Hofman: Stanowisko Pawłowicz ws. UE nie jest zgodne ze stanowiskiem PiS

Słowa Krystyny Pawłowicz, która zadeklarowała, że modli się o rozpad Unii Europejskiej, nie są zgodne ze stanowiskiem Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył Adam Hofman w Radiu ZET. - Unia Europejska jest rzeczą dla Polski bardzo dobrą. Pod warunkiem, że nie będzie się zmieniać w stronę federacji i superpaństwa. To jest nasze oficjalne stanowisko - dodał rzecznik PiS.
Hofman przyznał w rozmowie z Moniką Olejnik, że PiS ma zastrzeżenia wobec kierunku rozwoju UE. - Trzeba Unię Europejską mocno zmienić, mamy sporo zastrzeżeń wobec kierunku, w którym ona podąża. Jestem przeciwnikiem stosowania recepty, że kiedy integracja zawodzi i mamy kryzys Europy, to potrzeba więcej integracji. Powinniśmy zastanowić się, co powinno wrócić lub zostać w państwach narodowych. Jesteśmy też przeciwko wprowadzenia Euro, bo to dziś jest śmierć dla polskiej gospodarki - tłumaczył rzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego. Przypomniał, że w 2003 roku "większość partii była za" wejściem do UE.

Odnosząc się do słów Krystyny Pawłowicz, która mówiła, że modli się o rozpad UE, a prezes Kaczyński zna i aprobuje jej stanowisko, Hofman zaznaczył, iż nie jest to oficjalne stanowisko PiS. - Unia Europejska jest rzeczą dla Polski bardzo dobrą. Pod warunkiem, że nie będzie się zmieniać w stronę federacji i superpaństwa - powiedział.

Wystąpienie Pawłowicz w TVN24 przesłoniło ważne dla PiS sprawy

Pytany o wypowiedź Pawłowicz odnośnie do "marszu szmat", Hofman przyznał, że wydarzenie to przykryło ważne dla PiS sprawy. - My wtedy mieliśmy bardzo ważne wydarzenie, wnosiliśmy ustawę "więcej pracy", czyli 1.2 miliona nowych miejsc pracy i wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. A ten dzień stał się dniem tego występu w TVN24 - powiedział. Dodał, że rozmawiał z Krystyną Pawłowicz i "wszystko sobie wyjaśnili".

Olejnik zapytała rzecznika PiS także, czy standardem jest mówienie o Annie Grodzkiej, że ma "twarz boksera". - Ja bym tak nie powiedział. Powiedziała tak pani poseł, to są jej słowa i jej odpowiedzialność - uciął Hofman.

Hofman: Prokuratura jest elementem obecnego układu władzy

Olejnik pytała Hofmana także, czy Prawo i Sprawiedliwość, kiedy dojdzie do władzy, postawi przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Jerzego Millera. - Trybunał Stanu w obecnej formule się do niczego nie nadaje, więc takie wnioski nie mają sensu. Jeśli ktoś złamał prawo, to powinien odpowiadać przed sądami powszechnymi - odpowiedział Adam Hofman.

Postulat postawienia polityków Platformy Obywatelskiej prze Trybunałem Stanu postawiły "Gazeta Polska" i "Solidarni 2010". - Jeżeli w sprawie Smoleńska, a moim zdaniem tak było, Donald Tusk lub Tomasz Arabski doprowadzili do tego, że zostało złamane prawo, to powinni za to odpowiedzieć - stwierdził rzecznik PiS. - To dlaczego prokuratura przez trzy lata do tego nie doszła i nie postawiła zarzutów? - zapytała Olejnik. - Bo jest elementem obecnego układu władzy - odpowiedział Adam Hofman.

- Mimo że została formalnie oddzielona, to faktycznie Donald Tusk przez to, że może zawsze nie przyjąć sprawozdania [rocznego prokuratora generalnego - red.] i przez zapewnienie finansowania wpływa na prokuraturę. Ja nie wierzę, że Donald Tusk sam siebie skarze albo sam siebie oczyści - dodał Hofman i stwierdził, że afera hazardowa pokazała, że "dla ludzi Donalda Tuska w Polsce jest inne prawo". - Potem przyszła Amber Gold i tylko to potwierdziła. Sprawa smoleńska jest kolejnym dowodem - mówił rzecznik PiS.

Zobacz także
Komentarze (96)
Hofman: Stanowisko Pawłowicz ws. UE nie jest zgodne ze stanowiskiem PiS
Zaloguj się
 • ziutka333

  Oceniono 1 raz 1

  Zwykły Hofman dał głos. A pani poseł mówi inaczej bo ma poparcie prezesa. Komu wierzyć chyba nie prezesowi on biedny miał tyle wyroków za kłamstwo, że jedno więcej nic nie znaczy

 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Stanowisko Pawłowicz ws. UE nie jest zgodne ze stanowiskiem PiS - ale zgodne z myślą prezesa.

 • anty-lady

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko patrzeć, jak Kryśka założy własną partię.

 • smok61

  Oceniono 1 raz -1

  Unia to jest twór ewoluujący i nadzwyczajnie skomplikowany.
  Właściwie trudno powiedzieć, że ktoś jeszcze panuje nad całością.
  Ja mam wrażenie , że unia dla Polski to jest nadal bardzo dobre rozwiązanie,
  ale cieszę się, że ktoś myśli inaczej.
  Jezeli nawet ten ktoś ma niewyparzony dziób i wyglada jak brakujące ogniwo...

 • zimmel

  Oceniono 2 razy 0

  Modlitwa Hofmana i Pawłowicz tyle warta co moje kotlety spalone na patelni.Do czego i do kogo się modlisz istoto marna na tej świętej ziemi????

 • leonzelig

  Oceniono 3 razy 1

  Moralność pisu to "moralność Kalego". Mówienie prominentnego polityka o niezależnych instytucjach państwowych, które pracują na rzecz jednej partii jest sporym nadużyciem i być może powinien się tym zająć prokurator (jeżeli Hofman nie zgłosił tego faktu do prokuratury) być może powinno to zostać potraktowane jako pomówienie i pan Hofman za swoje insynuacje i oszczerstwa rodem z NKWD, zapłaci wreszcie solidne zadośćuczynienie rzędu kilku milionów zł. Pis to partia oszczerców i zakompleksionych insynuatorów, niech za ich swawole antypaństwowe zabiorą się wreszcie właściwe instytucje i instrumenty zdrowego państwa.
  Jako podatnik protestuję przeciwko przeznaczaniu moich podatków na konstytuowanie kłamstw, degrengolady partii anty-systemowych jak pis i powiązanych z nimi organizacji jak Solidarność, działających na szkodę podatników, ludzi pracujących i patriotów.

 • zgryz3

  Oceniono 5 razy 1

  Pani profesor Pawłowicz, modląc się o rozpad Unii - ale i o cokolwiek - automatycznie podaje w wątpliwość wszechwiedzę Boga Jahwe. No bo coż to za Wszechwiedzący, któremu trzeba tłumaczyć, o co chodzi. Ale kuriozum jest również profesor, który w takiego Wszechwiedzącego wierzy.

 • omniasol

  Oceniono 8 razy 4

  Ha ha "Modle sie o to, zeby wszyscy u mnie w rodzinie byli zdrowi"

  Sadzac po dlugosciach zwolnien hcorobowych malzonki, to ma sie o co modlic!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje