Posłanka PO myślała, że dziennikarz cytuje jej program PiS. Wyśmiewała punkt za punktem

Ligia Krajewska

Ligia Krajewska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" przeczytał posłance PO Ligii Krajewskiej program jej partii z 2007, mówiąc, że to program PiS. Posłanka wyśmiewała kolejne punkty i stwierdziła, że człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków. - Słucham? - odparła zdziwiona, kiedy nagle usłyszała, że krytykowanym przez nią człowiekiem jest Donald Tusk. I dodała: Ten program powstał w innej sytuacji gospodarczej.
- Mam przed sobą program PiS, który obiecuje wielką modernizację Polski: 50 nowych mostów... - zaczyna cytowanie programu Robert Mazurek z "Rzeczpospolitej". - A trzy miliony mieszkań też dołoży? I jeszcze prezes obiecał, że urodzi się 200 tysięcy dzieci. Te wszystkie obietnice są na takim poziomie, że brakuje słów. To kpiny z ludzi! - odpowiada posłanka PO. Kiedy słyszy o 15 mostach, które mają powstać na Wiśle, zaczyna się śmiać i pytać, gdzie je wszystkie PiS ma zamiar postawić.

Dalej Krajewska w podobnym tonie krytykuje pomysł modernizacji 11 lotnisk i budowy kolejnych dziewięciu. - Proszę mi powiedzieć, jak oni chcą te wszystkie lotniska utrzymać, z czego je zbudować? - pyta dziennikarza.

"Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków!"

- "Środki będą pochodzić z budżetu (32 proc.), pieniędzy unijnych (39 proc.) i kapitału prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (29 proc.)" - cytuje dalej Mazurek. W tym momencie Krajewska stwierdza, że temat realizacji "cudów" obiecywanych przez PiS "nie nadaje się do poważnej rozmowy" i nazywa je czystym chciejstwem. - Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków! - rzuca posłanka PO.

- Ten człowiek to Donald Tusk - stwierdza nagle dziennikarz "Rzeczpospolitej". - Słucham? - dziwi się posłanka. Kiedy słyszy, że Mazurek w rzeczywistości cytował program PO z 2007 roku, Krajewska odpiera: - No tak... Przyzna pan, że w odniesieniu do PiS te plany brzmią bardzo nierealnie, a dokument, na który się pan powołuje, prezentował całość, czyli projekty i sposób ich finansowania. Tym różnimy się od PiS. Poza tym powstał w innej sytuacji gospodarczej.

Więcej w "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
 • Abelard Giza Giza o stand-upie, który oburzył posłów PiS: Nie odkrywam Ameryki. Papież jest facetem i tyle
 • Wiktoria siedzi w drugim rzędzie w biało czarnym swetrze, Urszula - w pierwszym rzędzie z notatnikiem na kolanach ''Siedziałam na sali sejmowej. Posłowie w ogóle nie znali treści tych projektów. To było przygnębiające''
Komentarze (465)
Posłanka PO myślała, że dziennikarz cytuje jej program PiS. Wyśmiewała punkt za punktem
Zaloguj się
 • prinsik

  Oceniono 1 raz 1

  Czy mozna sie jeszcze bardziej skompromitowac??

 • muchancha

  0

  Oj tam oj tam. Zapomniało się kobiecinie. W końcu w koło dzieje się tyle ciekawych rzeczy

 • gadagadu

  0

  tylko .........................................................

  jednomandatowe okręgi wyborcze !!!!!!

  czy dopuścicie do rządzenia kogoś takiego ????????

  tylko jednomandatowe okręgi wyborcze uratują naszą ........... głowę !!!!

 • qwww

  Oceniono 1 raz 1

  głupia ci.pa, w dodatku stara i paskudna...

 • red-akcja

  Oceniono 4 razy 4

  "Posłanka PO myślała...".
  Takie są skutki, kiedy PO zaczyna myśleć...

 • radovan.schwarz

  Oceniono 2 razy 2

  Najlepsze, że te buce w Sejmie czytają z nudów nasze komentarze i tak czują się "wyrozumiale" ponad to. Bo oni przecież są o "poziom wyżej" i wiedzą jak jest. I owszem "rozpoznają nasze odczucia".

 • bog43

  Oceniono 4 razy 2

  Podpucha redaktora może być nie tylko dla posłanki PO ale może być testem dla wszystkich piszących , że klepią bez opamiętania , bez czytania materiałów źródłowych , choćby jak ilość mostów .
  Według opracowania do 2020 roku powstanie:
  1529 km autostrad,
  4523 km dróg ekspresowych,
  315 km dróg ekspresowych w budowie,
  141 obwodnic miast,
  15 mostów na Wiśle.

 • bog43

  Oceniono 4 razy 0

  " Mam przed sobą program PiS, który obiecuje wielką modernizację Polski: 50 nowych mostów " Coś mnie tknęło zajrzałem do " Narodowy Program Wielkiej Budowy " 1 października 2007 r. Plany do 2020 r. na stronie 13 na mapie naliczyłem 15 nowych mostów - w treści artykułu napisano 50 nowych mostów . Może mi ktoś podpowie , gdzie te brakujące 35 mostów . Zastrzegam , że wszystkiego nie sprawdziłem z braku czasu . Proszę o skontrolowanie wszystkich danych podanych przez redaktora .

 • trans.sib

  Oceniono 3 razy 3

  Tymczasem Prezydent RP Bronisław Komorowski spokojnie klei kotyliony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje