"Tusk mógłby zgodzić się na rząd prof. Glińskiego". PiS szykuje się do wcześniejszych wyborów

05.06.2013 08:49
Jarosław Kaczyński myśli o wcześniejszych wyborach. W rozmowie z "Gazetą Polską" zasugerował, że przed głosowaniem władze powinien objąć rząd techniczny z prof. Piotrem Glińskim na czele. - Taki rząd pokazałby faktyczny stan państwa. Prof. Gliński to człowiek bezstronny, Donald Tusk mógłby się na niego zgodzić - rozwinął w TOK FM myśl prezesa Adam Hofman.
- Opozycja zawsze musi być gotowa, żeby przejąć władzę. My jesteśmy gotowi - deklarował rzecznik prasowy PiS w "Poranku Radia TOK FM".

Taka szansą na przejęcie władzy byłyby przedterminowe wybory. Nie można mieć wątpliwości, że w partii coraz poważniej bierze się pod uwagę taki scenariusz. Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" stwierdził, że

PiS jest w stanie się zgodzić na przyspieszone wybory. Proponuje też konkretne rozwiązania dotyczące tego scenariusza. Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości, żeby Donald Tusk "nie wykorzystał przyspieszonych wyborów do ucieczki przed odpowiedzialnością", władzę powinien objąć rząd techniczny. A na jego czele - oczywiście - powinien stanąć prof. Piotr Gliński.

Bezstronny. Do zaakceptowania

Pomysł Kaczyńskiego rozwinął w "Poranku Radia TOK FM" rzecznik PiS.

- Taki rząd techniczny przygotowałby bilans, pokazał stan państwa. Powiedzieć: "Jest gorzej, niż mówił Donald Tusk, i teraz przeprowadzamy nowe wybory". Prof. Piotr Gliński to człowiek bezstronny. Donald Tusk mógłby się na niego zgodzić - uważa Adam Hofman.

Polityk jest przekonany, że jego partia takie wybory wygra i będzie mogła rządzić. Wbrew sugestiom przeciwników, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie w stanie zbudować koalicji potrzebnej do rządzenia. - Już niedługo pani redaktor zobaczy, że możemy stworzyć rząd - mówił Hofman do gospodyni "Poranka Radia TOK FM Dominiki Wielowieyskiej.

"Jeszcze daleko do układania list"

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości był znacznie mniej rozmowny, gdy pytano go o wybory do Parlamentu Europejskiego. Choć czasu nie zostało zbyt dużo. Wybory już za rok.

Hofman pytany o to, czy Marta Kaczyńska i Małgorzata Wassermann wystartują do PE, stwierdził: - Jeszcze daleko do układania list. Nie rozpatrujemy teraz żadnych nazwisk. Mamy kongres i kilka innych ważnych wydarzeń... - mówił.

Zobacz także
Komentarze (220)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 357 razy 307

  Hofman twierdzi że Gliński to człowiek bezstronny , ale mu już całkiem odwala dekiel tego nawet ciemny lud nawet nie kupi

 • widz102

  Oceniono 296 razy 264

  Że Yaro Trotyl nóżkami do wcześniejszych wyborów parlamentarnych przebiera, to widać, słychać i czuć. Gotów jest poświęcić w tym celu nawet Antka Smoleńskiego. Ostatnio wyraźnie np. widać, jak PiS zmienia diametralnie i ostro stanowisko ws katastrofy w Smoleńsku. Kompletnie już "odjechana" - będąca tematem prześmiewczych rozmów większości Polaków - sekta smoleńska ewidentnie dostała od Yara ostrego kopa i oto nagle gdzieś zniknęły z pisowskich mediów i z sieci dotychczasowe bomby, wybuchy, rozpady samolotu na 100 metrach, zestrzelenia, Biniendy, Rońdy i podobne obłąkańcze enuncjacje Antkowych świrów. A sam prezespan zamiast osobiście kolejne żenujące durnoty ludowi wciskać (i go przy okazji nieodmiennie tym wkurzać - co obniża mu notowania) posyła na pierwszą linię hunwejbinów takich jak Pawłowicz, czy Hofman. Zawszeć przecież można będzie jakby co i im dać kopa.
  Nic dziwnego - kiedy się nogami do przedtermiowych przebiera, trza byc ostrożnym, by się znów przedwcześnie nie zdemaskować przed wyborcami.

  Powód parcia PiS do przedterminowych też jest jasny. Wszelkie znaki na ziemi, a nawet na Tej ziemi pokazują, że do konstytucyjnego terminu wyborów po pierwsze - Europa zacznie wychodzić z ostrej fazy kryzysu (a z nią i Polska) - więc w naturalny sposób potencjał niezadowolenia pracujący dziś dla PiSu - mocno u nas spadnie. A po drugie - do niedawna żelazny motor budowania elektoratu - czyli wybuchowe teoryje sekty smoleńskiej właśnie jedna po drugiej biorą w łeb (tak szybko, że dyżurni hejterzy PiS w sieci i prasie nie nadążają z dostosowywaniem się do nowej linii partyjnej). Za dwa lata będzie już i w tej dziedzinie pozamiatane - czyli i po Antku i po ptokach, sorki - po kaczornych wyznawcach sekty voodoo smoleńskiego.
  Tusk prawdopodobnie zdaje sobie z tego sprawę (a jeśli nie - to pora na to najwyższa) - że w interesie PO jest dotrwanie do normalnego terminu wyborów, a po drodze - sprawne i żelazną ręką uprzątnięcie tej stajni Augiasza, którą z powodu walk frakcyjnych stała się w ostatnim roku Platforma. Kaczyński też to doskonale rozumie - że drogę do władzy mógłby mu otworzyć JEDYNIE rozpad PO. Więc robi co może. A że coraz mniej może (czas mu się kończy) - to i nogami coraz bardziej nerwowo przebiera.
  Bo kaczyński doskonale pamięta też - analogiczny do obecnego PiS-owskiego - przykład Samoobrony. Na początku poprzedniej dekady w połowie kadencji notowała przejściowo ponad dwudziestoprocentowe poparcie w sondażach. Miała bodajże nawet chwilowo więcej niż sam PiS - bo to był szczyt ówczesnego przedunijnego (dla Polski i świata) kryzysu gospodarczego. A potem, kiedy gospodarka ruszyła ostro do przodu, był już wyłącznie zjazd, i po wyborach została zeżarta jako przystawka.
  Kaczyński doskonale wie, że jeśli przedterminowych wyborów TERAZ i tylko teraz - nie będzie - PiS też zacznie zjeżdżać.
  Ale tym razem będzie to dla niego osobiście zjazd to jego na stanowisku lidera tej partii - ostatni.

 • robakowiecki

  Oceniono 257 razy 225

  Czy Jarosław Kaczyński chce pójść w ślady Janukowycza na Ukrainie? Kwaśniewski odwiedzałby Tuska w więzieniu. To jest główne marzenie Kaczyńskiego.

 • tp70

  Oceniono 250 razy 206

  Herr Hoffmann dobrze przerobił lekcje z marketingu politycznego.
  Kaczyński, Hofman, Gliński nigdy nie dostaną władzy.
  Polacy jacy są ale nie są skończonymi szaleńcami.
  Władza w PISie to piekło dla Polski
  Pewien jestem, że Tusk wyjdzie z tego dołka kiepskich rankingów.

 • fidelxxx

  Oceniono 225 razy 203

  Bezstronny Gliński?
  To ten dyspozycyjny co na zgodę o udzielenie wywiadu musi pytać prezesa?

 • cyklista

  Oceniono 171 razy 145

  Gliński to ten z tabletu? A Kaczyński najnowsza wersja uchwytu do tabletu? Czyli rządzić chcą uchwyt z tabletem.

 • e-komentarz

  Oceniono 149 razy 125

  "Tusk mógłby zgodzić się na rząd prof. Glińskiego"
  Mógłby się też zgodzić żeby dać małpom brzytwy.
  Ale tego z rozsądku nie uczyni. Adasiu, oprzytomniej!
  To że PO chwilowo traci w sondażach, to nie znaczy że na waszą korzyść.
  Wirtualne tworzenie pisowskiego rządu dwa lata przed wyborami to fantastyka polityczna.
  Mieliście szansę (2005-7) i źle ją wykorzystaliście. Drugiej nie będzie...

 • szary-polak

  Oceniono 129 razy 109

  Hofman kłamie, Kaczyński całkowicie mu zaprzecza..!

  "Jeszcze nie czas....."
  wyborcza.pl/1,75248,14039444,Kaczynski__Jeszcze_nie_czas_na_wczesniejsze_wybory.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje