Były poseł PiS zwołuje kongres. "Mam już 1000 osób"

06.06.2013 07:33
- Likwidacja PIT, ZUS i OFE, wprowadzenie emerytury obywatelskiej - to priorytety programu stowarzyszenia Republikanie b. posła PiS Przemysława Wiplera. We władzach Republikanów znajdzie się m.in. Anna Streżyńska. 22 czerwca odbędzie się kongres stowarzyszenia
Wipler powiedział, że Republikanie przedstawią w czwartek 8 obszarów, które - ich zdaniem - wymagają szczególnej uwagi. Postulują reformę emerytalną, reformę finansów publicznych, deregulację gospodarki, zmiany w edukacji, odbiurokratyzowanie państwa, politykę prorodzinną, zwiększenie wpływu obywateli na władzę, reformę służby zdrowia.

Likwidacja ZUS, OFE, PIT

Stowarzyszenie zaproponuje konkretne rozwiązania. Wśród nich likwidację ZUS, likwidację OFE, wprowadzenie emerytury obywatelskiej (tzw. system kanadyjski, w którym państwo gwarantuje świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby taką samą, niską składkę; osoby chcące mieć wyższą emeryturę, dobrowolnie płaciłyby więcej), likwidację PIT i zastąpienie go podatkiem od Funduszu Płac, uproszczenie podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Według Wiplera stowarzyszenie będzie miało pięcioosobowy zarząd i pięcioosobową komisję rewizyjną. W jego władzach znajdzie się b. szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

Środowisko JOW idzie z Wiplerem?

Jak dodał, mają z nim współpracować na początku działacze Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i Fundacji Republikańskiej. - Zgłosiło się do nas 1000 osób z lokalnych stowarzyszeń, ruchów - powiedział b. poseł PiS.

22 czerwca odbędzie się Kongres Republikanów. - Pokażemy ludzi, którzy się do nas cały czas zgłaszają - mówił Wipler. - W czwartek składamy wniosek o rejestrację do KRS-u stowarzyszenia Republikanie - zapowiedział.

Wipler zrezygnował w poniedziałek z członkostwa w PiS. Polityk poinformował, że rozpoczyna budowę nowego ruchu politycznego, zakładając stowarzyszenie Republikanie. Zapowiedział, że zamierza "przez chwilę" być posłem niezrzeszonym.

Zobacz także
Komentarze (116)
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 157 razy 85

  Zaczyna się hejtowanie pisiorów i lemingów tuskowych. maja mój głos. Nei dlatego ze wierzę że coś zmienią, ale przynajmniej za to że otwarcie mówią że Zus trzeba zlikwidowac a małym firmom zdjąć to chomąto z głowy bo przecież ten rząd i wcześniejszy z pis zrobili z nich juczne kobyły.
  Ktoś napisał ze to program Kononowicza bo zlikwiduje pit, zus, ofe.... A teraz co jest? Folwark pańszczyźniany? Feudalizm w którym 60-letnia kobieta zapie... przy szmacie żeby zafundowac koncert madonnie i zapłacić za emerytury róznym agentoma od sawickiej i innym inwalidom mundurowym?

 • signal

  Oceniono 66 razy 54

  szkoda że nie nie mówi o likwidacji połowy mandatów poselskich o likwidacji senatu

 • jamj

  Oceniono 95 razy 35

  Likwidacja PIT, ZUS i OFE. Ciekawe skąd mądrala weźmie środki na wypłaty obecnych emerytur, rent, zwolnień lekarskich, utrzymanie służby zdrowia itd.

 • yarrrr

  Oceniono 44 razy 34

  Oj znam to. Własna działalność, wynajęta kawalerka, opłaty, podatki i co miesiąc 1000zł ZUSu niezależnie, czy coś zarobiłeś, czy nie. Kogo to obchodzi? 460 posłów, z których większość to warchoły co poszły na łatwiznę?
  Rolników, górników, mundurowych, urzędasów, klechów? Ciąć wydatki na nierobów! Inwestować w rozwój i innowacje, oświatę!

 • dorik2

  Oceniono 21 razy 17

  ZUS do piachu, minimalna emerytura dla wszystkich, a kto chce mieć większą, więcej płaci. OK, ale skąd na to wziąć? Tu niestety Wipler z kumplami przemilczają tę oczywistą oczywistość, że należy w tym celu obciąć przywileje górników, rolników, mundurówki, nauczycieli, sędziów, prokuratorów i klechów. To by dało SETKI MILIARDÓW. Ale tego nikt głośno nie powie, nie narazi się tak wielkim grupom wyborców - i dlatego będziemy dreptać w miejscu, ewentualnie podnosić wiek emerytalny do 80 lat.

 • fajnychristoph

  Oceniono 54 razy 14

  To sobie PiS buduje koalicjanta. Jarek to szczwany stary, wyleniały lis ;)

 • papaleone

  Oceniono 35 razy 13

  Następna strategiczna zagrywka Jarosława Zbawiciela?
  Szykuje sobie koalicjanta do przejęcia władzy?
  Co PiS-em przesiąkło, pachnie pisuarem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje