Dwie eksplozje w Łodzi. Domorosły pirotechnik ranny, grozi mu 8 lat więzienia

02.06.2013 15:23

Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Do 8 lat więzienia grozi 39-letniemu mężczyźnie, który na jednym z łódzkich podwórek doprowadził do eksplozji, w efekcie której uszkodzeniu uległo kilka pojazdów. W wyniku wybuchu "pirotechnik" został ranny.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty: sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach oraz wytwarzania substancji niebezpiecznych.

Jak powiedziała dziś rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, zdarzenie miało miejsce na jednym z podwórek przy ul. Narutowicza w Łodzi, gdzie mieściły się garaże i warsztat samochodowy.

W piątek w nocy policjanci dostali informację, że pod wskazanym adresem unosi się dym. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zobaczyli "obraz jak po eksplozji". Odłamki metalowej rury wybiły szyby w warsztacie samochodowym, uszkodzeniu uległy zaparkowane w pobliżu auta. Na miejscu zastano pięć osób, które jako świadków przewieziono do komisariatu. Po sprawdzeniu terenu policyjni pirotechnicy uznali, że przyczyną eksplozji nie była bomba. Zabezpieczono ślady.

Zarzuty dla 39-latka za pirotechniczny "pokaz"

Według policji związek ze zdarzeniem mógł mieć 39-letni łodzianin. W jego garażu znaleziono 6 sztuk broni, śrut, zwój lontu oraz inne elementy służące do detonacji oraz mieszaninę substancji chemicznej wykazującej właściwości wybuchowe.

Podejrzewanego nie było jednak w mieszkaniu.

Jak ustalono mężczyzna zorganizował pracownikom warsztatu samochodowego "swoisty pokaz". Pierwsza eksplozja nie wyrządziła żadnych szkód, natomiast druga była tak silna, że spowodowała uszkodzenia w stojących tam samochodach. Ranny sprawca uciekł, ale następnego dnia zgłosił się na policję. W niedzielę usłyszał zarzuty. Policja chce, aby prokuratura wnioskowała o jego areszt.

Zobacz także
Komentarze (14)
Dwie eksplozje w Łodzi. Domorosły pirotechnik ranny, grozi mu 8 lat więzienia
Zaloguj się
 • neostrada72

  0

  39 letni baran jest aż tak głupi,czy szykowal cos grubszego?Zaabawia się w ten sposób coraz więce wariatów.Polacy głupieją na potęgę,a wydawałoby się,że to naród mądzrzejszy,ale pozory mylą i to bardzo.Nie był widocznie w wojsku i nie wie czym się,,bawił''idiota.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 4 razy 4

  Stary a glupi. I nie areszt tu potrzebny, a natychmiastowa obserwacja u czubkow: chlop ma 40-tke na karku, a 'bawi' sie jak 14-letni gowniarz.

 • pascvale

  Oceniono 3 razy 3

  A pozwolić mu jeszcze raz, mówią że do trzech razy sztuka. Zaoszczędził by czasu i pieniedzy.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 3 razy 3

  A po co areszt dla niego?!

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 14 razy 8

  " (...)mieszaninę substancji chemicznej wykazującej właściwości wybuchowe"

  Cudotwórca! Zrobił mieszaninę z jednej substancji!

  A właściwości wybuchowe ma nawet saletra potasowa, wykorzystywana w rolnictwie. Ba! Nawet mąka może wybuchnąć.

 • cowgirl_ride

  Oceniono 19 razy 19

  Niedziela - dzień wolny w redakcji. Pracują "stażyści" z najbliższego gimnazjum. Czeba ciońć koszta!

 • jamj

  Oceniono 23 razy 17

  Liczba mnoga rzeczownika eksplozja brzmi EKSPLOZJE. Eksplozję, to biernik liczby pojedynczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje