Poseł Przemysław Wipler odchodzi z PiS

03.06.2013 11:08
Przemysław Wipler

Przemysław Wipler (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Znany poseł PiS - Przemysław Wipler - ogłosił, że odchodzi z PiS. Ogłosił, że zakłada nowy ruch polityczny - ?Republikanie?. - Potrzebujemy formacji, która chce niskich, prostych podatków, niskich kosztów pracy, poważnej reformy emerytalnej i oszczędnego państwa, które nie wydaje 6 mln zł na koncert Madonny - powiedział na konferencji prasowej.
- Złożyłem rezygnację z partii i z klubu parlamentarnego PiS. Postanowiłem rozpocząć nową polityczną drogę, drogę, w której będę starał się współpracować z tymi Polakami, których nie ma teraz w polityce. Z ludźmi, którzy chcą bardzo odważnych zmian, bo tych zmian bardzo potrzebuje Polska - powiedział na konferencji prasowej.

- Rozpoczynam budowę nowego ruchu politycznego - ruchu republikańskiego. Zakładamy stowarzyszenie Republikanie. Zakładam je razem z dużą liczbą osób - zapowiedział były już poseł PiS. Jego ruch ma charakter polityczny i jak zapowiedział Wipler, będzie startował we wszystkich wyborach.

Wipler powiedział, że do jego ruchu nie dołączy Jarosław Gowin. Zaznaczył też, że nie zrzeknie się mandatu poselskiego. Sugerował również, że niedługo może powstać koło lub klub parlamentarny z nim związany. - Już w chwili obecnej różnego rodzaju osoby składały mi propozycję współpracy parlamentarnej, ale nie będę tego komentował - powiedział Wipler. Poseł zastrzegł jednak, że żaden poseł PO raczej nie znajdzie się w jego klubie.

Nadzieja partii Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Wipler to bardzo popularny młody poseł PiS. Uważany był za jedną z nadziei partii Jarosława Kaczyńskiego. Był jednym z liderów skrzydła liberalno-konserwatywnego partii. Posłem był od 2011 roku. Kandydował z Warszawy.

Poseł PiS był zwolennikiem inicjatyw gospodarczych, m.in. likwidacji podatku PIT, do których sceptycznie odnosiły się władze partii. - Potrzebujemy formacji, która chce niskich, prostych podatków, niskich kosztów pracy, poważnej reformy emerytalnej i oszczędnego państwa, które nie wydaje 6 mln zł na koncert Madonny - powiedział na konferencji prasowej Wipler.

Kolejna inicjatywa skazana na przegraną

- Zwróciłem się do Przemysława Wiplera o to, by zachował się honorowo. Jeżeli zdecydował się na pójście własną drogą, powinien zrezygnować z mandatu poselskiego - skomentował odejście posła Mariusz Błaszczak z PiS. Zaznaczył, że Wipler nie zdobył wielu głosów w ostatnich wyborach. - Wkład posła Wiplera w naszą wspólną działalność nie jest oszałamiający - stwierdził.

Szef klubu PiS zaznaczył, że zachowanie posła przypomina mu wydarzenia z początku lat 90. - "taką łatwość w wychodzeniu, zmienianiu szyldów politycznych". Polityk PiS ocenił, że z decyzji byłego już posła PiS najbardziej zadowolony może być premier Donald Tusk, ponieważ odciąga ona uwagę opinii publicznej od tego, że "koalicja PO-PSL źle rządzi". - Przemysław Wipler skończy jak Joanna Kluzik-Rostkowska, Zbigniew Ziobro, Paweł Kowal. To kolejna inicjatywa skazana na przegraną - dodał.Zobacz także
Komentarze (299)
Poseł Przemysław Wipler odchodzi z PiS
Zaloguj się
 • piemont12

  0

  Tylko jeden poseł, potrafił odejść z honorem, to Janusz Palikot....Odszedł z PO, ale równocześnie złożył mandat poselski, który zdobył dzięki PO..! Założył swoją partię, stanął do wyborów z otwartą przyłbicą i...wygrał !
  Wipler, jak większość z PiS-u, to cham bez żadnych zasad moralnych.... Porzuca partię, ale mandatu posła nie chce oddać ! Dla mnie to śmieć..!

 • p4-s

  0

  i w pisdu wylądował

 • zwyczajny_zjadacz_chleba

  0

  Republikanie?
  To coś innego niż PiS lub PO. Jeśli nie będą ich błędów powtarzać, to czemu nie?

 • bog43

  0

  Mariusz Błaszczak z PiS mówi o honorze ?, ten chłop powinien nazywać się Płaszczak . Nie słyszałem jednego zdania z jego usty , by nie wymienił w nim nazwiska Tusk - krowa się cieli winien Tusk , w Islandii spadł deszcz
  winien Tusk i tym podobne . Gdzie takie coś mogło się wychować , chyba nie w normalnym domu ?

 • fatherr

  Oceniono 1 raz 1

  Jakoś dziwnie to wszystko zbiega się w czasie.
  W ostatnich sondażach Korwin-Mikke przekracza 5% próg wyborczy. Dzień czy dwa później poseł Wipler występuje z PiS, tworząc ugrupowanie głoszące dokładnie te same poglądy, co JKM.
  Czyżby poseł Wipler dostał polecenie służbowe??
  Widać wizja JKM w sejmie jest dla niektórych bardzo niebezpieczna...

 • piotr110660

  Oceniono 1 raz 1

  Wipler powinien jak najszybciej zastąpić Tuska na stanowisku premiera, który z kolei, powinien się skoncentrować na rywalizacji wyborczej ze Schetyną i Gowinem na stanowisko prezesa PO.

 • michalpopiel

  Oceniono 3 razy 3

  Cytat z Plaszczaka:
  "Wkład posła Wiplera w naszą wspólną działalność nie jest oszałamiający..."
  A to dobre. Posel nie chcial dyskutowac o trotylu, mgle, upadku ze 100metrow i 3 zyjacych ofiarach Smolenskich?

 • lech2011

  Oceniono 2 razy 2

  poseł Wipler jak Salomon: obniży podatki i będzie z pustego nalewał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje