Wybory Miss Świata: kandydatki nie wystąpią w bikini. "Nie chcemy urazić muzułmanów"

Uczestniczki tegorocznej edycji wyborów Miss Świata nie będą występować w bikini - poinformowali dziś organizatorzy. Nie wynika to jednak ze zmian podejścia do wyborów, lecz z miejsca, w którym odbędzie się finał. W zdominowanej przez muzułmanów Indonezji mogłoby to zostać potraktowane jako obraza.
137 ubiegających się o zwycięstwo kobiet zamiast bikini będzie musiało założyć bardziej konserwatywne, ludowe stroje w części poświęconej modzie plażowej. Wybory odbędą się na Bali, gdzie co roku zagraniczni turyści zostawiają miliony dolarów, a kobiety opalają się na pięknych plażach bez większych problemów. Druga część imprezy będzie miała miejsce w Dżakarcie.

Jednak przewodnicząca Miss World Organisation Julia Morley nalegała, by żadna z kandydatek nie nosiła bikini podczas tej edycji. - Nie chcę doprowadzić do sytuacji, w której ktokolwiek poczuje się urażony przez to, że zlekceważymy pewne zwyczaje bądź ich nie uszanujemy - powiedziała. Organizatorzy starają się być ostrożni, gdyż słyszeli o kontrowersjach i problemach, jakie w tym kraju miały zespoły muzyczne i znane na całym świecie piosenkarki.

W zeszłym roku Lady Gaga musiała odwołać swój koncert, gdyż niektóre grupy muzułmańskie zapowiedziały, że podpalą scenę, a samą artystkę skrytykowały za noszenie "jedynie" majtek i stanika. Beyonce i zespół Pussycat Dolls również zostały poproszone o zakrycie się przed wyjściem na scenę.

Kontrowersje wokół wyborów

Nadchodzący finał Miss Świata już wywołał złość muzułmańskich duchownych, zdaniem których taka impreza daje zły przykład młodzieży, propaguje hedonizm, materializm i konsumpcjonizm.

- Omówiliśmy kwestię mody plażowej w zeszłym roku w Londynie, zanim jeszcze dostaliśmy zgodę na organizację imprezy. Wiedzieliśmy bowiem, że może to być temat wrażliwy w Indonezji - powiedziała Nana Putra z grupy medialnej MNC, oficjalny nadawca i organizator wyborów.

Więcej o:
Komentarze (219)
Wybory Miss Świata: kandydatki nie wystąpią w bikini. "Nie chcemy urazić muzułmanów"
Zaloguj się
 • robo_pl

  Oceniono 1 raz 1

  a kto patrzy na obrazę chrześcijańskich uczuć ubrać je w szmaty do ziemi i zrobić pokaz dla wielbicieli wielbłądów. Ślinią się oglądając półnagie kobiety ale własne ubierają w habity traktują jak bydło ale jeżeli ktoś im cos powie to zaraz dyskryminacja rasizm itd. Co za chory świat.

 • stenia312

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumie dla czego w Indonezji musza być pokazy miss świata i co będa kobiety poubierane w worki żeby nie obrazić muzułmanów?to śmieszne jak organizatorzy się przed nimi płaszczą ,są inne miejsca nie musi być kraj muzułmański .Muzułmanom wszystko przeszkadza co jest trochę odsłoniete u kobiety sami się porozbierają do rosołu a kobiety muszą się grzać w burkach ,bo jak kobieta jest nie poowijana to oni się podniecają powinni myśleć głowa zamiast inną częścią ciała .

 • gm0711

  Oceniono 2 razy 2

  Zgwałciliśmy kilka kobiet, porąbaliśmy siekierami żony i dokonaliśmy kilku podpaleń, bo to się podoba Muzułmanom.

  Taka będzie niedaleka przyszłość.

 • jegorism

  0

  Najlepiej od razu zarządzić BURKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • karl.franc

  0

  mam lepszy pomysl
  moze w ramach nie urazania muzeumanow, proponuje zeby wszystkie uczestniczki mialy na sobie burki

 • niepoprawnyjack

  0

  to tak jak urzadzac eurowizje dla gluchoniemych

 • niepoprawnyjack

  0

  To moze od razu niech kazda z kandydatek wyjdzie w burce z zakryta twarza to juz w ogole muzulmanie beda zadowoleni

 • zdzwoj7412

  0

  Na golasa? A nie urazi to krzyżaków?

 • m2rket

  Oceniono 1 raz 1

  zenada. To niech ukamieniuja te kandydatki skoro chca nie urazac uczuc muslimow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX