Francja: "Ty biały brudasie" - rok więzienia za rasizm wymierzony w białych

05.06.2013 11:46
Temida

Temida (Archiwum)

Sąd we francuskim mieście Toulon skazał mężczyznę na rok więzienia za pobicie i atak słowny z pobudek rasistowskich. - Choć rasizm wymierzony w białych jest znacznie rzadszy niż inne rodzaje uprzedzeń, to nie znaczy, że możemy go ignorować - komentował sprawę wiceprezes Ligi Przeciwko Rasizmowi.
We francuskim mieście Toulon mężczyzna został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dziewięć miesięcy za napaść i atak słowny na białego mężczyznę - donosi portal "The Local". Skazany to trzydziestolatek pochodzący z północy Afryki. Miał wykrzyczeć: "Ty biały brudasie. To miejsce dla Arabów. Zaraz rozwalę Ci łeb", po czym miał rzucić się na ofiarę, którym był również młody mężczyzna. Poszkodowany został zaatakowany na parkingu, gdzie zostawił auto w grupie przyjaciół. Po zgłoszeniu policja przyjechała natychmiast na miejsce zdarzenia i aresztowała podejrzanego.

- W przypadku tego procesu prowadzono postępowanie w taki sam sposób, jak w każdej innej tego typu sprawie. I nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z rasizmem wymierzonym w czarnoskórych, antysemityzmem czy atakami wymierzonymi w białych - komentował sprawę wiceprezes International League against Racism and anti-Semitism (LICRA) Philippe Schmidt. - Choć oczywiście rasizm wymierzony w białych czy we Francuzów jest znacznie rzadszy niż inne rodzaje uprzedzeń. Ale to nie znaczy, że możemy go ignorować - mówi Schmidt.

Temat rasizmu wymierzonego w białych, najczęściej spotykanego na przedmieściach, jest bardzo drażliwy we Francji. Do niedawna zajmowały się nim jedynie skrajnie prawicowe bojówki.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (67)
Zaloguj się
 • olena.s

  Oceniono 226 razy 218

  Bardzo budująca wiadomość, rasizm to rasizm, ale ciekawiłoby mnie, jaką grupę przyjaciół ma auto ofiary?
  (..."gdzie zostawił auto w grupie przyjaciół").

  katar1.blox.pl/html

 • glos_z_sumienia

  Oceniono 189 razy 171

  Nareszcie! Bo się już panoszą niemiłosiernie. Nie jestem wrogiem innych ras czy nacji, ale trzeba znać umiar i zachowywać się zgodnie z kulturą i obyczajami panującymi w danym kraju do którego się jedzie.

 • bilu46

  Oceniono 167 razy 141

  Zapraszamy zastraszonych białasów francuskich do pracy w Polsce . To ostatnia dla was szansa załapania się na posadę ciecia czy na zmywaku . Swój kraj już straciliście , dzięki bezmózgowiu , bardzo powszechnej tam choroby .

 • pewex0

  Oceniono 243 razy 121

  ci którzy nie chcą chrześcijańskiej moralności i miłosierdzia w zamian otrzymają islamski przymus.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 81 razy 67

  Rasizm wymierzony w białych jest znacznie rzadszy

  To kompletna bzdura ! Rasizm wymierzony w białych jest dzisiaj w Europie powszechny i znacznie większy niż rasizm wymierzony w kolorowych Europejczycy zostali zastraszeni przez lewactwo i obrońców praw bandytów więc tego nie podnoszą ze strachu że zostanie im przyklejona łata rasistów Wiele obelg i ataków ze strony kolorowych jest specjalnie przemilczana i zamiatana pod dywan w imię poprawności politycznej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje