Wipler o Smoleńsku: Wybuchy? Zgadzam się tu z Macierewiczem

04.06.2013 08:58
Przemysław Wipler

Przemysław Wipler (Fot. Sławomir Kaminski / AG)

- Jarosław Kaczyński jest niezbędny do naprawy Polski, ale samo PiS to za mało - mówił Przemysław Wipler w wywiadzie dla TVN24. Poseł ma zamiar stworzyć "ruch pokoleniowy" dla młodych ludzi rozczarowanych polityką. Jego priorytety? Gospodarka i wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej.
- Różnię się od innych posłów PiS, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych, o tym wiadomo nie od dziś. Dla wyborców było jasne, że mam poglądy konserwatywne i wolnorynkowe. W PiS są inne takie osoby, jednak uważają, że te sprawy nie są teraz kluczowe. A ja uważam, że uzdrowienie gospodarki jest teraz najważniejsze - tłumaczy Wipler powody swojego odejścia z partii.

2 wybuchy? "Nikt nie polemizuje z Macierewiczem"

Drugim najbardziej istotnym dla Wiplera zagadnieniem jest wyjaśnienie okoliczności katastrofy w Smoleńsku. - To kwestia przekonania wielu Polaków, w tym mnie, że państwo polskie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom. Skoro nie mogło go zapewnić prezydentowi i generałom, to co dopiero zwykłym Polakom? - pyta Wipler. Pytany o tzw. teorię dwóch wybuchów, zapewnił, że wierzy w ustalenia zespołu Antoniego Macierewicza. - Nie znam nikogo, kto poważnie polemizowałby z tezami Macierewicza - dodał.

"Nie jestem antypisowski"

Wipler zapewnia, że nie przeszedł do "obozu antypisowskiego", jak Joanna Kluzik-Rostowska czy Paweł Kowal. - Jarosław Kaczyński jest niezbędny do naprawy Polski, ale samo PiS to za mało. Dziś wracamy do sytuacji z 2004 r. Polska jest w poważnym kryzysie politycznym i potrzebna jest druga siła będąca w stanie przyciągnąć ludzi, którzy nie są w stanie zagłosować na partię Kaczyńskiego.

- To ma być ruch pokoleniowy dla 20-, 30- i 40-latków, którzy chcą pracować w Polsce i żeby państwo im w tym nie przeszkadzało. Liczę na osoby związane z Ruchem Narodowym, Kongresem Nowej Prawicy. To są ludzie bardzo młodzi, zbuntowani przeciw polskiej klasie politycznej - mówił o swoich przyszłych wyborcach.

"Gowin? Zapraszamy na pokład"

- Jestem otwarty na współpracę z Jarosławem Gowinem. Nie widzę żadnej istotnej sprawy, w której bym się z nim nie zgadzał. Zapraszamy na pokład - oświadczył Wipler. Dodał jednak, że "nie chciałby na obecnym etapie budować czegoś z politykami, którzy są w parlamencie", tylko z osobami, które nie zajmowały się dotąd działalnością polityczną.

Poseł zapowiedział, że w najbliższych tygodniach chce zaangażować się w projekt referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Walz. Nie zadeklarował jednak, że sam chce się ubiegać o stanowisko prezydenta Warszawy.Zobacz także
Komentarze (309)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 778 razy 624

  Z Macierewiczem nikt nie polemizuje bo niby o czym gadać z nawiedzonym mitomanem ? o . O jego urojeniach to może dyskutować z nim lekarz

 • szary-polak

  Oceniono 707 razy 605

  " Nie znam nikogo, kto poważnie polemizowałby z tezami Macierewicza "

  To zdanie utwierdza mnie całkowicie, o kretyństwie Wiplera.....

 • fakiba

  Oceniono 490 razy 434

  Jak ktoś zasuwa samochodem we mgle stówką to nikt nie jest w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa tak samo z lądowaniem i państwo nie ma nic do gadania

 • jerzysm42

  Oceniono 394 razy 330

  Widziałem wywiad z Wiplerem i uważam, że został oddelegowany przez szalonego Jarka, aby stwarzać pozory, że tworzy coś nowego. Może uda się jeszcze kogoś omamić i przyciągnąć do prawicy. Jeśli ta misja się powiedzie, to Wipler złoży samokrytykę, odda hołd Kaczyńskiemu i się połączą, Jeśli nie, to utrata jakiegoś Wiplera dla PiS nie będzie dotkliwa.
  Oglądając wywiad w TVN24 rzuciło mi się tylko w oczy, jak bardzo Wipler jest podobny do Gowina. Pewne podobieństwo fizyczne, i taka sama.obłuda.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 390 razy 328

  Jak widać Wipler uważa, że smoleńskie koło zamachowe starczy za napęd dla kilku partii.
  Wystarczy po prostu nic nie rozumieć, nie mieć pojęcia o naukach ścisłych, poddać się praniu mózgu w piSSekcie , TV TRWAM Gazecie antypolskiejc itp., aby nie przyjąc zupełnie oczywistych przyczyn katastrofy, jakimi niwątpliwie bylo wejście przez pilotów w gęstą mgłę i pomylenie odczytu wysokości.
  Osobną sprawą jest dlaczego piloci poszli na takie ryzyko...ale to można sobie dopowiedzieć wiedząc o dużej ilości oficjeli wyslanycj do pilotów przez "dysponenta lotu".
  I Wipler ma rację.
  Państwo w którym na prezydenta wybiera się debilną partyjną marionetkę, a na premiera kopletnego oszalałego z nienawiści oszołoma, nikt nie może czuć się bezpiecznie.

 • jerjar

  Oceniono 325 razy 273

  "Skoro nie mogło go zapewnić prezydentowi i generałom, to co dopiero zwykłym Polakom?"

  A czy wzmiankowany prezydent nie był istotnym elementem tego państwa? W katastrofie odegrał rolę czynną swoją dwuznaczną bezczynnością. Zawsze będę pamiętał to zdanie:

  "Prezydent nie podjął jeszcze decyzji".

  Póki pan Wipler będzie stał za Macierewiczem może liczyć tylko na głosy durniów.

 • dreamdre

  Oceniono 234 razy 192

  Ech, a mogło być tak pięknie ... wszyscy liczyli, że wycieknie trochę smakowitych kąsków dot. Prezesa - a tu doopa ... Wipler się schizofrenicznie asekuruje - kochając mocno Jarka i jednocześnie go odpychając od siebie ... Zdecyduj się Przemek, pokaż że masz jaja i nie boisz się Prezia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje