Były poseł PiS zwołuje kongres. "Mam już 1000 osób"

06.06.2013 07:33
- Likwidacja PIT, ZUS i OFE, wprowadzenie emerytury obywatelskiej - to priorytety programu stowarzyszenia Republikanie b. posła PiS Przemysława Wiplera. We władzach Republikanów znajdzie się m.in. Anna Streżyńska. 22 czerwca odbędzie się kongres stowarzyszenia
Wipler powiedział, że Republikanie przedstawią w czwartek 8 obszarów, które - ich zdaniem - wymagają szczególnej uwagi. Postulują reformę emerytalną, reformę finansów publicznych, deregulację gospodarki, zmiany w edukacji, odbiurokratyzowanie państwa, politykę prorodzinną, zwiększenie wpływu obywateli na władzę, reformę służby zdrowia.

Likwidacja ZUS, OFE, PIT

Stowarzyszenie zaproponuje konkretne rozwiązania. Wśród nich likwidację ZUS, likwidację OFE, wprowadzenie emerytury obywatelskiej (tzw. system kanadyjski, w którym państwo gwarantuje świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby taką samą, niską składkę; osoby chcące mieć wyższą emeryturę, dobrowolnie płaciłyby więcej), likwidację PIT i zastąpienie go podatkiem od Funduszu Płac, uproszczenie podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Według Wiplera stowarzyszenie będzie miało pięcioosobowy zarząd i pięcioosobową komisję rewizyjną. W jego władzach znajdzie się b. szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.

Środowisko JOW idzie z Wiplerem?

Jak dodał, mają z nim współpracować na początku działacze Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i Fundacji Republikańskiej. - Zgłosiło się do nas 1000 osób z lokalnych stowarzyszeń, ruchów - powiedział b. poseł PiS.

22 czerwca odbędzie się Kongres Republikanów. - Pokażemy ludzi, którzy się do nas cały czas zgłaszają - mówił Wipler. - W czwartek składamy wniosek o rejestrację do KRS-u stowarzyszenia Republikanie - zapowiedział.

Wipler zrezygnował w poniedziałek z członkostwa w PiS. Polityk poinformował, że rozpoczyna budowę nowego ruchu politycznego, zakładając stowarzyszenie Republikanie. Zapowiedział, że zamierza "przez chwilę" być posłem niezrzeszonym.

Zobacz także
Komentarze (116)
Były poseł PiS zwołuje kongres. "Mam już 1000 osób"
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Ruch Wiplera PiS wypiera.

 • twaryna

  Oceniono 2 razy 2

  Anna Streżyńska - kobieta, która zmusiła sieci komórkowe do obniżenia cen usług, w hurcie i w detalu; jeżeli Ona jest we władzach - mają mój głos!

 • realistas

  Oceniono 3 razy -3

  Wszystko chłop chce zlikwidować. Jak Kononowicz. Jeśli chodzi o OFE to jak najbardziej, ale ZUS to agencja płatnicza. Jeśli zlikwiduje ZUS to będzie musiał utworzyć coś nowego. PIT to znacząca pozycja w przychodach budżetu państwa.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 0

  O qrwa !! Ten facet nie wie, że III RP liczy 38.000.000?

 • x1x2x34

  Oceniono 2 razy 0

  Zbliża się dzień sądu!!!
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • amethystos1966

  Oceniono 4 razy -2

  Takis pan madry, to zrzeknij sie pan mandatu posla PiSu. Inaczej jestes pan HIPOKRYTA.

 • spokojny102

  Oceniono 4 razy 0

  Zwakly pisowski podziemny naganiacz.

 • szulcu1306

  Oceniono 4 razy 0

  No, panie Wipler - oby tak dalej, może w końcu będzie na kogo głosować.

 • sir_fred

  Oceniono 2 razy 0

  Klasyczna zagrywka prezesa na wyciągnięcie gowinistów z PO, a następnie koalicję z PiS.
  Gdyby faktycznie chciał być niezależny, nie ogłaszałby, że wierzy w brednie Macierewicza. Zresztą nawet PiS go nie hejtuje za bardzo, a pamiętamy jak to było z PJN czy ziobrystami... Bardzo grubymi nićmi jest to szyte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje