Zalane tory. Pociąg do Wrocławia utknął pod Łodzią

04.06.2013 17:47
eglowno.pl" alt="Zalany przejazd kolejowy przy ulicy Bielawskiej w Głownie. Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu eglowno.pl">

Zalany przejazd kolejowy przy ulicy Bielawskiej w Głownie. Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu eglowno.pl (Fot. Marcin Kowalski)

- Pociąg nie może przejechać. Stoimy jak w rzece - relacjonowała jedna z pasażerek pociągu na portalu Kontakt24. Nad Głownem koło Łodzi przeszła we wtorek gwałtowna ulewa. Woda z nawałnicy zalała tory kolejowe. Pasażerowie wydostali się z pociągu tylko dzięki pomocy strażaków
W wodzie utknął pociąg PKP Intercity "Wrocławianin", który jechał z Warszawy. - Torowisko zostało zalane na odcinku długości 15 metrów - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Pociąg zatrzymał się w miejscu, gdzie nie było peronu. Pasażerowie nie mieli jak wyjść, bo było mokro i grząsko. Dlatego o pomoc poproszona została straż pożarna.

Woda, która zalała linię kolejową, płynęła na tyle silnym nurtem, że wypłukała tłuczeń spod torów. - Na miejsce wysłane zostały nasze służby techniczne. Po sprawdzeniu sytuacji, orzekły, że ze względów bezpieczeństwa pociąg dalej nie pojedzie - mówi Siemieniec.

Pasażerowie z pociągu "Wrocławian" zostali z pomocą strażaków przeprowadzeni do autokarów i przetransportowani do szkoły w Głownem. Stamtąd znów autokarami przewiezieni byli do Łodzi, skąd pociągami pojechali do Wrocławia i Legnicy.

Kolej skierowała pociągi na objazd drogą okrężną przez Skierniewice - Koluszki. Podmyte tory trzeba było naprawić. Prace trwały całą noc. Trzeba było wysypać trzy wagony tłucznia. Rano podbijarka wzmocniła i ustabilizowała tor. Od godz. 8 w środę na szlaku Domaniewice - Głowno (linia Łowicz - Zgierz) przywrócony został ruch pociągów.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • snopeksiana

  Oceniono 75 razy 63

  "Pasażerowie z pociągu "Wrocławian" zostali z pomocą strażaków przeprowadzeni do autokarów i przetransportowani do szkoły w Głownem." W Głownie - ciemna maso "redaktorska".

 • elkipan

  Oceniono 60 razy 48

  Skoro pociąg zatrzymał się pod Łodzią to dziwi mnie, że nikt nie użyje łodzi do przewiezienia składu na drugi brzeg.

 • xyz876

  Oceniono 50 razy 46

  w Głownie , nie w Głownem

 • foxy_lady

  Oceniono 42 razy 16

  Link ze strony głównej krzyczy "Zalane tory: pociąg osobowy utknął pod Łodzią", a w tekście mowa o PKP Intercity "Wrocławianin", który osobowym nie jest, bo jest TLK, czyli pośpiesznym.
  To, że pociągiem podróżują osoby, nie oznacza, że pociąg jest "osobowy".

 • prezio3

  Oceniono 16 razy 12

  Pod łodzią aż utknął !!! To faktycznie musiało być ale zalane.

 • karol_7

  Oceniono 50 razy 8

  wszyskie spólki kolejowe to potęga
  żadna inna na swiecie nie zdołałaby tach atrakcji zapewnić pasażerom w cenie biletu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje