Wojewódzki o Lisie: To handel, nie dziennikarstwo. Tandetne zabiegi

03.06.2013 17:19
Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki (Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta)

- Newsweek po raz kolejny handluje (bo to nie jest dziennikarstwo, tylko handel) moją podobizną, wizerunkiem, gębą, nazwiskiem. Tomasz Lis decyduje się na takie tandetne zabiegi, bo nie chciałby, żeby kosztowało go to robotę - takimi słowami Kuba Wojewódzki skomentował w swoim programie "Zwolnienie z WF-u" w Radiu Eska ROCK najnowszą okładkę tygodnika.
Chodzi o sondaż, opublikowany w dzisiejszym wydaniu tygodnika. Wynika z niego, że według 64 proc. Polaków, na polskiej scenie politycznej jest miejsce dla Jurka Owsiaka; 71 proc. nie chce, aby polityką zajmowała się Marta Kaczyńska. Większość twierdzi ponadto, że nie ma partii, na którą chciałaby głosować

Z sondażu MillwardBrown SMG/KRC wynika ponadto, że blisko związana z PiS Marta Kaczyńska nie miałaby raczej szans w wyborach. Aż 71 proc. ankietowanych nie chciałoby widzieć jej w polityce. Podobnie sprawa wygląda z Kubą Wojewódzkim, dla którego miejsca na polskiej scenie politycznej nie widzi 73 proc. ankietowanych.Sęk w tym, że tygodnik kierowany przez Tomasza Lisa na okładce opublikował Jurka Owsiaka i właśnie Kubę Wojewódzkiego. - Poziom mojej atrakcyjności politycznej jest tylko o oczko gorszy od Marty Kaczyńskiej. Dzisiejszy "Newsweek" po raz kolejny handluje (bo to nie jest już dziennikarstwo, tylko handel) moją podobizną, wizerunkiem, gębą, facjatą, nazwiskiem - mówił w programie "Zwolnienie z WF-u" Wojewódzki.

"A może Tomasz Lis bardzo cię lubi?"

Współprowadząca program Agnieszka Szulim zasugerowała, że może Tomasz Lis po prostu bardzo lubi Wojewódzkiego. - Ja myślę, że on lubi dobre wyniki sprzedaży. I to jest bardziej bolesne, bo ktoś mnie zaprosił na targ, na którym nie bywam. Tym targiem jest polityka. Tym targiem są wybory parlamentarne, cały ten świat, którego unikam - odpowiedział Wojewódzki.

- To tak jakbym zrobił sondę, czy żona Tomka Lisa nadawałaby się do bycia modelką na jachcie w Cannes. Albo czy jego dzieci są ładne czy brzydkie i czy bardziej podobne do Kingi czy może mniej. Zobaczymy, czy będzie mu miło, jeżeli ktoś wyciągnie na wierzch coś, co w ogóle nie jest przedmiotem handlu, refleksji ani planu - dodał dziennikarz.

"Ludzie kochają ludzi upośledzonych"

Szulim przypomniała, że Tomasz Lis sam przeszedł przez podobną sytuację. - To jego "Newsweek" wystawiał na polityczny handel [publikując sondaż, z którego wynikało, że miałby duże szanse w wyścigu prezydenckim w 2005 roku - red.] - przypomniała.

- Kosztowało go to robotę w TVN. Myślę, że robi tego typu tandetne zabiegi, bo nie chciałby, żeby kosztowało go to robotę w Axel Springer - stwierdził Wojewódzki. Na pytanie, czy Wojewódzki mimo wszystko nie jest politycznie zdewaluowany (dziennikarz miał wypadek na rowerze), odpowiedział: "PiS-owi ciągle rośnie, ludzie kochają upośledzonych".

Zobacz także
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 242 razy 144

  Kuba powiedzial, ze to handel a nie dziennikarstwo. Powiedzial by wiecej ale musial leciec wystepowac w reklamie Playa.

 • nienoto

  Oceniono 155 razy 125

  Owsiak w polityce? No nie... Człowiek od kilkunastu lat pokazuje że można naprawdę bardzo dużo zrobić dla innych ludzi, dla kraju, będąc stosunkowo niezależnym. A ludzie proponują mu politykę...

 • litrahalf

  Oceniono 195 razy 97

  Co ten szołmen bredzi?! Przecież handluje swoją gębą na prawo i lewo w reklamach. Nie przepadam za typkiem, ale do dzisiaj nie uważałem go za półgłówka. Może jednak chodzi po prostu o to, że Lis mu za jego facjatę nie zapłacił.

 • jamj

  Oceniono 135 razy 77

  Największym lisim świństwem w tej sprawie jest zestawienie twarzy Pana Owsiaka z facjatką Wojewódzkiego.

 • b.lange

  Oceniono 112 razy 70

  Kurde facet pluje na jednych i łasi się do drugich odkąd pamiętam, ale nie on polityki się nie tyka :D

 • kozomuflon

  Oceniono 85 razy 49

  Hm, targowisko próżności w X Sraktorze jest cacy, ale w Newsweeku już be.
  O tandetnych zabiegach Wojewódzki powinien milczeć, tak po prostu, dla przyzwoitości.

 • galik79

  Oceniono 88 razy 38

  No bo kim mógłby być taki Wojewódzki w polityce ? Takim drugim Palikotem, błaznem, biegającym z gumowym penisem i rzucającym suchary na poziomie Familiady.

 • wmc-33

  Oceniono 53 razy 19

  Wojewódzki nie ma ani krztyny racji. Jego twarz i nazwisko miały prawo znaleźć się na okładce, ponieważ brak akceptacji dla jego obecności w polityce jest zaskakująco wysoki, czego nie można powiedzieć o Marcie Kaczyńskiej. Lis tą okładką wysłał mu komplement, choć oczywiście wynik badania sam w sobie musi być dla Wojewódzkiego bardzo bolesny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje