Proces ws. Kiszczaka. Sędzia zaatakowana tortem podczas posiedzenia

05.06.2013 13:54
5.06.2013. Sędzia Sądu Okręgowego zaatakowana tortem w przerwie rozprawy

5.06.2013. Sędzia Sądu Okręgowego zaatakowana tortem w przerwie rozprawy (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Tortem została zaatakowana w warszawskim sądzie sędzia, która bada, czy z powodu złego stanu zdrowia zawiesić proces byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r.
Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie miało dojść do przesłuchania dwojga psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w tej sprawie.

Gdy sędzia Anna Wielgolewska ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali, jako publiczność, grupa przybyła z Adamem Słomką zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie.

Wtedy sędzia ogłosiła przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę; bita śmietana ochlapała też jedną z dziennikarek. Sędziowie sądu podkreślali, że doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki. - To może być zachęta dla świata przestępczego - dodał jeden z sędziów.

Zobacz także
Komentarze (223)
Proces ws. Kiszczaka. Sędzia zaatakowana tortem podczas posiedzenia
Zaloguj się
 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Komunisci lacza sie wszyscy ,
  aby narod zniszczyc.
  Tak bylo kiedys za Stalina ,dzis
  jest za Putina .
  Narod jest skazany na ciagla
  tyranie.

 • skok

  Oceniono 6 razy 0

  to cale gó...ane sadownictwo już dawno powinno siedzieć na lawie oskarżonych obok Kiszczaka. Niech się cieszą, ze tortem w łeb dali, a nie granatem. WON! Wszyscy won !! I może wreszcie przywrócimy porządek. Zdrajcy na uslugach Moskwy biedni i chorzy - mam nadzieje, ze teraz ten kto rzucił tez będzie sadzony 23 lata !!!!!

 • oelefante

  Oceniono 6 razy -4

  Czy oni na sędziów biorą co większych debili? Jak można wykoncypować, że jeśli ktoś rzucił w panienkę tortem, to zachęci to zatwardziałych kryminalistów do ataków na inne panienki? Sędzia po wyższej szkole gotowania na parze czy jak?

 • oelefante

  Oceniono 6 razy 2

  Czy ktoś może mi wyjaśnić jedną rzecz:
  - jak to jest, że zbrodniarze nazistwoscy są ścigani i stają przed sądami nawet gdy mają ponad 90 lat i ledwo chodzą, a zbrodniarze komunistyczni NIGDY za swoje zbrodnie nie odpowiadają?

 • vinogradoff

  Oceniono 4 razy 2

  Oczywiscie, ze to nie, ze bedzie ale juz jest zacheta dla swiata zawodowych kryminalistow aby walic w twarz sedziow z tym ze Oni nie beda sie bawic w torty z bita smietana a beda walic plytka chodnikowa czy cegla ostatecznie maczuga o ile ten skandaliczny przypadek ujdzie palzem alöbo zostanie potraktowany poblazliwie lub w sposob infantylny. Tu tego Slomke warto natychmiast przymknac a pozniej dowalic ze 3 lata katalaszki gdyz juz kiedys tez zniewazal wysoki sond i dostal kilka dni aresztu a widac nie poskutkowalo a tych Dziadkow-Konbatantuff to tez trzeba przymknac ku upamietaniu i przestrodze dla innych natomiast sprawce ataku tortcianego przymknac na minimum 3 lata w ramach prewencji generalnej. Nie patyczkowac sie bo mozna nieopatrznie nakrecic spirale nienawisci.

 • starszy-65

  Oceniono 2 razy 0

  Chłopcy pewnie mieli rację ale dla przykładu należy ich skazać na karę maksymalną z tego paragrafu bo to będzie sprawiedliwe o co domaga się Słomka z całą swoją kadrą.

 • true_lysander

  Oceniono 9 razy -1

  Proszę szanownej Pani, w Stanach proces takiej osoby jak Kiszczak trwałby maksymalnie pół roku, obywatele nie musieliby czekać w sądach na wyroki po 5-10 lat, a sąd nie odraczałby kolejnych rozpraw z powodu "nie stawienia się oskarżonego na rozprawie, z powodu zaświadczenia o złym stanie zdrowia od opłaconego lekarza" Sąd skazywałby winnego zaocznie. To właśnie w to skierowany jest ten tort, w to zamknięte, pełne kolesiostwa, kumoterstwa, hermetyczne, skamieniałe towarzystwo własnej adoracji, posiadające niesłychane przywileje w państwie, którego obywatele nie mogą doczekać się sprawiedliwych wyroków. I do momentu, gdy obywatele nie wezmą spraw w swoje ręce, niewiele się tu zmieni. Pani sędzia powinna się cieszyć, że to tylko tort, bo znam ludzi, którzy mieliby znacznie mniej cierpliwości i bardziej "solidne" argumenty do dyskusji.

 • gr_ub_y

  Oceniono 7 razy -1

  Teraz 3 RP pokaże swoją siłę.

  Spodziewam się sądu 24-godzinnego i surowej rozprawy ze sprawcą otortowania rozgrzanego sędziego.

 • dabera

  Oceniono 4 razy 0

  skandaliczne zachowanie w stosunku do sędziego. Można się z czymś nie zgadzać ale nie w ten sposób. Dlatego też ta osoba powinna być ukarana z cała surowością prawa. I tu nie chodzi akurat o tę sprawę. Ktoś następny ośmielony bezkarnością być może zamiast tortu użyje innego narzędzia?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje