Indie: Amerykanka ofiarą zbiorowego gwałtu w popularnym, turystycznym mieście

04.06.2013 16:33
Mieszkańcy New Delhi zebrali się na ulicach po śmierci studentki

Mieszkańcy New Delhi zebrali się na ulicach po śmierci studentki (Fot. Saurabh Das AP)

- 30-letnia Amerykanka padła ofiarą zbiorowego gwałtu w popularnym wśród turystów mieście Manali w północnych Indiach - poinformowała indyjska policja.
Jak powiedział oficer policji Sher Singh, kobieta chciała we wtorek rano powrócić autostopem do swego hotelu po wizycie u przyjaciela. Wsiadła do ciężarówki, w której znajdowało się trzech mężczyzn. Ciężarówka pojechała następnie w ustronne miejsce, gdzie wszyscy trzej zgwałcili pasażerkę. Po złożeniu przez Amerykankę doniesienia na policji wokół Manali ustawiono blokady w celu zatrzymania ciężarówki i sprawców przestępstwa, ale na razie nie przyniosło to rezultatu.

Turyści ofiarami gwałtów

W marcu szwajcarska turystka padła ofiarą zbiorowego gwałtu, podróżując rowerem po wiejskich okolicach Indii. W tym samym miesiącu w północnych Indiach właściciel hotelu próbował wtargnąć do pokoju, który wynajął Brytyjce, co spowodowało, że wyskoczyła ona przez okno z trzeciego piętra.

Kwestia ochrony kobiet przed przemocą jest w Indiach tematem intensywnej dyskusji publicznej od czasu, gdy w grudniu ubiegłego roku kilku młodych ludzi dokonało w autobusie miejskim w Delhi zbiorowego gwałtu na studentce, która w następstwie tego zmarła.

Zobacz także
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje