Hurghada: Pięciu cudzoziemców skazanych na śmierć za przemyt narkotyków

03.06.2013 22:02
Egipski kurort Hurghada

Egipski kurort Hurghada (Fot. Wikipedia)

Egipski sąd skazał dziś pięciu cudzoziemców na karę śmierci przez powieszenie za przemyt narkotyków. Wśród skazanych jest obywatel Wielkiej Brytanii, trzech mieszkańców Seszeli oraz Pakistańczyk.
74-letni Charles Raymond Ferndale i trzej obywatele Seszeli w czasie odczytywania wyroku w sądzie w turystycznym kurorcie Hurghada przebywali w specjalnej klatce. Piąty cudzoziemiec, Pakistańczyk, zdołał uciec w czasie odbywania aresztu; w poniedziałek został skazany zaocznie.

Mężczyźni zostali aresztowani w 2011 roku pod zarzutem posiadania trzech ton haszyszu na pokładzie statku u wybrzeżu Egiptu - podały źródła sądowe.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło "skrajne zaniepokojenie" wyrokiem. - Sprzeciwiamy się karze śmierci w każdych okolicznościach. Nasi dyplomaci w Kairze są w kontakcie z brytyjskim skazanym i zrobimy wszystko, aby zapobiec egzekucji - oświadczył rzecznik.

Sąd skazał także oskarżonych na grzywnę w łącznej wysokości 94 milionów funtów egipskich (ok. 13,5 mln USD). Skazanym przysługuje prawo apelacji. W Egipcie egzekucje są przeprowadzane rzadko.

Zobacz także
Komentarze (90)
Hurghada: Pięciu cudzoziemców skazanych na śmierć za przemyt narkotyków
Zaloguj się
 • marian8-1960

  0

  Popieram.
  Nie ma innej możliwości wytępienia tej plagi.

 • plumgazeta

  0

  Hasz i marycha to ta sama roślina.
  Marsz w obronie konopi był w gw promowany. A tu taki wyrok.
  Palikot niech spróbuje swoich sztuczek pod piramidami, jak taki odważny.
  Podejrzewam , że z powodu nieuctwa redachtorzy potraktowali hasz jako twardy narkotyk.

 • usmiech_prezesa

  0

  Wszedzie na zachodzie trabia, ze skazano ich za szerzenie "wolnosci i demokracji". Wiec slusznie ichskazano, bo wiemy co znaczy "wolnosc i demokracja" w Iraku i Libii.

 • perskipawel

  Oceniono 2 razy 0

  Śmiercią handlujesz śmierć dostajesz. Gdyby wszystkich handlarzy tak traktować, to i narkomanów było by mniej. To dobra kara dla nich.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 2 razy 0

  @ zewszad-i-znikad

  A tys sie czego dzis nacpala, dziewczyno? Chyba nie chcesz mi wmowic, ze ten angielski dziadek mial pare ton drugow na wlasny uzytek.;)
  On robil krywde innym - chocby brytyjskiej smarkaterii, ktorej via szkola towar dostarczal.

 • poljack

  Oceniono 4 razy 0

  Takie wyroki powinny zapadać na całym świecie .

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda że na śmierć, ale generalnie idea kar surowych i uciążliwych jest mi bliska.

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 2 razy -2

  Angole protestuja przeciwko karze smierci, ale sami zabijaja w Afganistanie, zabijali w Iraku i prowokuja zabijanie w Libii i Syrii. Oto podwojna moralnosc "wolnosci i demokracji".

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Może Polska i inne kraje UE o nieskutecznej służbie zdrowia wykorzystałyby PRZEJSCIOWY spadek koniunktury turystycznej w Egipcie dla rozwoju masowej turystyki leczniczej do Egiptu?

  Plaga otyłości staje się powszechna nie tylko w USA . Często wiąże się z przeciążeniem nerek. Ekstremalne upały to jak darmowe podłączenie do dializy – wczasy dla nerek - bo skład potu i moczu jest podobny. Darmowe naświetlania uv i moczenie się w solance Morza Czerwonego leczy wiele chorób skóry. Bardzo smaczna i tania (poniżej 1 zł za 1,5 litra schłodzonej na lód) woda mineralna BARAKA dostępna niemal wszędzie pozwala przeprowadzić detoksyfikację organizmu. Odwiedzam wszystkie mijane meczety nie z nabożności ale aby schłodzić sobie głowę i stopy i zmoczyć sobie białą bawełnianą czapkę z daszkiem przed odejściem.

  Tani 4-tygodniowy pobyt z przelotem kosztuje poniżej 3000 złotych wliczając opisane powyżej ZABIEGI LECZNICZE (…) bez ograniczeń, a jest to cena komercyjna! Obejmuje zakwaterowanie w klimatyzowanym (konieczność aby się dobrze wyspać) pokoju dwuosobowym., a tropikalny klimat i ostre przyprawy zwiększają pobudliwość seksualną…
  Nie wyobrażam sobie w Polsce korzystniejszego dla mego zdrowia miesięcznego pobytu sanatoryjnego nawet za 2 razy tyle tj. za 6000 złotych. Byłem po operacji w polskim sanatorium – co z tego że darmowe jak marne….Z części urządzeń rehabilitacyjnych nie wolno mi było korzystać, bo mógłbym uszkodzić , byłem za silny. Nastawione na ludzi zabiedzonych. Żeby zawyżyć koszty do wewnętrznego rozliczenia NFZ nie było to sanatorium tylko SZPITAL SANATORYJNY…. Wolałbym dopłatę 500 złotych na wyjazd do Egiptu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje