GTI Travel ogłasza upadłość. Polskie biuro zawiesza sprzedaż wycieczek

Strona polskiego oddziału biura podróży

Strona polskiego oddziału biura podróży (Fot. za gtitravel.pl)

Niemieckie biuro podróży GTI Travel ogłosiło wczoraj zaprzestanie działalności. Polskie przedstawicielstwo firmy na razie zawiesza sprzedaż wycieczek.
- Biuro nie złożyło do tej pory wniosku o niewypłacalność. Ale dotarły do nas informacje nieoficjalne o kłopotach finansowych. Staramy się je weryfikować. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z biurem i chce ustalić, jak wygląda sytuacja - mówi radiu TOK FM rzeczniczka marszałka mazowieckiego Marta Milewska. Konsultantka biura GTI Travel potwierdziła nam, że sprzedaż wycieczek organizowanych przez biuro jest wstrzymana. Biuro na Facebooku nie odnosi się do pytań ludzi, którzy proszą o potwierdzenie, że biuro upadło.

GTI Travel Poland działa na polskim rynku od 1999 roku. Specjalizuje się w wycieczkach m.in. Turcji. Główna siedziba firmy GTI (ma również linie lotnicze) mieści się w Niemczech, jak podaje niemiecki serwis Touristik Aktuell informacja o zaprzestaniu działalności biura podróży zaskoczyła pracowników niemieckich biur. Portal pisze o wielomilionowych długach firmy wobec tureckich hoteli. Biuro ogłosiło niewypłacalność, już wczoraj wieczorem klienci biur nie wylecieli na wczasy.

Zobacz także
 • Jan Wróbel "Grube miliony poszły głosować za Kiszczakiem i Jaruzelskim. Panie, panowie - przegraliście. Moi wygrali!"
 • Osinów Dolny Niemcy jeżdżą się strzyc do polskiej "wioski fryzjerów"
Komentarze (11)
GTI Travel ogłasza upadłość. Polskie biuro zawiesza sprzedaż wycieczek
Zaloguj się
 • chronoxs

  0

  Prezes GTI TRAVEL -Gorgulu Talha - czysty Niemiec

 • ania.juszkowic

  Oceniono 2 razy -2

  Jak macie problem z rezerwacją wakacji. Można sprzedać rezerwacje i odzyskać cześć kasy.
  Ja tak miałam chyba 3 razy, raz z hotelem raz z wakacjami i raz z biletem na samolot.
  Najwięcej straciłam w tamtym roku na bankructwie Sky Club'u, ale rezerwacje hoteli i bilet lotniczy sprzedałam przez www.anulacje.pl

 • niestetyzajetekonto

  Oceniono 11 razy 5

  "Turystyka" po polsku.
  Otwiera się biuro podróży, najlepiej po sezonie, żeby można spokojnie parę miesięcy zbierać kasę od naiwnych na wakacje. Przed wakacjami ogłasza się upadłość i można sobie jechać na wakacje - w końcu zasłużone. Jak właściciel wróci po wakacjach to otworzy nowe biuro i tak w kółko. Przecież oni tam chcą tylko gotówkę, żadnych płatności które dałoby się cofnąć, parę miesięcy temu pisali tu o tym.
  W Polsce sądy nie działają więc można się tak bawić w nieskończoność, co najwyżej jakieś zawiasy choć spokojnie można liczyć na przedawnienie o ile prokuratorzy z pomocą jasnowidzów dadzą radę w ogóle coś udowodnić.

 • starykawaler35

  Oceniono 2 razy -2

  dziekujemy ci ciociu dobra rada :)

 • annaprus

  Oceniono 12 razy -8

  ....zaczynają się wakacje a tu znów bankructwo biura podrózy .... najbezpieczniej jednak zarezerwować samemu hotel i zamówić odbiór z lotniska ... nawet w Egipcie to działa www.photo-travels.org/pl/foto/170/1657/

 • bialy_jednorozec

  Oceniono 10 razy 6

  GTI nie ma i nigdy nie miało LINII LOTNICZYCH. Linie lotnicze Sky Airlines ma turecka firma-matka Kazi Group, która również próbowała bez powodzenia uruchomić German Sky.
  I na tym się poślizgnęła, tureckie banki właśnie daly szlaban na dalsze zadłużanie się.
  GTI działało w miarę dobrze, ale firma-matka pociągnęła je w bagno.

 • hapita

  Oceniono 17 razy 11

  Fajnie właśnie się dowiedziałem z mediów, że jutro nie polecę do Egiptu. Biuro milczy, pośrednik też.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje