Posłanka PO myślała, że dziennikarz cytuje jej program PiS. Wyśmiewała punkt za punktem

01.06.2013 14:54
Ligia Krajewska

Ligia Krajewska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" przeczytał posłance PO Ligii Krajewskiej program jej partii z 2007, mówiąc, że to program PiS. Posłanka wyśmiewała kolejne punkty i stwierdziła, że człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków. - Słucham? - odparła zdziwiona, kiedy nagle usłyszała, że krytykowanym przez nią człowiekiem jest Donald Tusk. I dodała: Ten program powstał w innej sytuacji gospodarczej.
- Mam przed sobą program PiS, który obiecuje wielką modernizację Polski: 50 nowych mostów... - zaczyna cytowanie programu Robert Mazurek z "Rzeczpospolitej". - A trzy miliony mieszkań też dołoży? I jeszcze prezes obiecał, że urodzi się 200 tysięcy dzieci. Te wszystkie obietnice są na takim poziomie, że brakuje słów. To kpiny z ludzi! - odpowiada posłanka PO. Kiedy słyszy o 15 mostach, które mają powstać na Wiśle, zaczyna się śmiać i pytać, gdzie je wszystkie PiS ma zamiar postawić.

Dalej Krajewska w podobnym tonie krytykuje pomysł modernizacji 11 lotnisk i budowy kolejnych dziewięciu. - Proszę mi powiedzieć, jak oni chcą te wszystkie lotniska utrzymać, z czego je zbudować? - pyta dziennikarza.

"Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków!"

- "Środki będą pochodzić z budżetu (32 proc.), pieniędzy unijnych (39 proc.) i kapitału prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (29 proc.)" - cytuje dalej Mazurek. W tym momencie Krajewska stwierdza, że temat realizacji "cudów" obiecywanych przez PiS "nie nadaje się do poważnej rozmowy" i nazywa je czystym chciejstwem. - Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków! - rzuca posłanka PO.

- Ten człowiek to Donald Tusk - stwierdza nagle dziennikarz "Rzeczpospolitej". - Słucham? - dziwi się posłanka. Kiedy słyszy, że Mazurek w rzeczywistości cytował program PO z 2007 roku, Krajewska odpiera: - No tak... Przyzna pan, że w odniesieniu do PiS te plany brzmią bardzo nierealnie, a dokument, na który się pan powołuje, prezentował całość, czyli projekty i sposób ich finansowania. Tym różnimy się od PiS. Poza tym powstał w innej sytuacji gospodarczej.

Więcej w "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (465)
Zaloguj się
 • turpin

  Oceniono 1626 razy 1552

  Gratulacje dla tego dziennikarza! - super numer, jak 'Rzeczpospolitej' nie lubię.

  Zaś Poślica winna złożyć mandat, choć może seppuku byłoby bardziej na miejscu.

 • kluska11

  Oceniono 910 razy 886

  Na stronie Sejmu jest coś takiego jak "Koszt pracy posła"
  W przypadku posłanki Ligii wynosi on 24015,38 zł
  To miesięcznie, tygodniowo czy dziennie? Z mojej kasy również?
  Na podstawie ostatniej wypowiedzi twierdzę że kobiecina nas okrada!

 • m.arco

  Oceniono 815 razy 787

  Ja już w 2007 roku wiedziałem,że ten program to idiotyzm. A posłanka PO nawet go na partyjnej ulotce nie przeczytała. Pani poseł nie jest związana z Polską a z dietą poselską.

 • adolek13

  Oceniono 633 razy 491

  co tu komentować taka jest polityka POpaprańców tylko to może jeszcze nie do wszystkich dociera !!!!!!!!

 • veglie

  Oceniono 360 razy 340

  Świetne :D

 • talking_head

  Oceniono 332 razy 274

  Nie dziwię się PO-słance.
  Przecież PO to Platforma Oszustów.
  Tak kłamią, że pogubili się już w tych kłamstwach, zapominają co komu nałgali.

  A wszystkiemu i tak winien jest PiS

 • 7ogamihcra

  Oceniono 294 razy 182

  Programy wszystkich partii w sumie wyglądają podobnie...czyli "Oby wszyscy byli piękni, młodzi i bogaci, a Polska rosła w siłę". Różnice są tylko w prawie nieistotnych detalach.

 • kluska11

  Oceniono 412 razy 148

  Urodziła się w roku 1949, studia skończyła w 1978. Porachujmy: 1978-1949=29. Miała więc 29 lat jak skończyła studia. To albo słabo jej szło albo wieczorowo kończyła. W obydwu przypadkach nie powinna zajmować eksponowanych stanowisk. A tu patrzcie Państwo, Posłanka!
  No koniec świata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje