Włochy. 25 mln euro kary dla bezrobotnego za niezapłacone podatki

02.06.2013 08:37
Wezwanie do zapłacenia 25 milionów euro kary otrzymał bezrobotny z Neapolu, którego pech polega na tym, że nazywa się tak jak jeden z bossów miejscowej mafii - kamorry. To najbardziej spektakularna pomyłka krytykowanej agencji, ściągającej zaległe podatki i inne należności.
Włoskie media podały, że 48-letni mieszkaniec neapolitańskich przedmieść dostał z agencji Equitalia listowne wezwanie do zapłaty 18 milionów euro wraz z odsetkami w wysokości 7 milionów euro jako zadośćuczynienie za straty wyrządzone skarbowi państwa z powodu przemytu, jakiego miał się dopuszczać. Agencja wystawiła także na licytację jego mieszkanie i doprowadziła do wydania nakazu jego eksmisji. Aukcja ma odbyć się 1 lipca.

Mężczyzna przerażony wysokością kary i perspektywą utraty mieszkania zwrócił się do adwokata z ruchu obrony praw konsumentów. Ten zaś ustalił przyczynę horrendalnej pomyłki. Okazało się bowiem, że bezrobotny nazywa się tak samo jak skazany za przemyt na ogromną skalę boss neapolitańskiej mafii z dzielnicy San Giovanni a Teduccio. To z nim go pomylono. O taki błąd zresztą nietrudno, bo w tamtych stronach Włoch mieszka kilkaset osób mających takie samo nazwisko i imię jak szef gangu kamorry.

Problemy z agencją

Poszkodowany skierował pozew przeciwko Equitalii, spółce skarbu państwa, która zatrzymuje dla siebie 9 procent każdej ściągniętej należności. Media i organizacje konsumenckie stale informują o popełnianych przez nią błędach. Największą plagą są tak zwane "szalone grzywny", jak określa się rozsyłane do tysięcy kierowców wezwania do zapłacenia mandatów z ogromnymi odsetkami, mimo że je w terminie uiścili.

Problemów z agencją Equitalia i kontrowersji wokół niej jest tak dużo, że władze Rzymu, a także 6 tysięcy gmin w całych Włoszech postanowiły zerwać z nią w najbliższym czasie współpracę i nawiązać z inną firmą, ściągającą zaległe mandaty. Mnożą się jednocześnie apele, także ze strony części polityków, o likwidację agencji Equitalia.

Zobacz także
Komentarze (45)
Włochy. 25 mln euro kary dla bezrobotnego za niezapłacone podatki
Zaloguj się
 • vaya.con.satan

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce na taką mafię mawiamy "komorrnik".
  Cyryl jest inny, ale Metody dokładnie takie same.

 • szympansjera

  Oceniono 1 raz 1

  A ja znam faceta z Wrocławia, nazywa się Franciszek Papież (w niektórych urzędach mówią na niego i wywołują jeszcze jako: "Papież Franciszek", i w kilku starszych dokumentach ma właśnie tak wpisane). Muszę go ostrzec, żeby uważał i nie przyjmował od nikogo zaproszenia do złożenia wizyty duszpasterskiej w Polsce (w której notabene mieszka od urodzenia). Franio nawet nie ma białego szlafroka ani kitla, i jest fajnym facetem i świetnym kumplem. Wiem, bo znam go od dawna i wypiliśmy sporo alkoholu na imprezach.

 • the_rapist

  0

  Niech mu to chociaż na raty rozłożą.

 • goran69

  Oceniono 2 razy 2

  a nasz wymiar sprawiedliwości powinien się nauczyć od Włochów jak ściągać kasę od mafiosów bo u nas na razie bandziorki wychodzą z więzienia i mają fundusze na ponowne rozkręcenie "biznesu"

 • spiral_architect

  Oceniono 2 razy 2

  I to jest wlasnie struktura zwana panstwem. Pierwsi w zabieraniu, ostatni w dawaniu.

  PS Nie jestem anarchistą, a juz na pewno nie lewackim anarchistą ze squotu. To ostatnie to najgorszy ktos, kim mozna byc.

 • ka-mi-la789

  Oceniono 3 razy 3

  Włoska skarbówka najwyraźniej zatrudniła polskich komorników.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 3 razy 3

  Sklonowali naszego Rostowskiego czy trafił im się w narodzie debil tysiąclecia?

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy 5

  A mnie sie wydaje, że bali się wysłać tam gdzie trzeba i znaleźli sobie kogoś w zastępstwie do ścigania. U nas też się praktykuje takie "pomyłki". Jak donoszą media:robią to komornicy.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 2 razy 2

  Ta agencja to taka polska izba komornicza ................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje