Zalane tory. Pociąg do Wrocławia utknął pod Łodzią

04.06.2013 17:47
eglowno.pl" alt="Zalany przejazd kolejowy przy ulicy Bielawskiej w Głownie. Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu eglowno.pl">

Zalany przejazd kolejowy przy ulicy Bielawskiej w Głownie. Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu eglowno.pl (Fot. Marcin Kowalski)

- Pociąg nie może przejechać. Stoimy jak w rzece - relacjonowała jedna z pasażerek pociągu na portalu Kontakt24. Nad Głownem koło Łodzi przeszła we wtorek gwałtowna ulewa. Woda z nawałnicy zalała tory kolejowe. Pasażerowie wydostali się z pociągu tylko dzięki pomocy strażaków
W wodzie utknął pociąg PKP Intercity "Wrocławianin", który jechał z Warszawy. - Torowisko zostało zalane na odcinku długości 15 metrów - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK. - Pociąg zatrzymał się w miejscu, gdzie nie było peronu. Pasażerowie nie mieli jak wyjść, bo było mokro i grząsko. Dlatego o pomoc poproszona została straż pożarna.

Woda, która zalała linię kolejową, płynęła na tyle silnym nurtem, że wypłukała tłuczeń spod torów. - Na miejsce wysłane zostały nasze służby techniczne. Po sprawdzeniu sytuacji, orzekły, że ze względów bezpieczeństwa pociąg dalej nie pojedzie - mówi Siemieniec.

Pasażerowie z pociągu "Wrocławian" zostali z pomocą strażaków przeprowadzeni do autokarów i przetransportowani do szkoły w Głownem. Stamtąd znów autokarami przewiezieni byli do Łodzi, skąd pociągami pojechali do Wrocławia i Legnicy.

Kolej skierowała pociągi na objazd drogą okrężną przez Skierniewice - Koluszki. Podmyte tory trzeba było naprawić. Prace trwały całą noc. Trzeba było wysypać trzy wagony tłucznia. Rano podbijarka wzmocniła i ustabilizowała tor. Od godz. 8 w środę na szlaku Domaniewice - Głowno (linia Łowicz - Zgierz) przywrócony został ruch pociągów.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zalane tory. Pociąg do Wrocławia utknął pod Łodzią
Zaloguj się
 • jasna0

  Oceniono 2 razy 0

  jakie to przykre, że do inteligentnej GW trafiło tyle pisakowych idiotów, co odbija się na wpisach
  Won pisiory do Gazetuy Polskiej lub do Naszego dziennika, tam możecie sobie swoje bzdury pisać!!!!!!

 • rabbinhood

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy robiono symulacje, po spadnięciu jakiej ilości wody dochodzi do zalania tunelu kolejowego budowanego w Łodzi?

 • ukos

  Oceniono 3 razy 1

  W kiblach "Śnieżki", która jechała zmienioną trasą, nie było ani kropli wody. Widocznie cała wypłynęła pod Głowno.

 • swan_ganz

  Oceniono 2 razy 2

  czy to nie jest przypadkiem dopiero co wyremontowane torowisko?

 • bylypisior

  Oceniono 4 razy -2

  Wszystko to dzięki naszemu Premierowi.
  To on obiecał jak zwykle, że powodzi nie będzie, kiedy zabierał pieniądze z rezerwy powodziowej żeby dać matkom pierwszego kwartału.
  I jak zwykle - tak jak w przypadku obietnicy że nie podniesie podatków, albo wieku emerytalnego - brutalna i okrutna rzeczywistość natychmiast pokazała panu Tuskowi jaką wartość mają jego obietnice.
  Swoją drogą - ten facet przynosi same nieszczęścia, albo ktoś tam w górze BARDZO, ale to BARDZO go nie lubi....

 • observanto

  Oceniono 2 razy 2

  Już widzę ten przekaz w TVN_24, jak min.Nowak wjeżdża triumfalnie na Pendolino do Wrocławia!

 • pszczy2000

  Oceniono 4 razy 4

  Co za kraj! Nawet tory sie zalały w trupa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje