W Londynie spłonął meczet, podejrzewa się podpalenie

05.06.2013 18:41
Członek ruchu antyfaszystowskiego podczas demonstracji po zabójstwie brytyjskiego żołnierza

Członek ruchu antyfaszystowskiego podczas demonstracji po zabójstwie brytyjskiego żołnierza (Fot. Lefteris Pitarakis AP)

Przyczyna pożaru, który rano zniszczył meczet w północnej części Londynu, nie jest na razie znana, ale śledztwo toczy się wokół podejrzenia, że było to podpalenie - poinformowała brytyjska policja. Według niej w dochodzeniu uczestniczą też specjaliści od zwalczania terroryzmu.
Pożar wybuchł w meczecie stanowiącym część ośrodka Somalijskiego Barawańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego. Przybyła wraz ze strażakami policja znalazła na budynku ośrodka napisy "EDL" - co jest skrótem nazwy antyimigranckiej Angielskiej Ligi Obrony. Obecnie bada się, czy napisy te mają związek z pożarem.

Nikt nie doznał obrażeń od ognia, ale dach piętrowego budynku częściowo się zawalił.

Jak wskazuje policja, od czasu dokonanego trzy tygodnie temu w Londynie brutalnego zabójstwa żołnierza, za czym mogły stać motywy islamistyczne, zwiększyła się liczba pogróżek pod adresem muzułmańskich instytucji w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także
Komentarze (149)
W Londynie spłonął meczet, podejrzewa się podpalenie
Zaloguj się
 • polskahusariapolska

  0

  Wypie...ć z Europy dzikusy jebane! w POLSCE czeka was tylko przysłowiowy wpie... nie będzie ,żadnego prawa sharjatu co zniewala kobiety i tak samo nie będzie ,,ru...ia,, czy poślubiania młodych dziewczynek jebane świnie! albo sexy z kozami co i to robiecie jak i także potraficie wykopać zwłoki i je zgwałcić. chore zacofane ścierwa. POLSCY KIBICIE I PATRIOCI NIE BĄDŹCIE GŁUPI NA DZIADÓW TRZA SIŁĄ REAGOWAĆ. TYLE

 • dziennikarz12

  0

  powinni spalic wszytkie meczety i wywieszac za jaja tych wszystkich pedofili immamow i cala arabska zaraze islaska

 • rympalek11

  Oceniono 1 raz 1

  Przecieki wskazują na Nergala.

 • szczurzec1

  Oceniono 1 raz 1

  No, a jednak są w GW i dobre wiadomości :DDD

 • honorowy1940

  Oceniono 2 razy 2

  BRAWO!!! W końcu ktoś zauważa problem!!!

  Teraz jeszcze czekam na wiadomość że ktoś wszedł do jakiegoś meczetu w trakcie ich modłów gdzie było ich pełno i się wysadził!!!

  Oczywiście parę publicznych ściec tej zarazy też nie zaszkodzi!!!

  Z nimi trzeba walczyć ich metodami!!!

  Niech wracają tam skąd przybyli!!!

 • uzix

  Oceniono 2 razy 2

  A wystarczy zredukować zasiłki na dzieci i ogólnie cały socjal, jak nie stać cię na utrzymanie 1 żony i 3 konkubin z gromadką dzieci to dzieci oddaje się do rodzin zastępczych. U nas jakoś nie ma znacznej ilości muslimów bo nasz system socjalny leży.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz -1

  Jestem za tym aby wprowadzić ogólnoświatowy ateizm...i wprowadzić zakaz wiary w moce nadprzyrodzone.

 • jedyny_leon

  Oceniono 4 razy -2

  Palić, burzyć, gwałcić i zabijać....mamy w tym niezłą kilkusetletnią praktykę jako EUROPEJCZYCY szczególnie z narodami wyznającymi islam dobrze nam to wychodziło:)

 • afiag

  Oceniono 4 razy 2

  "od czasu dokonanego trzy tygodnie temu w Londynie brutalnego zabójstwa żołnierza, za czym mogły stać motywy islamistyczne",

  Nie wiem czy to zdanie angielskiej policji czy tego portalu, ale to obrazuje całe gó... jakie się nam serwuje w mediach. Zasrany morderca jasno i wyraźnie wyartykułował motywy swojego czynu, jednak pisze się ZA CZYM MOGŁY STAĆ MOTYWY ISLAMISTYCZNE. LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje