Poseł Przemysław Wipler odchodzi z PiS

03.06.2013 11:08
Przemysław Wipler

Przemysław Wipler (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Znany poseł PiS - Przemysław Wipler - ogłosił, że odchodzi z PiS. Ogłosił, że zakłada nowy ruch polityczny - "Republikanie". - Potrzebujemy formacji, która chce niskich, prostych podatków, niskich kosztów pracy, poważnej reformy emerytalnej i oszczędnego państwa, które nie wydaje 6 mln zł na koncert Madonny - powiedział na konferencji prasowej.
- Złożyłem rezygnację z partii i z klubu parlamentarnego PiS. Postanowiłem rozpocząć nową polityczną drogę, drogę, w której będę starał się współpracować z tymi Polakami, których nie ma teraz w polityce. Z ludźmi, którzy chcą bardzo odważnych zmian, bo tych zmian bardzo potrzebuje Polska - powiedział na konferencji prasowej.

- Rozpoczynam budowę nowego ruchu politycznego - ruchu republikańskiego. Zakładamy stowarzyszenie Republikanie. Zakładam je razem z dużą liczbą osób - zapowiedział były już poseł PiS. Jego ruch ma charakter polityczny i jak zapowiedział Wipler, będzie startował we wszystkich wyborach.

Wipler powiedział, że do jego ruchu nie dołączy Jarosław Gowin. Zaznaczył też, że nie zrzeknie się mandatu poselskiego. Sugerował również, że niedługo może powstać koło lub klub parlamentarny z nim związany. - Już w chwili obecnej różnego rodzaju osoby składały mi propozycję współpracy parlamentarnej, ale nie będę tego komentował - powiedział Wipler. Poseł zastrzegł jednak, że żaden poseł PO raczej nie znajdzie się w jego klubie.

Nadzieja partii Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Wipler to bardzo popularny młody poseł PiS. Uważany był za jedną z nadziei partii Jarosława Kaczyńskiego. Był jednym z liderów skrzydła liberalno-konserwatywnego partii. Posłem był od 2011 roku. Kandydował z Warszawy.

Poseł PiS był zwolennikiem inicjatyw gospodarczych, m.in. likwidacji podatku PIT, do których sceptycznie odnosiły się władze partii. - Potrzebujemy formacji, która chce niskich, prostych podatków, niskich kosztów pracy, poważnej reformy emerytalnej i oszczędnego państwa, które nie wydaje 6 mln zł na koncert Madonny - powiedział na konferencji prasowej Wipler.

Kolejna inicjatywa skazana na przegraną

- Zwróciłem się do Przemysława Wiplera o to, by zachował się honorowo. Jeżeli zdecydował się na pójście własną drogą, powinien zrezygnować z mandatu poselskiego - skomentował odejście posła Mariusz Błaszczak z PiS. Zaznaczył, że Wipler nie zdobył wielu głosów w ostatnich wyborach. - Wkład posła Wiplera w naszą wspólną działalność nie jest oszałamiający - stwierdził.

Szef klubu PiS zaznaczył, że zachowanie posła przypomina mu wydarzenia z początku lat 90. - "taką łatwość w wychodzeniu, zmienianiu szyldów politycznych". Polityk PiS ocenił, że z decyzji byłego już posła PiS najbardziej zadowolony może być premier Donald Tusk, ponieważ odciąga ona uwagę opinii publicznej od tego, że "koalicja PO-PSL źle rządzi". - Przemysław Wipler skończy jak Joanna Kluzik-Rostkowska, Zbigniew Ziobro, Paweł Kowal. To kolejna inicjatywa skazana na przegraną - dodał.PYTANIE Czy nowa inicjatywa Przemysława Wiplera odniesie sukces i wejdzie do Sejmu po wyborach w 2015 roku?

 • Tak, za długo trwa już monopol PO i PiS, jego ruch odniesie sukces
 • Ma duże szanse na powodzenie, ale będzie musiał na ten sukces ciężko zapracować
 • Szanse są niewielkie - polska scena polityczna jest zabetonowana
 • Nie ma żadnych szans. Podobne inicjatywy zakończyły się niepowodzeniem
 • Za wcześnie jeszcze na prognozy

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (299)
Zaloguj się
 • kormo

  Oceniono 434 razy 348

  Nie potrzebujemy Państwa, które wydaje 6 mln na koncert Madonny, ale takiego, które wydaje 100 mln na Świątynię Opatrzności Bożej, żeby Madonna z Dzieciątkiem miała gdzie mieszkać.

 • jamcijest44

  Oceniono 401 razy 341

  To kiedy konferencja (niedo)rzecznika Fochmana demaskująca Wiplera jako zdrajcę i agenta śpiocha?

 • basia12.1

  Oceniono 240 razy 196

  Jeszcze wczoraj Wipler był ,młodym inteligentnym,prawdziwym Polakiem ,katolikiem i ekspertem gospodarczym PIS.Dziś okazało się,że to żyd,mason i ukryta opcja,może nawet, co nie daj boże gej i agent PO

 • fakiba

  Oceniono 269 razy 191

  No to ładnie tydzień się rozpoczął oby więcej przejrzało na oczy . Zobaczył że z prezesem to można tylko Smoleńsku i nic więcej

 • jamcijest44

  Oceniono 139 razy 117

  Jestem zdruzgotany, Nic już nigdy nie będzie tak samo...

 • okoni

  Oceniono 136 razy 94

  życzę facetowi jak najlepiej . młody , gniewny , ambitny..... problem w tym że już za dużo żyję na tym świecie aby wierzyć w te polityczne bajeczki . 20cia lat po komunie , a ten kraj nadal w biedzie . była lewica, prawica i centrum przy władzy i ciągle to samo . przedwyborcze obiecanki , a po wyborach goovno na patyku.

 • manes3

  Oceniono 150 razy 84

  na koncert madony to nie ale 100 milionów na witzyte pajaca z Watykanu to od zaraz!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje