Pożar szpitala chorób płuc w Orzeszu. Ewakuowano pacjentów

Pożar

Pożar (Fot. Grzegorz Celejewski/ Agencja Gazeta)

22 pacjentów i 4 osoby personelu ewakuowano z pożaru, który wybuchł w szpitalu chorób płuc w Orzeszu - informuje TVN 24. Palił się strop ostatniej kondygnacji budynku. - Pożar był trudny do zlokalizowania, nie palił się otwartym ogniem, a raczej się tlił - mówią strażacy.
Strażacy dostali wezwanie do pożaru w szpitalu chorób płuc w Orzeszu (śląskie) około 4.45. Na miejsce skierowano 14 zastępów straży pożarnej. Natychmiast ewakuowano 22 pacjentów i 4 osoby personelu z zadymionego skrzydła budynku do bezpiecznego.

- W tej chwili wszyscy pacjenci są bezpieczni - powiedział w TVN 24 rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik.

Pożar ugaszony. Spaliła się część stropu budynku

Następnie strażacy zlikwidowali zagrożenie. - Na początku było bardzo duże zadymienie, więc pożar był trudny do zlokalizowania, nie palił się otwartym ogniem, a raczej się tlił - opisuje Wojtasik.

Spaliło się 10 metrów kwadratowych stropu między ostatnią kondygnacją a poddaszem szpitala. Pożar został już ugaszony. Na miejscu jest jeszcze około 50 strażaków - trwają prace rozbiórkowe, żeby wykluczyć inne miejsca, gdzie mogłyby być zarzewia ognia - podkreśla rzecznik śląskiej straży pożarnej.

Zobacz także
 • Ewakuacja pasażerów metra Pożar w moskiewskim metrze. Ewakuowano 4,5 tys. osób
Komentarze (3)
Pożar szpitala chorób płuc w Orzeszu. Ewakuowano pacjentów
Zaloguj się
 • xfish

  Oceniono 7 razy 3

  Jak szpital chorob płuc to podejrzewam niedopałek...

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 4

  zdiecia do artykulu pochodza z pozaru SODOMY_GOMORY nie ma to jak dobrze sprzedac temat pismaki co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje