15 pseudokibiców skazanych po mistrzowskiej fecie Legii

04.06.2013 13:12
15 kibiców, zatrzymanych w niedzielę po mistrzowskiej fecie Legii Warszawa, zostało skazanych w trybie przyspieszonym za zakłócenie porządku publicznego. 19 chuliganów usłyszało zarzuty - poinformowała we wtorek Komenda Stołeczna Policji. Jutro przed sąd trafi kolejnych 38 osób.
- Wobec wszystkich 15 skazanych w trybie przyśpieszonym orzeczono dwuletnie zakazy wstępu na imprezy masowe i grzywny w wysokości od 300 do 800 zł - powiedział Mrozek. Jak dodał, są to kary za zakłócanie porządku publicznego. Kolejnych 19 osób usłyszało zarzuty dotyczące przede wszystkim czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia radiowozu, posiadania narkotyków - powiedział rzecznik prasowy KSP, asp. Mariusz Mrozek.

Wykroczenia, za które odpowiadają zatrzymani, w większości przypadków dotyczą zakłócenia ładu i porządku publicznego. Kilka osób odpowie także za użycie środków pirotechnicznych, niewykonywanie poleceń służb porządkowych i kradzieże.

96 zatrzymanych, 164 mandaty

- Kolejnych 38 osób, które będą odpowiadać w trybie przyspieszonym za popełnione wykroczenia, trafi do sądu w środę - powiedział Mrozek.

Stołeczna policja podkreśla, że w niedzielę wiele tysięcy kibiców pokazało, że potrafi świętować i w godny sposób uczcić sukces swojej drużyny. Policjanci zatrzymali jednak 96 osób, w tym 23 podejrzewane o przestępstwa, m.in. rozboje i uszkodzenia mienia. Funkcjonariusze nałożyli też 164 mandaty karne i skierowali cztery wnioski do sądu rejonowego za zakłócania porządku.

Zniszczone ogródki piwne, bójki, policja obrzucona butelkami

Do pierwszego incydentu doszło w niedzielę po godz. 18 przy ul. Łazienkowskiej. Niektórzy z kibiców zgromadzonych przed stadionem próbowali przedostać się przez ogrodzenie, używając przy tym środków pirotechnicznych. Uszkodzona została jedna z bram ewakuacyjnych. Policja nie interweniowała, do akcji wkroczyły natomiast stadionowe służby porządkowe.

Drugi incydent miał miejsce przed północą na pl. Zamkowym. Grupa zgromadzonych tam osób, w tym wiele będących pod wpływem alkoholu, używała materiałów pirotechnicznych, biła się między sobą, niszczyła krzesełka i stoły ogródków piwnych. Policja interweniowała po tym, jak zgromadzeni nie podporządkowali się wezwaniom do rozejścia i obrzucili, m.in. butelkami, policyjny samochód z nagłośnieniem. Czytaj więcej >>>

W niedzielę, w dniu ostatniej ligowej kolejki, zdobycie przez Legię mistrzostwa Polski na pl. Zamkowym świętowało tysiące kibiców. Klubowymi szalikami udekorowano kolumnę Zygmunta i sztuczną palmę na rondzie de Gaulle'a. Kibice tradycyjnie świętowali na Starym Mieście, choć w tym roku miejscem wyznaczonym przez miasto była Agrykola.

Zobacz także
Komentarze (34)
15 pseudokibiców skazanych po mistrzowskiej fecie Legii
Zaloguj się
 • ulebyk

  0

  Pseudokibicem to jest np Olejniczak pokazujący się na meczach przed wyborami.
  Szkoda, że nie przeczytamy nigdy o skazaniu ŻYDOWSKIEGO mordercy, stalinowskiego bydlaka Stefana Szechtera, brata Adasia Michnika, naszego nauczyciela demokracji, który rozmawia tylko ze swoimi "dziennikarzami" (politrukami).

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 0

  Kary powinny zaczynać od 5 tysięcy, to może "silni" w grupie odpuścili by sobie. Tym sposobem pieniądze podatnika wydane na policję wróciły by do budżetu.

 • kingstonny

  Oceniono 2 razy 0

  A gdzie nazwiska I buzie skazanych bandytow? ZADEN demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii, nie troszczy sie tak o ukrycie tozsamosci swoich przestepcow – w tym nawet straszliwych bandytow - jak Polska. No ale, moze to i racja. Wszak mogli by sie obrazic za pokazanie buzi jednego czy drugiego i zrobic komus kuku – to raz. A dwa, to przeciez mozna sie komus waznemu strasznie narazic publikujac zdjecie i nazwisko jego syna, brata czy pociotka. Nalezy pamietac, ze nigdy nie wiadomo jakie ”uklady” i powiazania moze miec przestepca. Czyli, sluchaj Kowalski: jezeli sie zapytasz dlaczego polski system troskliwego ukrywania tozsamosci nawet skazanych juz prawomocnie bandytow jest tak sumiennie przestrzegany, to ci odpowiem – wlasnie dlatego. A jak sie zapytasz dlaczego takiego tajnego systemu nie ma zaden demokratyczny kraj na swiecie, to ci odpowiem – oni po prostu nie wiedza, ze to jest idealny system dla kogos kto sie dochrapal jakiegos stolka i nie chce aby mu byle pismak czy reporter szperal po rodzinie i znajomych. Jasne? Najwazniejszym jednak, Kowalski, jest to: masz swiecie wierzyc, ze to wszystko jest dla TWOJEGO dobra. Dlaczego? A no dlatego, ze moze ty sie kiedys tez stolka dochrapiesz. Jasne?

 • 99venus

  Oceniono 10 razy -2

  o co chodzi?urodziwa młodzież Romaszewskiego,prawdziwi patrioci bawili się a przecież wszyscy wiedzą,że ta hołota inaczej nie potrafi.

 • eurosmapper

  Oceniono 11 razy -3

  Szczam cieplym moczem na kiboli Legii, WIsly, Arki i kazdego innego fana tego sportu dla troglodytow.

  Ktos chetny nadstawic gardelko?

 • rassija

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro to legioniści, to już nie kibole tylko pseudoKIBICE? kibuce chyba, tak jak dziennikarzyny. Żytnicki, daj sobie na luz!

 • jkredman

  Oceniono 28 razy 14

  i oto kibole na powrót stali się pseudokibicami, czytajcie i uczcie się jak można manipulować informacją

 • miwil

  Oceniono 37 razy 11

  "przed północą na pl. Zamkowym. Grupa zgromadzonych tam osób, w tym wiele będących pod wpływem alkoholu, używała materiałów pirotechnicznych, biła się między sobą, niszczyła krzesełka i stoły ogródków piwnych. Policja interweniowała po tym, jak zgromadzeni nie podporządkowali się wezwaniom do rozejścia i obrzucili, m.in. butelkami, policyjny samochód z nagłośnieniem" - obserwowałem to zdarzenie, wszystko jest kłamstwem poza tym że policja interweniowała. Ludzie stali pod kolumną Zygmunta, pewnie byli pod wpływem alkoholu, ale jedyne co robili to śpiewali. Wóz policyjny podjechał i przez megafon ogłosił: "zgromadzenie jest nielegalne a od 22 obowiązuje cisza nocna". Ponieważ nadal ludzie śpiewali pod kolumną, to na ok. 100 osób ruszyło kilkuset policjantów i ludzi w strojach brygad antyterrorystycznych. Gdyby tak konsekwentnie traktować przepisy, to po 22 wszystkie grupy młodych ludzi, bawiących się na Starówce czy w innych miejscach publicznych należałoby codziennie zamykać. A paradoksalnie Wyborcza prowadzi teraz akcję, by były miejsca gdzie mozna ożywić życie nocne.

 • luumak

  Oceniono 52 razy 26

  Dobrze wiemy jak wyglądają takie fety w europie gdzie dziesiątki tysięcy ludzi świętuje sportowy sukces. Nie da sie upilnować rozemocjonowanej rzeszy ludzi. Czy gazet czuje sie rozczarowana tak małą ilością aresztowanych?? Przecież nie każdy człowiek w szaliku to bandyta i nie każdy polityk to złodziej. Straszenie wszystkich wszystkim to już było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje