Wipler o Smoleńsku: Wybuchy? Zgadzam się tu z Macierewiczem

Przemysław Wipler

Przemysław Wipler (Fot. Sławomir Kaminski / AG)

- Jarosław Kaczyński jest niezbędny do naprawy Polski, ale samo PiS to za mało - mówił Przemysław Wipler w wywiadzie dla TVN24. Poseł ma zamiar stworzyć "ruch pokoleniowy" dla młodych ludzi rozczarowanych polityką. Jego priorytety? Gospodarka i wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej.
- Różnię się od innych posłów PiS, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych, o tym wiadomo nie od dziś. Dla wyborców było jasne, że mam poglądy konserwatywne i wolnorynkowe. W PiS są inne takie osoby, jednak uważają, że te sprawy nie są teraz kluczowe. A ja uważam, że uzdrowienie gospodarki jest teraz najważniejsze - tłumaczy Wipler powody swojego odejścia z partii.

2 wybuchy? "Nikt nie polemizuje z Macierewiczem"

Drugim najbardziej istotnym dla Wiplera zagadnieniem jest wyjaśnienie okoliczności katastrofy w Smoleńsku. - To kwestia przekonania wielu Polaków, w tym mnie, że państwo polskie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom. Skoro nie mogło go zapewnić prezydentowi i generałom, to co dopiero zwykłym Polakom? - pyta Wipler. Pytany o tzw. teorię dwóch wybuchów, zapewnił, że wierzy w ustalenia zespołu Antoniego Macierewicza. - Nie znam nikogo, kto poważnie polemizowałby z tezami Macierewicza - dodał.

"Nie jestem antypisowski"

Wipler zapewnia, że nie przeszedł do "obozu antypisowskiego", jak Joanna Kluzik-Rostowska czy Paweł Kowal. - Jarosław Kaczyński jest niezbędny do naprawy Polski, ale samo PiS to za mało. Dziś wracamy do sytuacji z 2004 r. Polska jest w poważnym kryzysie politycznym i potrzebna jest druga siła będąca w stanie przyciągnąć ludzi, którzy nie są w stanie zagłosować na partię Kaczyńskiego.

- To ma być ruch pokoleniowy dla 20-, 30- i 40-latków, którzy chcą pracować w Polsce i żeby państwo im w tym nie przeszkadzało. Liczę na osoby związane z Ruchem Narodowym, Kongresem Nowej Prawicy. To są ludzie bardzo młodzi, zbuntowani przeciw polskiej klasie politycznej - mówił o swoich przyszłych wyborcach.

"Gowin? Zapraszamy na pokład"

- Jestem otwarty na współpracę z Jarosławem Gowinem. Nie widzę żadnej istotnej sprawy, w której bym się z nim nie zgadzał. Zapraszamy na pokład - oświadczył Wipler. Dodał jednak, że "nie chciałby na obecnym etapie budować czegoś z politykami, którzy są w parlamencie", tylko z osobami, które nie zajmowały się dotąd działalnością polityczną.

Poseł zapowiedział, że w najbliższych tygodniach chce zaangażować się w projekt referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Walz. Nie zadeklarował jednak, że sam chce się ubiegać o stanowisko prezydenta Warszawy.Zobacz także
 • Przemysław Wipler Wipler: Wizja PiS nie wystarczy, by zmienić Polskę [ROZMOWA]
 • Przemysław Wipler w Poranku Radia TOK FM Wipler kusi Gowina: Może zostać prominentnym politykiem PiS. Ten wagonik już nie jedzie w pociągu PO
Komentarze (309)
Wipler o Smoleńsku: Wybuchy? Zgadzam się tu z Macierewiczem
Zaloguj się
 • starydziadek43

  0

  Podobno Wipler przeprowadził doświadczenie czy możliwe były wybuchy w powietrzu na pokładzie prezydenckiego samolotu.I o dziwo stwierdził, że teza Macierewicza jest możliwa o ile przed lotem zje się 2/słownie:dwa/ talerze wojskowej grochówki bo ona jest za darmo.Po paru godzinach samolotem zaczynają wstrząsać nie głupawe wypowiedzi Macierewicza i jemu podobnych Kaczyńskich a gazy z czterech liter najedzonych grochówką wojskowych.Brawo Wipler umysłowo przeskoczyłeś Macierewicza i Kaczyńskiego razem wziętych.Zgadzam się z jego stwierdzeniem, że NIKT POWAŻNY nie polemizuje z durnym Macierewiczem.

 • mieszaniec-zopola

  Oceniono 1 raz 1

  Kto ti q... jest? Marylin Monroe? Czy też facet ma jakieś znajomości w Gazecie Wyborczej, że ci go promują? Michnik to jakiś masochista q.. jest.

 • aaf_g

  Oceniono 1 raz 1

  ja też nie znam, bo o czym tu dyskutować z idiotą lub paranoikiem?
  Pierwszym dyskutantem z Antkiem powinien być lekarz w Tworkach przy przyjęciu na Oddział (obowiązkowy wywiad lekarski, bo z własnej woli też zapewne tego nie zrobi).

 • 1warren

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego macie pretensje do glupka, ze glupi? A co z tymi, ktorzy go wybrali?

 • kurpsiokonly

  Oceniono 4 razy 4

  Wipler wykazuje znamiona choroby zwanej zespołem dnia siódmego lub też zespołem Macierewicza. Szkoda chłopa. Na horyzoncie jawi się psychiatryk. ;-D

 • wodolaz99

  Oceniono 4 razy 4

  Biedny frustrat . Zyje sobie w swoim swiecie basni z tysiaca im jednej nocy

 • vinogradoff

  Oceniono 5 razy 5

  Jesli wierzy w ustalenia tzw. Zespolu Macierewicza i teorie 2 wybuchow to nie powienien wogole trafic do parlamentu gdyz wykazuje cechy powaznego,, rozimiekczenia mozgu,,,.

 • nirelle

  Oceniono 5 razy 1

  Tysiące Polaków szuka bezpieczeństwa w Angli w USA. Tam dbają o swoich obywateli nie mówiąc już o Prezydencie.
  Rządzi miernota i "demokratyczna" klika i mamy skutki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje