repertuaru zaproszonych wykonawców - czytamy w gazecie.

Impreza ma się odbyć 28 czerwca. Do patronatu przyznał się portal Ruch Narodowy, festiwal był też reklamowany przez Młodzież Wszechpolską na Facebooku.

- Narodowe, nacjonalistyczne wzmożenie widzimy dziś w całej Europie. Im większy kryzys, tym więcej młodych ludzi pada łupem takich skrajnych ideologii. Przyjmują tę ofertę, bo daje im poczucie siły - ocenia cytowany przez gazetę prof. Jacek Wódz, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego.

W oświadczeniu przekazanym PAP w czwartek, Krzysztof Bosak z Biura Prasowego Ruchu Narodowego napisał, że informacja o tym, iż do patronatu nad festiwalem przyznał się portal Ruch Narodowy, jest nieprawdziwa. "Ruch żadnego patronatu nie udzielał, a festiwal Orle Gniazdo jest inicjatywą samodzielną" - napisano w oświadczeniu.

Zobacz także
Komentarze (55)
W Siewierzu będą promować faszyzm? Zabawa przy "przeboju" "Płoną wozy TVN-u"
Zaloguj się
 • losiu4

  0

  dalibyście choć linka do tej piosenki. Może faktycznie jest fajna?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • sacco

  Oceniono 1 raz 1

  Z faszystowskich i nazistowskich treści uderza na stronce w FB ten oto ksenofobiczny i pełen mowy nienawisci phashystowski tekst:

  Wśród wielu ojczyzn, co płyną w mgle cudnej,
  Ja chcę tej jednej, tej wolnej, tej trudnej...

  Prawda że wyjątkowy terror phashystowski poeta propaguje? Histeryczna egzaltacja antyphashystów z GW i okolic osiąga chwilaami próg orgazmu. Czysty ideologiczny onanizm wykonywany lewą ręką.

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 2

  www.youtube.com/watch?v=Z3AvYPlNkP8

 • braunal

  Oceniono 3 razy 1

  jeżeli młodzi ludzie występują przeciw kłamstwom TVN i wszelkim lewackim nurtom to należy tylko się cieszyć bo to oznacza że jeszcze Polska nie zginęła.Mam jednak nadzieje że obejdzie się bez wbijania noża w serce wroga /Jeżeli to co pisze GW jest prawdą/

 • henrygomez

  Oceniono 4 razy 0

  Płytę PTAKU NaRa z utworem "Spłoną wozy TVNu" www.youtube.com/watch?v=haPXewwdBBY można nabyć w najnowszym numerze Magna Polonia dostępnym na allegro: allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26074185 . Kup, przeczytaj i miej własną opinie na ten temat zamiast czytać zmanipulowane teksty.

  CWP!

 • jkredman

  Oceniono 4 razy 2

  kulkami strzelali
  wyroku nie dostali
  a za tort więzienie,
  grozą w Polszy zieje

 • emeni

  Oceniono 3 razy -1

  Jakieś przegięcie. Ten, jak to nazwano, "tożsamościowy rock" to gatunek, który na stałe wpisał się w historię muzyki a tego typu kapele istnieją od czasów kamienia łupanego w całej UE. Poza tym jest to muzyka undergroundowa, nieobecna w głównych mediach, grana dla fanów gatunku.
  To nie słitaśna popowa szopa tylko nisza kontestująca, przełamująca obowiązkowe tabu np. polityczne. Nie może być sprowadzona do wyśrubowanej poprawności, bo traci sens. To taki muzyczny "stand-up".

  Odkąd starsi zideologizowani obywatele odkryli net, to zrobiło się doprawdy bardzo wesoło. Nie znam tego cytowanego kawałka, ale jestem pewna że istnieje 1000000 o zylion bardziej "obrazoburczych", tylko miłujący poprawność rozdętą do sześcianu - jeszcze nie dokopali się do nich.
  To druga strona tego samego medalu co sprawa - Nergal vs Nowak. Różnica taka, że teraz lewicowe ciotki napuszczają na kapele RAC, a przedtem prawicowe czubki podpuszczały na blackened death metal.

  Zakazać. Zabronić. Ocenzurować. Zostawić obowiązkowy (jedyny i słuszny) nurt muzyczny --->disco-polo i pop, pod warunkiem że będą śpiewać teksty wyłącznie o miłości.
  LOL

 • mireczekb

  Oceniono 5 razy 1

  Przestańcie wy durnie patentowane wciąż oskarżać ludzi o faszyzm, gdzie wy go widzicie, w pro-polskich zachowaniach ? Jeśli wam się nie podoba Polska - droga wolna.

 • gawor4

  Oceniono 4 razy 2

  bardzo obiecująca piosenka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje