Egipt: ambasada USA ostrzega przed wyjazdami pod piramidy w Gizie. "Jest niebezpiecznie"

04.06.2013 16:35
Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie (Fot. Hiro Komae AP)

- Ze względu na powtarzające się napady na turystów w Gizie, ambasada USA w Kairze wydała ostrzeżenie dla obywateli tego kraju, by nie udawali się w okolice piramid. Jeśli już planują wycieczkę pod piramidy, to tylko w dużych i zorganizowanych grupach, z zaufanym touroperatorem, dobrym przewodnikiem i własną ochroną - napisał na Alert24 pan Marek.
- Pod piramidami coraz częściej dochodzi do incydentów, kiedy przyjeżdżające auta i busy otacza rozwścieczony tłum domagający się bakszyszu. Uderzają w okna, wdzierają się do środka pojazdów, nierzadko siłą wyciągając turystów na zewnątrz - dodał nasz czytelnik.

Ambasada USA: Zachować ostrożność podróżując po Egipcie

W ostatnich tygodniach ambasada Stanów Zjednoczonych w Kairze dowiaduje się o rosnącej liczbie incydentów w okolicy piramid w Gizie. Większość z nich dotyczy agresywnych sprzedawców, jednakże poziom agresji w niektórych przypadkach kwalifikuje się do zarzutów karnych - informuje placówka na swojej stronie internetowej.

Dyplomaci radzą zachować szczególną ostrożność, pilnować kosztowności i nie wybierać się na wycieczki wieczorami i w nocy. Ponadto apelują o korzystanie z usług zaufanych przewodników i biur turystycznych. Ambasada podkreśla, że dodatkowym problemem jest brak patroli policji w okolicy piramid. - Co prawda nie dostaliśmy informacji o zagrożeniu w innych miejscach, ale zalecamy ostrożność we wszystkich zatłoczonych obiektach turystycznych - piszą.

Zobacz także
Komentarze (139)
Zaloguj się
 • kura_killa

  Oceniono 527 razy 437

  Może trzeba zaprosić ich do Europy. Dać im prace, albo chociaż socjal. Wybudować im meczet, żeby mogli szerzyć miłość i pokój, a Europejczykom zakazać obchodzić świąt Bożego Narodzenia, żeby ich nie urazić, a jak komuś obetną łeb to siedzieć cicho, bo oni to robią w imie pokoju.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 309 razy 295

  I jeszcze niech zaczną napadać na turystów, to chyba będą piasek jeść niedługo.

 • 1966jerry

  Oceniono 258 razy 114

  ja tam pie... piramidy ,Turków i całą tą muzułmańską bandę oszołomów ,by z wypoczynku zrobili mi dżihad za moją kasę .,niech się naparzają między sobą i wytłuką co do jednego .,w tym roku jadę nad Bałtyk - pewnie będę miał zagwarantowaną pogode przez dwa tyg.,czyli każdego dnia mnóstwo browca i smażona rybka do wódeczki pod parasolem w X lokaliku ,gdzie i nasze fajne dupeczki mozna pooglądać i nie tylko .,

 • olena.s

  Oceniono 108 razy 96

  Tak ich rozeźlił spadek liczby przyjeżdżających turystów czy ogólna anarchia wzrosła?

  katar1.blox.pl/html

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 104 razy 88

  Dzięki, ale i tak się nie wybieram.

 • mesecina

  Oceniono 106 razy 74

  to samo to chyba na Krupówkach

 • 1preselekcja

  Oceniono 160 razy 44

  Wlasnie dlatego rozsadny czlowiek nie pojedzie na wakacje np do egiptu, tunezji, turcji, indii a nawet cypru ze wzgledu ma islam, mafiei vala reszte z tym zwiazana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje