Działacz PO używał fikcyjnych zwolnień, wyłudził pieniądze, nie ma dyplomu. I jest szefem ośrodka PAN

Dom Pracy Twórczej PAN w Wierzbie

Dom Pracy Twórczej PAN w Wierzbie (fot. Polska Akademia Nauk/wierzba.com.pl)

Szef należącego do PAN ośrodka w Wierzbie Jacek Zarzecki jako działacz PO przez pięć lat był starostą powiatu piskiego. Stracił stanowisko, bo miał proces. Szybko dostał posadę p.o. dyrektora ośrodka w Wierzbie, choć nie ma wymaganego wyższego wykształcenia. Ma za to dwa wyroki - za wyłudzanie pieniędzy i używanie fikcyjnego zwolnienia lekarskiego - pisze RMF FM.
Domem Pracy Twórczej PAN w Wierzbie kieruje dwukrotnie skazany działacz Platformy Obywatelskiej" - informuje RMF FM. Jak podkreślają reporterzy RMF, prezes Polskiej Akademii Nauk Michał Kleiber wie o wyrokach na szefa ośrodka w Wierzbie od półtora roku. Ale nie zareagował nawet wtedy, gdy sprawą Zarzeckiego zainteresowała się minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Dwa wyroki

Za co Zarzecki miał kłopoty z prawem? Kiedy był jeszcze radnym powiatu, został oskarżony o złe zarządzanie mieniem gminy i czerpanie z tego korzyści. Według oskarżenia potwierdził wykonanie robót budowlanych, które nigdy nie zostały wykonane. Do tego skarbnik gminy dostał lewą fakturę i wykonawca dostał pieniądze. Sąd nakazał spłatę wyłudzonej dotacji, choć postępowanie warunkowo umorzono na rok.

Kolejne kłopoty Zarzecki zafundował sobie zupełnie na własne życzenie. Nie zgodził się mianowicie z wyrokiem i złożył zażalenie, ale po terminie. Gdy sąd ze względu na opóźnienie go nie uwzględnił, działacz PO przysłał zaświadczenie lekarskie, którym chciał usprawiedliwić opóźnienie. Problem w tym, że zaświadczenie okazało się fikcyjne - i za to Zarzecki dostał wyrok. Zresztą drugi, bo sąd po całej sprawie na nowo podjął też warunkowo umorzone wcześniejsze postępowanie i również w tamtym go skazał.

Zobacz także
 • Ilona Klejnowska "Działaczka PiS omotała działacza Solidarnej Polski". Zwolnili go za szpiegostwo
 • Mecz pod hasłem "Wykopmy rasizm ze stadionów". Polonia Warszawa kontra Skorupski Team, 2006 rok Działacz PO handluje ludźmi? Dziennikarskie śledztwo
Komentarze (115)
Działacz PO używał fikcyjnych zwolnień, wyłudził pieniądze, nie ma dyplomu. I jest szefem ośrodka PAN
Zaloguj się
 • poljack

  0

  Na odstrzał.

 • kluska11

  0

  Kleiber też?
  Kto jeszcze?

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  zuch chlopak ... prawdziwy platfusiar ... ale panie ryzy kominiarzu, jak to tak .... taki skarb na prowincji trzymac ... awansowac trzeba, dac jakies POwazne stanowisko .... niech sie wykaze na innym odcinku ...

 • folwark_polski

  0

  Byli agenci CBA pracują dla kryminalisty
  bandycki kraj

 • pfg

  0

  Historia drobnego i nierozgarniętego oszusta, jakich w Polsce, niestety, są tysiące. Wszystko w tej opowieści jest, tylko nie wiedzieć po co.
  - "Ośrodek PAN" okazuje się być domem pracy twórczej. Takim pensjonatem.
  - Dalibóg nie wiem, po co dyrektor domu pracy twórczej miałby się legitymować wyższym wykształceniem. Starostą bez wyższego wykształcenia mógł być, ale dyrektorem pensjonatu nie? To jakiś absurd. (Nb, zapewne dlatego, że nie miał wyższego wykształcenia, był pełniącym obowiązki dyrektora.)
  - Podkreśla się, że gagatek jest "działaczem PO", ale atakuje się Kleibera, który jest raczej z przeciwnej opcji politycznej.
  - W sprawie niegodnego zatrudnienia gagatka interweniuje minister Kudrycka, choć jest z tej samej partii, co gagatek (więc może PO nie jest taka zła?), za to nie wiadomo, co minister obchodzi kto kieruje jakimś pensjonatem.
  - Bardzo wątpię, aby to prezes PAN decydował o zatrudnianiu kierowników prowincjonalnych pensjonatów. Raczej robi to jakiś urzędnik z centrali PAN.
  - Nie mam pojęcia ani czy ten pan nadawał się na dyrektora domu pracy twórczej, ani czy byli lepsi kandydaci, ale zupełnie nie rozumiem, co do tego ma fakt skazania tego pana. Czyżby wyroki zakazywały pełnienia jakichś funkcji?
  pfg.blox.pl

 • kriso13

  Oceniono 9 razy 5

  Newsem to by była wiadomość, że jest jakiś działacz PO, który jest uczciwy.

 • hans_close

  Oceniono 6 razy 0

  Jeżeli ktoś z Was sądził, że członkowie PO to inna rasa, odporna na pokusy, to zbyt wcześnie nauczył się pisać (zanim zaczął myśleć). Jednak przeciętna moralność w PO jest całkiem przyzwoita na tle PISlamistów, SLDowców i wcześniejszych "styropianowych bojowników". Oczywiście na tle aniołów polityk PO jawi się jako demon;)

 • armin1

  Oceniono 3 razy -1

  Panie i Panowie,"nadeszła wiekopomna chwila" - mówił Pawlak ze znanego filmu, Gazeta zmienia front ???jak to możliwe aby tak pomawiać,opluwać PO???Nowa strategia marketingowa i PR???????

 • kot2ka

  Oceniono 4 razy 2

  Takich oszustów ma w swoich szeregach PO czyli Platfusy i jeszcze ich nagradzają wysokimi stanowiskami !!
  Dobrali się aferzyści rządzący Polska a mianowicie ci od pługa czyli PSL i Platfusy, czyli sami aferzyści !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje