30-latek groził śmiercią księciu Harry'emu. Grozi mu 10 lat więzienia

02.06.2013 16:19
Książę Harry

Książę Harry (Fot. POOL REUTERS)

30-letni mężczyzna przyznał przed sądem, że w dzień po brutalnym zamordowaniu przez domniemanych islamistów żołnierza Lee Rigby'ego w londyńskiej dzielnicy Woolwich groził śmiercią wnukowi Elżbiety II, księciu Harry'emu, trzeciemu w sukcesji do tronu.
Rzecznik Scotland Yardu potwierdził, że 30-latek przyznał się do winy przed sądem magistrackim w Uxbridge, przebywa w areszcie i oczekuje na wyrok. Za grożenie śmiercią grozi kara do 10 lat więzienia. Wcześniej policja nie informowała o tej sprawie.

Groził, bo Harry zabił bojownika w Afganistanie

Według doniesień mediów pochodzący z Irlandii Północnej Mark Townley, który zmienił nazwisko na Ashraf Islam, najprawdopodobniej został muzułmaninem w czasie odbywania kary pozbawienia wolności w 2011 roku. Aresztowano go 23 maja, w dzień po zabójstwie żołnierza w Woolwich, a po dochodzeniu przeprowadzonym przez antyterrorystyczną komórkę policji postawiono mu zarzut grożenia śmiercią księciu Harry'emu.

28-letni Harry, znany w wojsku jako kapitan Wales, dwukrotnie - w 2008 i 2012 roku - służył w Afganistanie. W czasie drugiego pobytu uczestniczył w akcjach bojowych, pilotując helikopter Apache. Twierdził, że odpowiada za śmierć co najmniej jednego talibskiego bojownika.

Harry jest patronem organizacji charytatywnej "Help for Heroes" pomagającej wojskowym inwalidom i zajmuje się zbiórką pieniędzy na ten cel.

Będzie dodatkowa ochrona

Tygodnik "Sunday Mirror" doniósł ostatnio, że po zabójstwie Lee Rigby'ego w południowo-wschodnim Londynie policja ostrzegła Harry'ego, by w jeszcze większym zakresie miał na uwadze osobiste bezpieczeństwo. Policja zarządziła też przegląd procedur bezpieczeństwa w odniesieniu do jego osoby. Według doniesień "Mail on Sunday", Harry otrzymał dodatkową ochronę od komandosów SAS.

Zobacz także
Komentarze (45)
30-latek groził śmiercią księciu Harry'emu. Grozi mu 10 lat więzienia
Zaloguj się
 • critto

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze, że go złapali. Zamknąć dziadygę choćby na 8 lat, niech to będzie przestroga dla rzucających groźby...

 • ciotka_ltd

  Oceniono 8 razy 0

  @ bardzo uparty

  No i CO z tej twojej listy Zydow wynika? Ze ich samych wraz z progenitura taki "wielki Polak" jak ty moze - i to co najwyzej - w dupe pocalowac.:)
  Trzeba byc idiota, by tak jak ty swa zasrana pozycje w spoleczenstwie publicznie obwieszczac, pomylony szaraczku.:)))

 • michal_szczadomiski

  Oceniono 4 razy 0

  Przystoniak..

 • bardzouparty

  Oceniono 12 razy -8

  To tylko sprawa czasu, kiedy utłuką kogoś z rodziny królewskiej- czyli parobków z Hanoweru od 1714 roku w służbie u żydów z City.

 • sigizm

  Oceniono 3 razy -3

  chory psychicznie

 • hellbert

  Oceniono 16 razy 4

  Co to politpoprawny bełkot "domniemany islamista"? Wiadomo - jak Polak - to katolik (i jest ok, można pluć dowoli). A Arab to niby co? U nich taka tolerancja niby? Jak Arab, to tylko islamista. Muzułmanin. Zmiana wiary i zachowanie życia to tylko w tej paskudnej, białej, naziolskiej Europie. W postępowych krajach arabskich za apostazję ścinają:/

  Nie jestem katolem, ale hipokryzja pacylewactwa idzie w parze w hipokryzją katoli.
  Nie ma na tym świecie miejsca dla normalnych ludzi? Którzy chcą żyć i pracować?

 • queserasera

  Oceniono 33 razy 27

  "30-latek groził śmiercią księciu Harry'emu. Ma ochronę" Pewnie przed Harrym, który się wk*rwił
  "30-latek groził śmiercią księciu Harry'emu. Grozi mu 10 lat więzienia" - Biedny Harry, dostanie dychę.

  Kto was, gazetkowi debile, uczył polszczyzny? Adolf? Beria?

 • cillian1

  Oceniono 5 razy -1

  eeee, kiedyś nie grozili, tylko ścinali.

  I nikt nie jęczał....

  Właściwie to po co ta ich - rodzina królewska?
  To też tradycja?

 • ddo1

  Oceniono 39 razy 25

  Islam to choroba umysłowa jeśli masz skłonności do przemocy lub autodestrukcyjne konwertujesz na islam możesz robić krzywdę innym i sobie bo allah pozwala. NIE istnieje pokojowy islam bo nie ma pokojowego koranu i hadisów dlatego mordowanie innych muzułmanom przychodzi z taką łatwością

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje