Wybory Miss Świata: kandydatki nie wystąpią w bikini. "Nie chcemy urazić muzułmanów"

05.06.2013 18:34
Wybory Miss Świata odbędą się w tym roku w Indonezji

Wybory Miss Świata odbędą się w tym roku w Indonezji (Fot. MissWorld.com)

Uczestniczki tegorocznej edycji wyborów Miss Świata nie będą występować w bikini - poinformowali dziś organizatorzy. Nie wynika to jednak ze zmian podejścia do wyborów, lecz z miejsca, w którym odbędzie się finał. W zdominowanej przez muzułmanów Indonezji mogłoby to zostać potraktowane jako obraza.
137 ubiegających się o zwycięstwo kobiet zamiast bikini będzie musiało założyć bardziej konserwatywne, ludowe stroje w części poświęconej modzie plażowej. Wybory odbędą się na Bali, gdzie co roku zagraniczni turyści zostawiają miliony dolarów, a kobiety opalają się na pięknych plażach bez większych problemów. Druga część imprezy będzie miała miejsce w Dżakarcie.

Jednak przewodnicząca Miss World Organisation Julia Morley nalegała, by żadna z kandydatek nie nosiła bikini podczas tej edycji. - Nie chcę doprowadzić do sytuacji, w której ktokolwiek poczuje się urażony przez to, że zlekceważymy pewne zwyczaje bądź ich nie uszanujemy - powiedziała. Organizatorzy starają się być ostrożni, gdyż słyszeli o kontrowersjach i problemach, jakie w tym kraju miały zespoły muzyczne i znane na całym świecie piosenkarki.

W zeszłym roku Lady Gaga musiała odwołać swój koncert, gdyż niektóre grupy muzułmańskie zapowiedziały, że podpalą scenę, a samą artystkę skrytykowały za noszenie "jedynie" majtek i stanika. Beyonce i zespół Pussycat Dolls również zostały poproszone o zakrycie się przed wyjściem na scenę.

Kontrowersje wokół wyborów

Nadchodzący finał Miss Świata już wywołał złość muzułmańskich duchownych, zdaniem których taka impreza daje zły przykład młodzieży, propaguje hedonizm, materializm i konsumpcjonizm.

- Omówiliśmy kwestię mody plażowej w zeszłym roku w Londynie, zanim jeszcze dostaliśmy zgodę na organizację imprezy. Wiedzieliśmy bowiem, że może to być temat wrażliwy w Indonezji - powiedziała Nana Putra z grupy medialnej MNC, oficjalny nadawca i organizator wyborów.

Zobacz także
Komentarze (219)
Zaloguj się
 • last.man.standing

  Oceniono 1391 razy 1325

  Pamiętajcie też aby nie pokazywać nagich koni, osłów ani wielbładow - bardzo ich to kusi. O kozach nie wspomnę.

 • ferdek_bagietka

  Oceniono 637 razy 623

  "nie chcemy urazić" czy "boimy się urazić"? bo duża różnica jest...

 • sl13

  Oceniono 586 razy 484

  Szkoda, że chodzi o nieurażanie Muzułmanów, a nie o nietraktowanie kobiet, jak klacze na wybiegu.

 • takisobiestatystyk

  Oceniono 510 razy 480

  Krok w dobrym kierunku, ale jakiś taki...połowiczny. Należało pójść dalej - tytuł Miss Świata powinna zdobyć ta uczestniczka, która przytoczy z pamięci więcej cytatów z koranu. A taki banał jak piękna twarz czy zgrabna sylwetka nie powinny tu odgrywać żadnej roli, bo przecież prawdziwa uroda kobiety zawiera się w jej moralności, posłuszeństwie i głębokiej wierze.

  Cóż - niby to wszystko śmieszne, ale jak się głębiej zastanowić, to świat "muzułmanieje" w coraz to szybszym tempie. A to już nie jest zabawne...

 • ajatollah_rydzyk

  Oceniono 293 razy 259

  Nie powinny te jawnogrzesznice występować nie tylko w bikini, ale nawet z odkrytą głową, w spodniach, czy w butach na wysokich obcasach ;). Spódnice czy inne stroje powinny być w ciemnym kolorze i zakrywać całkowicie nogi :). Najlepiej, powinny występować w czadorach, z całkowicie zasłoniętymi twarzami, a wybór powinien odbywać się na podstawie zdjęcia, które dostarczy mężczyzna towarzyszący jej. Allah akbar, alleluja i od tyłu!

 • fctheduck

  Oceniono 33 razy 27

  To może niech wystąpią w burkach? Będzie miss burki. Może w ogóle zrezygnować z kobiet, w sumie w środku może równie dobrze być wąsaty facio. Byle miał ładną burkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje