Francja: "Ty biały brudasie" - rok więzienia za rasizm wymierzony w białych

05.06.2013 11:46
Temida

Temida (Archiwum)

Sąd we francuskim mieście Toulon skazał mężczyznę na rok więzienia za pobicie i atak słowny z pobudek rasistowskich. - Choć rasizm wymierzony w białych jest znacznie rzadszy niż inne rodzaje uprzedzeń, to nie znaczy, że możemy go ignorować - komentował sprawę wiceprezes Ligi Przeciwko Rasizmowi.
We francuskim mieście Toulon mężczyzna został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dziewięć miesięcy za napaść i atak słowny na białego mężczyznę - donosi portal "The Local". Skazany to trzydziestolatek pochodzący z północy Afryki. Miał wykrzyczeć: "Ty biały brudasie. To miejsce dla Arabów. Zaraz rozwalę Ci łeb", po czym miał rzucić się na ofiarę, którym był również młody mężczyzna. Poszkodowany został zaatakowany na parkingu, gdzie zostawił auto w grupie przyjaciół. Po zgłoszeniu policja przyjechała natychmiast na miejsce zdarzenia i aresztowała podejrzanego.

- W przypadku tego procesu prowadzono postępowanie w taki sam sposób, jak w każdej innej tego typu sprawie. I nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z rasizmem wymierzonym w czarnoskórych, antysemityzmem czy atakami wymierzonymi w białych - komentował sprawę wiceprezes International League against Racism and anti-Semitism (LICRA) Philippe Schmidt. - Choć oczywiście rasizm wymierzony w białych czy we Francuzów jest znacznie rzadszy niż inne rodzaje uprzedzeń. Ale to nie znaczy, że możemy go ignorować - mówi Schmidt.

Temat rasizmu wymierzonego w białych, najczęściej spotykanego na przedmieściach, jest bardzo drażliwy we Francji. Do niedawna zajmowały się nim jedynie skrajnie prawicowe bojówki.

Zobacz także
Komentarze (67)
Francja: "Ty biały brudasie" - rok więzienia za rasizm wymierzony w białych
Zaloguj się
 • plenik

  Oceniono 2 razy 2

  Francuzi mniejszością narodową we Francji??

  Eee chyba po tym przykładzie trzeba jednak przemyśleć podejście do imigrantów - wolnośc religii tak, ale narzucanie swoich zwyczajów religijnych (naleganie na nakrycia głowy zakrywanie ciala przez kobiety) ---> deportacja.
  Generalnie zasada absolutnej wyższości praw miejscowych nad prywatnymi przekonaniami imigrantów. Jak się nie podoba to szerokiej drogi do domu.

 • bezlitosny.453

  Oceniono 1 raz 1

  A tak wogóle to biały jest czysty a czarny , czymś ubrudzony to musi być BRUDAS!! POprawcie to!!! www.fanslask.fuckpc.com/ale-siara/

 • bezlitosny.453

  Oceniono 3 razy 3

  Rasizm wymierzony w białych ludzi , białe kobiety to żadna nowośc ale to dobrze oni nas nie lubią czy wręcz nienawidzą nas i my mamy prawo ich nienawidzieć , ale żeby ich zato karać !? Nigdy!! Takie rzeczy tylko w różowo -pedalskiej , tolerancyjnej i multi-kulti Francjii.. No to chyba tyle...... www.fanslask.fuckpc.com/ale-siara/

 • villiers

  Oceniono 2 razy 2

  >>>Poszkodowany został zaatakowany na parkingu, gdzie zostawił auto w grupie przyjaciół.<<<
  >>>Choć oczywiście rasizm wymierzony w białych czy we Francuzów jest znacznie rzadszy niż inne rodzaje uprzedzeń<<<
  Chyba znacznie rzadsza jest matura u pismaków GW.

 • 5bundy

  Oceniono 3 razy 3

  I co na to amnesty international? nic? na pewno nic, jak to słodki muslim mogły tak zrobić, napewno biały francuz sam prowokował biednego "francuza". Teraz trocha fantazji... biały francuz obraził w taki sam sposób murzyna. 5 lat srogiego reżimu ~ 100 tys. grzywny i przymusowa konwertacja na islam.

 • 1group

  Oceniono 6 razy 4

  Niemożliwe ! Lewackie głupki zaczynają kumać,że tzw.rasizm działa w obie strony?

 • herrporcupine

  Oceniono 3 razy 3

  Ładnie, ładnie. Francja ma szansę się zrehabilitować za II Wojnę Światową.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 5 razy 3

  No to w Koszernej musieli chyba w dzwony na larum uderzyć i w szloch okrutny popaść na taki despekt i pohańbienie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje