Wieczorna burza. Wiatr połamał drzewa, stanęły tramwaje

bs, PAP
03.06.2013 19:04
Burza

Burza (Fot. Krzysztof Karolczyk / AG)

Burza nad Małopolską. O godzinie 18.30 silny wiatr zerwał sieci trakcyjne w rejonie ul. Wielickiej i Powstańców Wlkp. w Krakowie. Tramwaje kierowane były do Łagiewnik i Borku Fałęckiego. Problemy z prądem zatrzymały też tramwaje na ul. Kapelanka i Brożka.
Ponad 300 razy interweniowali w poniedziałek strażacy w Małopolsce w związku z ulewami. Najczęściej w powiatach miechowskim, proszowickim, krakowskim, olkuskim i chrzanowskim. Wieczorem najpoważniejsza była sytuacja w Skale, Sułoszowej i Krzeszowicach. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Monika Frenkiel, późnym wieczorem w Krzeszowicach na osiedlu Nad Filipówką trwało umacnianie workami z piaskiem wałów przy potoku i zabezpieczanie osiedla przed zalaniem. Tam, gdzie przeszły ulewy strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic, usuwali powalone drzewa i złamane konary. W kilku miejscowościach powiatu miechowskiego konieczna była ewakuacja mieszkańców - w sumie ok. 17 osób - poinformowano PAP w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Żadna z rzek Małopolski nie przekroczyła stanu ostrzegawczego. Drogi w regionie są przejezdne.

Drzewa, głębokie kałuże

W Hubenicach (droga nr 973) powalone drzewo zablokowało drogę. Ruch udało się strażakom przywrócić po godzinie. Kierowcy mieli problemy także z przejazdem krajową czwórką w rejonie Brzeska: na jezdni zrobiła się kałuża głęboka na kilkanaście centymetrów. Musiała interweniować straż pożarna.

Zatrzymane tramwaje

W Krakowie ulice momentalnie utonęły. W wielu miejscach studzienki nie były w stanie odebrać tak dużej ilości wody. Były też kłopoty z tramwajami. Najpierw zerwana została sieć trakcyjna w rejonie ulicy Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich. Po około 20 minutach pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego udało się naprawić trakcję (tramwaje w tym czasie kierowane były do Łagiewnik i Borku Fałęckiego). Przed godz. 19 MPK podało informację, że z powodu awarii prądu tramwaje nie jeżdżą ul. Kapelanka i Brożka (skierowano je awaryjnie na ul. Krakowską). Po około 40 minutach i tam sytuacja wróciła do normy.

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (12)
Zaloguj się
 • cz27

  Oceniono 50 razy 18

  To wina Tuska.

 • wiezet

  Oceniono 25 razy 3

  W myśl " Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy..." teraz przysłał ten deszcz o który Pislam się modlił onegdaj w sejmie

 • y5y5

  Oceniono 12 razy 0

  A ja dzisiaj zjadłem jajko na miękko.

 • bylypisior

  Oceniono 53 razy -3

  Nie ma i nie będzie POwodzi!
  Przecież dopiero co Premier przesunął całość środków z rezerwy powodziowej na matki pierwszego kwartału.
  I obiecał, że w tym roku nie będzie już POwodzi :-D.
  Kocham Premiera, bo przynosi szczęście naszemu krajowi, a jego obietnice i proroctwa zawsze się spełniają!
  Dobrze że nie zapowiedział, że nie będzie trzęsienia ziemi, albo tsunami, bo by nam do reszty rozjeb*ło POlskę...

 • hujisto121

  Oceniono 19 razy -5

  Nie ma i nie będzie POwodzi!
  To jest tylko propaganda wrogich nam sił, jeszcze nie wiemy jakich, ale one są, i czyhaja tylko NATO aż zrobimy błąd. MY nie POpełniamy błęduf nie doczekanie nieokreślonych sił aby przejęły nad Nami POważną przewagę! Naród się nie myli!

 • maxmex

  Oceniono 28 razy -20

  Indra znowu ty ,kocham jak ich stopujesz .A ja mogę im rzucać klątwy i być bez karny, bo jak to, tego nie man.Może im powiedzieć jak zostali by ukarani za krzywdę wobec mnie,jak ukarałeś Rosję za Rasputina .Nie wierni mało wiedzą i strach ich dominuje ,wiec działaj a ja będę uświadamiał twoje czyny.Europa jest przeklęta za swoje czyny ,czas pokuty nadszedł .Po pierwsze materializm, po drugie egoizm ,po trzecie ateizm.Kara kataklizm ,wojny i antychryst .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX