Nowak: Nie wierzę w ugodę z "Wprost", pozew wkrótce w sądzie

05.06.2013 17:41
Sławomir Nowak

Sławomir Nowak (Fot. Maciej Świerczyński / AG)

Sławomir Nowak złożył w sądzie wniosek dotyczący postępowania ugodowego z "Wprost", który pod koniec kwietnia napisał, że minister transportu ma koleżeńskie układy z biznesmenami. Nowak przyznał, że w ugodę nie wierzy. - Pozew jest już gotowy - poinformował.
- Jestem w sporze prawnym z tym tygodnikiem. Teraz w tzw. postępowaniu ugodowym dajemy mu szansę na przeproszenie, ale przyznam szczerze, że nie wierzę w powodzenie tego wniosku. Dlatego równolegle robimy pozew - z tego co wiem, on już jest nawet gotowy - i za chwilę będziemy go składali - powiedział w środę Nowak dziennikarzom. Minister pytany o spór z "Wprost" konsekwentnie nie podawał tytułu tygodnika, podkreślając, że "nie chce mu robić reklamy".

Układy i zegarki

W końcu kwietnia "Wprost" napisał, że Nowak ma koleżeńskie układy z biznesmenami. Tygodnik opisał m.in. wizyty ministra w ekskluzywnym klubie w Warszawie, gdzie był zapraszany przez osoby związane z firmą, która ma kontrakty z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi. Ponadto, w artykule napisano, że Nowak wymieniał się z jednym z biznesmenów zegarkami. O zegarku ani o leasingowaniu samochodu Nowak nie poinformował w swym oświadczeniu majątkowym, zrobił to po wrzawie medialnej w oświadczeniu opublikowanym na stronach sejmowych.

W związku z tym w maju warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym Nowaka; opozycja domagała się od premiera zdymisjonowania ministra transportu.

Nowak chce śledztwa

Po informacji prokuratury o wszczęciu śledztwa Nowak oświadczył, że z zadowoleniem przyjął tę decyzję i wyraził nadzieję, że prokuratura ostatecznie oczyści go "z kłamliwych i insynuujących zarzutów". - Moją intencją nigdy nie było ukrywanie stanu majątkowego - podkreślił.

W związku ze sporem prawnym z "Wprost" pełnomocnik Nowaka mec. Roman Giertych wniósł o zabezpieczenie powództwa - chciał 30 mln zł na spodziewane przez niego przeprosiny, które wydawca "Wprost" musiałby wykupić w różnych mediach. Po burzy medialnej, w której zarzucano Nowakowi i Giertychowi m.in. zastraszanie mediów, Nowak oświadczył, że wycofuje się z tego wniosku.

Zobacz także
Komentarze (111)
Zaloguj się
 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 128 razy 92

  "Zegarek zegarkiem, ale ze wlasna zona zapomniala ile ma lat jej maz i kupila Nowakowi na 35 urodziny zegarek kiedy ten konczyl 37 to juz niepokojace. Moze pomylila go z prezesem Cam Media z ktorym to pan Nowak zegarkami sie "wymienial" jednoczesnie wygrywajac przetargi?"

 • palekh

  Oceniono 93 razy 67

  Panie Nowak ja też w coś nie wierzę - w to że jest Pan w tym co robi bezinteresowny. Niestety nie wierzę też że jest Pan inteligentny i mądry i wrażliwy - oprócz wrażliwości na swoim punkcie oczywiście. Obwiesiłeś się Pan zegarkami jak ruski żołnierz w czasie wojny i rżniesz głupa że to pożyczone. Wróżę że bez nadzwyczajnej pomocy sądu co w przypadku PO jest niestety możliwe jesteś Pan na straconej pozycji. Jako obywatel nie zasługuję na ministra zegarkowego pajaca. Tyle w temacie.

 • amorvertical

  Oceniono 82 razy 62

  Mam nadzieję, że twoja sprawa Nowak, pójdzie normalną ścieżką. 3 lata przygotowań, przesłuchania (1 na trzy miesiące) potem po roku od zakończenia śledztwa początek procesu, następne posiedzenia co pół roku i tak po 10 latach sprawa się przedawni, ale co dasz roboty wymiarowi spr. to twoje. Przecież twoi urzędnicy o, pardą, funkcjonariusze państwowi tak kombinują, żeby jak was wezwą do sądu, to będą dłużej deliberować niż na Kiszczakiem & company

 • zdenekbrambor

  Oceniono 69 razy 53

  Pan Nowak jest dla mnie pajacem i narcyzem - z powagą urzędu ministerialnego ma mniej więcej tyle wspólnego, śp. Lepper, tylko w innym stylu.

  Następnym krokiem będzie zaproszenie go do programu innego pajaca - cioty chodzącej w pidżamkach - Janiaka o jakimś parówkowym imieniu - czyli do Co Za Tydzień lub do zakompleksionego Piotrusia Pana - Wojewódzkiego...

  Idź Pan w ch.. z takimi ministrami!

 • olias

  Oceniono 72 razy 44

  a nagrzany sędzia już czeka z gotowym wyrokiem.

  (chyba że wcześniej zadziałają trybunały ludowe).

 • jamj

  Oceniono 79 razy 41

  To jak to jest? Niby Sławcio zniesławiony, a koszty procesowe z funduszu resortu pokrywane? Coś to tak wygląda, jak te zegarki...

 • his_dudeness

  Oceniono 47 razy 37

  O ile krzyknie ? Pindziesiont czy pińcet milionów ?
  Może o dwa kontenery zegarków ?
  Typowe dla urzędasów, bez wstydu, bez skrupułów, bez kompetencji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje