Egipt: ambasada USA ostrzega przed wyjazdami pod piramidy w Gizie. "Jest niebezpiecznie"

Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie (Fot. Hiro Komae AP)

- Ze względu na powtarzające się napady na turystów w Gizie, ambasada USA w Kairze wydała ostrzeżenie dla obywateli tego kraju, by nie udawali się w okolice piramid. Jeśli już planują wycieczkę pod piramidy, to tylko w dużych i zorganizowanych grupach, z zaufanym touroperatorem, dobrym przewodnikiem i własną ochroną - napisał na Alert24 pan Marek.
- Pod piramidami coraz częściej dochodzi do incydentów, kiedy przyjeżdżające auta i busy otacza rozwścieczony tłum domagający się bakszyszu. Uderzają w okna, wdzierają się do środka pojazdów, nierzadko siłą wyciągając turystów na zewnątrz - dodał nasz czytelnik.

Ambasada USA: Zachować ostrożność podróżując po Egipcie

W ostatnich tygodniach ambasada Stanów Zjednoczonych w Kairze dowiaduje się o rosnącej liczbie incydentów w okolicy piramid w Gizie. Większość z nich dotyczy agresywnych sprzedawców, jednakże poziom agresji w niektórych przypadkach kwalifikuje się do zarzutów karnych - informuje placówka na swojej stronie internetowej.

Dyplomaci radzą zachować szczególną ostrożność, pilnować kosztowności i nie wybierać się na wycieczki wieczorami i w nocy. Ponadto apelują o korzystanie z usług zaufanych przewodników i biur turystycznych. Ambasada podkreśla, że dodatkowym problemem jest brak patroli policji w okolicy piramid. - Co prawda nie dostaliśmy informacji o zagrożeniu w innych miejscach, ale zalecamy ostrożność we wszystkich zatłoczonych obiektach turystycznych - piszą.

Zobacz także
 • Fragmenty papirusów znalezione w Egipcie Sensacyjne odkrycie w Egipcie. Najstarszy port i ważne papirusy
Komentarze (139)
Egipt: ambasada USA ostrzega przed wyjazdami pod piramidy w Gizie. "Jest niebezpiecznie"
Zaloguj się
 • szymek_50

  0

  Religia i polityka to wybuchowa mieszanka.

 • emilly_davisson

  Oceniono 2 razy 0

  Ok. 90 % Egipcjanek jest w dzieciństwie poważnie okaleczanych na żądanie swoich tatusiów, starszych braci i wujków, i za zgodą mamuś i cioć: wycinają im łechtaczki, czasem też wargi sromowe (a niekiedy zszywają te dzieci "tam" na dole, tak, że zostaje mini szparka, którą w noc poślubną mąż powiększa ... nożem, bo inaczej się nie da). Zabieg jest przeprowadzany często prawie na żywca i przez osoby nie mające nic wspólnego z medycyną. Kupując suwenir czy przekąskę albo usługę typu przewóz od jednego z wielu Egipcjan, kupujesz je od człowieka, który w ten sposób potraktował swoją małą córeczkę.

  Miłego wypoczynku w Egipcie !

 • gracjadwa

  Oceniono 2 razy -2

  W maju br. byłam w Egipcie przez tydzień. Pojechałam tam bez pośrednictwa biura podróży. Byłam m.in. pod piramidami w Gizie. Mimo, że nie byłam w zorganizowanej grupie, nie miałam przewodnika ani tym bardziej prywatnej ochrony czułam się tam bezpiecznie. Byłam także na południu kraju na safari. Było wspaniale! Chciałabym ponownie wybrać się jesienią. Chętnych do wyprawy na safari zapraszam na emma17@vp.pl

 • the_qwert

  Oceniono 10 razy -6

  Pfff, no i co z tego, obywateli uslandu pół świata nie nienawidzi (słusznie zresztą ) . Polaków to nie dotyczy.

 • kornel-1

  Oceniono 8 razy 6

  Och, ilu prymitywów!

  Na forum.

 • m.gawka

  Oceniono 6 razy 6

  Jest oczywiste, że turystyka do krajów islamskich spada radykalnie. Podobnie zmniejszać się będzie wymiana handlowa. To sprawa krótkiego czasu, kiedy dojdzie do poważnych zamieszek ekonomicznych w tych krajach.

 • oakpark

  Oceniono 6 razy 2

  Polaków lubią? Chyba Polki... takie do wydymania a double titre - bo finansowo też! Jak Polki maja konkurencję kaszalotowatych Niemek po 50-tce z buziami jak u kangura to nie dziwić się Arabom.... 8^)

  Co hotel to ku...dołek.... jak u Osculatiego - dolaro falsificato sifiliso autentico... 8^)

 • oakpark

  Oceniono 6 razy 6

  Niebezpieczeństwo to generują kierowcy autobusów gnajacy tymi trupami na złamanie karku w obawie przed dogonieniem, przez ...zupełnie nie "agresywnych sprzedawców". Turystyka w Egipcie to juz coraz bardzie "tumulti-kulti" sterowane szariatem...nie wiem, moze na Emiraty i Saudów sie nastawiają, cholera ich wie.

  Europejczyk odczuwa agresję i pogardę ... państwo egipskie sobie nie radzi.

 • rabbinhood

  Oceniono 7 razy 7

  zamiast wozić tłuste tyłki po tropikach, lepiej zrobić coś pożytecznego. A w takich krajach za wszystko chcą bakszysz-łapówkę, a jak nie dasz to nie są mili. Takie podróże mają sens jak są 100% przewidywalne, a nie są. Głupia woda z Nilu powoduje durśfala przez wiele dni, wielbłąd opluje, słońce da czadu, a Arab pokombinuje. Lepiej pobiegać w lesie i obejrzeć filmik o Egipcie w komputerze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje