Turcy zebrali pieniądze na reklamę w "NYT". "Stoimy zjednoczeni z powodu naszej troski o Turcję"

05.06.2013 16:26
Turcy zebrali pieniądze na całostronicową reklamę w 'NYT'

Turcy zebrali pieniądze na całostronicową reklamę w 'NYT' (Fot. za sites.google.com/a/unsal.com/nyt-ad-survey/ Burhan Ozbilici AP)

1300 osób złożyło się na wykupienie całostronicowej reklamy w "New York Times", w której chcą poinformować świat o tym, co dzieje się w Turcji. "Żądamy kresu brutalności policji. Żądamy wolnych i obiektywnych mediów. Żądamy otwartego dialogu, nie dyktatu autokraty" - piszą organizatorzy akcji
Jak informuje serwis Guardian.co.uk, trzem osobom udało się zebrać 55 tys. dolarów na wykupienie całostronicowej reklamy w "New York Times". Organizatorzy akcji chcą, by dzięki reklamie w popularnej zachodniej gazecie "informacje o tym, co dzieje się w Turcji, dotarły do całego świata".

Dzisiaj wiadomo już, jak będzie wyglądać reklama."Miliony obywateli Turcją jest oburzonych brutalną reakcją swojego rządy na pokojowy protest mający na celu uratowanie parku Gezi w Stambule. Oburzonych, ale nie zaskoczonych" - czytamy na ulotce, która ma się pojawić w "NYT".

Organizatorzy wyjaśniają, że przez ostatnie 10 lat kadencji premiera Turcji, Recepa Erdogana, Turcy byli świadkami erozji ich praw oraz wolności. Zaznaczają, że dochodziło do wielu aresztowań dziennikarzy, artystów oraz urzędników, a także ograniczania wolności słowa, praw kobiet i sprzedaży alkoholu. "Partia rządząca nie traktuje poważnie zasad demokracji" - stwierdzają organizatorzy akcji.

"Nie jesteśmy złodziejami czy ekstremistami. Jesteśmy studentami, nauczycielami, robotnikami, matkami, ojcami. Jesteśmy przedstawicielami różnych narodowości i wyznań, religii i ideologii. Teraz stoimy zjednoczeni z powodu naszej troski o przyszłość Turcji." - czytamy na ulotce.

Organizatorzy zaznaczają, jakie mają żądania: "Żądamy kresu brutalności policji.

Żądamy wolnych i obiektywnych mediów.

Żądamy otwartego dialogu, nie dyktatu autokraty.

Mamy nadzieję, że dołączysz do rozmów i solidarnie staniesz razem z nami."

Ulotka, która ma się znaleźć w "NYT", została wybrana przez internautów w głosowaniu spośród kilku propozycji.

Zobacz także
Komentarze (24)
Zaloguj się
 • googleon

  Oceniono 86 razy 82

  Dobry pomysł. Dzisiaj wygrywa się nie pałkami i gazem ale przy pomocy informacji.
  Ogólnie turcy mają fajne pomysły jeśli chodzi o plakaty : is.gd/gxJN8J

 • doni72

  Oceniono 51 razy 45

  Gratulacje,walka godna podziwu i uznania.Nie dajcie sie oszustom,politycznym spekulantom i marionetka na smyczy gadzich,globalnych elit.

 • ffstv

  Oceniono 20 razy 18

  Powodzenia dla Turków!

 • czterdziestyiczwarty

  Oceniono 13 razy 9

  Protest jest miedzy innymi skierowany przeciw stopniowemu przeksztalcaniu Turcji z panstwa demokratycznego w teokratyczne podporzadkowane ortodoksyjnym muzulmanom. Mam nadzieje ,ze Turkom uda sie powstrzymac ten trend.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 25 razy 9

  Ciekawe czy największa izraelska gazeta w USA - NYT - znana ze swojej mocnej cenzury zgodzi się to ogłoszenie opublikować?
  Trzymam kciuki za "turecką świecką wiosnę", oby udało się ludobójców z AKP odsunąć od władzy bez żadnych ofiar wśród niewinnych cywilów.

 • monoekann

  Oceniono 21 razy 7

  Z tym, ze z nich przykald biora nasze oszolomki smielenskie. Organizuja akcje wykupienia strony w NYT i opisania tam paru swoich teorii o zamachu, ktore nazywaja faktami.

  Wstyd bedzie na caly swiat ...

 • jkredman

  Oceniono 3 razy 1

  Komunistyczna Partia Turcji [Türkiye Komünist Partisi] będzie się reklamować, ta partia jakby to nie brzmiało jest legalna i bierze udział w wyborach [0,7% głosów], to jej flagi dominują nad demonstrantami

 • skrzynka_02

  Oceniono 4 razy 0

  Narody mają coraz większy tupet zamiast pozwolić władzy w spokoju powiększać PKB. W Polsce też - się zachciewa się ludziom wyższej płacy minimalnej, wolnych niedziel, a przecież prezes związku polskich pracodawców "ma to w dupie".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje