"Tusk mógłby zgodzić się na rząd prof. Glińskiego". PiS szykuje się do wcześniejszych wyborów

Jarosław Kaczyński myśli o wcześniejszych wyborach. W rozmowie z "Gazetą Polską" zasugerował, że przed głosowaniem władze powinien objąć rząd techniczny z prof. Piotrem Glińskim na czele. - Taki rząd pokazałby faktyczny stan państwa. Prof. Gliński to człowiek bezstronny, Donald Tusk mógłby się na niego zgodzić - rozwinął w TOK FM myśl prezesa Adam Hofman.
- Opozycja zawsze musi być gotowa, żeby przejąć władzę. My jesteśmy gotowi - deklarował rzecznik prasowy PiS w "Poranku Radia TOK FM".

Taka szansą na przejęcie władzy byłyby przedterminowe wybory. Nie można mieć wątpliwości, że w partii coraz poważniej bierze się pod uwagę taki scenariusz. Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Gazetą Polską" stwierdził, że

PiS jest w stanie się zgodzić na przyspieszone wybory. Proponuje też konkretne rozwiązania dotyczące tego scenariusza. Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości, żeby Donald Tusk "nie wykorzystał przyspieszonych wyborów do ucieczki przed odpowiedzialnością", władzę powinien objąć rząd techniczny. A na jego czele - oczywiście - powinien stanąć prof. Piotr Gliński.

Bezstronny. Do zaakceptowania

Pomysł Kaczyńskiego rozwinął w "Poranku Radia TOK FM" rzecznik PiS.

- Taki rząd techniczny przygotowałby bilans, pokazał stan państwa. Powiedzieć: "Jest gorzej, niż mówił Donald Tusk, i teraz przeprowadzamy nowe wybory". Prof. Piotr Gliński to człowiek bezstronny. Donald Tusk mógłby się na niego zgodzić - uważa Adam Hofman.

Polityk jest przekonany, że jego partia takie wybory wygra i będzie mogła rządzić. Wbrew sugestiom przeciwników, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie w stanie zbudować koalicji potrzebnej do rządzenia. - Już niedługo pani redaktor zobaczy, że możemy stworzyć rząd - mówił Hofman do gospodyni "Poranka Radia TOK FM Dominiki Wielowieyskiej.

"Jeszcze daleko do układania list"

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości był znacznie mniej rozmowny, gdy pytano go o wybory do Parlamentu Europejskiego. Choć czasu nie zostało zbyt dużo. Wybory już za rok.

Hofman pytany o to, czy Marta Kaczyńska i Małgorzata Wassermann wystartują do PE, stwierdził: - Jeszcze daleko do układania list. Nie rozpatrujemy teraz żadnych nazwisk. Mamy kongres i kilka innych ważnych wydarzeń... - mówił.

Zobacz także
 • Przemysław Wipler Wipler: Wizja PiS nie wystarczy, by zmienić Polskę [ROZMOWA]
 • "Jeśli PO przegra wybory do PE i samorządowe, Tuska czeka abdykacja" Politolog: Tusk, gdyby mógł, doprowadziłby teraz do wcześniejszych wyborów parlamentarnych
 • Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin - już wkrótce w jednej partii? Sejm, luty 2008 "Nie boję się powrotu PiS do władzy. To normalna partia" - Gowin coraz bliżej Kaczyńskiego?
Komentarze (220)
"Tusk mógłby zgodzić się na rząd prof. Glińskiego". PiS szykuje się do wcześniejszych wyborów
Zaloguj się
 • srkod66

  Oceniono 1 raz 1

  cały czas słyszałem,że w pisie mało osób rozwijało się do 5-tego roku zycia a później tylko rośli a tymczasem to pierwsze zgadza się natomiast to drugie nie.Rozum mały idzie w parze z małym wzrostem.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 3 razy 3

  Gliński na pewno byłby bezstronny.
  Już by mu tam z tylnego fotela podpowiedzieli w którą stronę.

 • endrju-kowal

  Oceniono 1 raz 1

  Z kim cały PiS się na łby zamienił? Jeszcze przed głosowaniem, władzę miałby objąć Gliński? Że niby jako bezstronny? Przecież PiS już raz wystawił swoją marionetkę. Gliński nikim innym nie jest. I dlaczego ich zdaniem, uczciwe będzie, że rząd przed wyborami przekaże władzę PiSowi? Oto moralność PiSu - wszystko jest dobre, o ile należy do nas.

 • kreciarobota59

  Oceniono 7 razy -5

  Oczywiście że Tusk Zakceptuje kazdego ,kto mu da gwarancje ze nie Będzie Ścigał bandy PEŁO przed Trybunałem Stanu,Sadami Powszechnymi.Żyd Kaczyński jest Koniem Trojańskim części Polskich konserwatystów,Chrześcian,Obrońców tradycji .Wszystkie Partie Po Kanciastym -Stole 1989r są pod wpływami ościennych państw,Izraela,USA.Obojętnie kto z Obecnych Band w Sejmie przejmie władze to Polaków Nie uszczenśliwia Finansowo,moze jedynie przycichnac o dewiacji.W Polsce Jest podężna Agentura obcych wpływów.PIS mógł by coś zrobić ,bo tam jest duzo wartościowych Polaków,ale Żyd KACZYŃSKi wszystko trzyma za GĘBE,nawet jak wygra to nic Bandzie TUSKA nie zrobi,Nie bedzie żadnych rozliczeń,złodzej ,zdrajca kryje DRUGIEGO.Komisja WYBORCZA juz była na szkoleniu w MOSKWIE,wynik bedzie słuszny ,który zadowoli PUTINA oraz UE.Polacy nie maja zadnej WOLNOSCI,PAŃSTWA,bo na nic w tym Kabaretowym Państwie liczyc NIe może ,pieniądze są wyprowadzane do Zagranicznych banków,Koncernów.Kraj Niewolników zarządzany przez Okupantów na Obcych usługach.Idea SOLIDARNOŚCI została Przejęta przez Żydowską Agenture ,przy Pomocy Żydów z PZPR.Uknuto Majstersztyk ,ogłupiające 3/4 społeczeństwa ,która uwierzyła w ta złodziejską -Agenturalną Demokracje.mamy kreature Państwa I system W.S,Puki Polacy nie zjednoczą się ODDOLNIE,każdy mianowany ,wybierany na stanowiska pastwowe,musi udowodnić Polskość do 4-Pokolenia tak jak w IZRAELU,Wielkiej Brytanii,Nie chcem Farbowanych Polaków od STALINA I ich dzieci,ktorzy obecnie name rządzą .Pozdrawiam.

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli wszyscy politycy są nienormalni to kto ich wybierał ?.
  Trzeba się zabierać z tego wariatkowa - parada pajaców

 • michalc13

  Oceniono 3 razy 3

  Cytat: " Taki rząd techniczny przygotowałby bilans, pokazał stan państwa.(...)"

  I troszkę pobawić się na koszt podatników nie robiąc nic, bo przecież "pracują nad pokazaniem stanu państwa", a przy okazji poustawiać rodziny i przydupasów. Nie, dziękuję, nie ma co powiększać stada świń żerujących na państwowej kasie. Czy PiS zmieni coś w tym biednym kraju? Tak, obsadę personalną u źródełek pieniążków, co do rzeczy odczuwanych przez szarego człowieka to szczerze wątpię, bo gdyby nie polityka to "fachowcy" z czołowych partii politycznych na wolnym rynku zarabiali by 1300 netto. :)

 • errata_net2

  Oceniono 4 razy 2

  "...Donald Tusk mógłby się na niego [Glińskiego] zgodzić - rozwinął w TOK FM myśl prezesa Adam Hofman."

  A czy WIĘKSZOŚĆ Polaków ma coś do powiedzenia w tej kwestii p. Hofman?

 • munkela

  Oceniono 5 razy 5

  Glinski jest BEZSTRONNY i DLATEGO Hofman juz z gory mowi co ewentualnie powie Glinski, jezeli bedzie szafem rzadu technicznego ! Powie:

  " "Jest gorzej, niż mówił Donald Tusk, i teraz przeprowadzamy nowe wybory".

  Jak powszechnie wiadomo, dla Jaroslawa PolskeZbaw i jego rozlicznych kamaryli bezstronny jest jedynie ten, kto bezkrytycznie powtarza opienie szefa PiS-u.

  Niepisane prawo PiS-u , stanowi:

  1.Kaczynski ma ZAWSZE racje.
  2. W razie watpliwosci patrz punkt 1-szy.

  Tego musza przestrzegac zarowno czlonkowie PiS-u jak tez ci "sympatycy" , ktorzy chca sie ogrzac w cieple laskawosci Najwyzszego z Najwyzszych bedacego, jak wiadomo, Najmadrzejszym z Najmadrzejszych.

  Bo to,wbrew pozorom nie Bog lecz ON rozdaje laski !

 • klarneta8

  Oceniono 7 razy 5

  MODLCIE SIE POLACY, NIECH WAS OCHRANIAJA WSZYSTKIE SILY PRZED RZADAMI PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje