USA. Pięć ofiar burz i tornada w Oklahomie. Wiatr przewracał samochody [ZDJECIA]

01.06.2013 07:39
Ciężarówka przewrócona w trakcie tornada

Ciężarówka przewrócona w trakcie tornada (Fot. Jim Beckel AP)

Pięć osób zginęło w trakcie gwałtownych burz i tornada, jakie wystąpiły w piątek w stanie Oklahoma - donosi agencja Reutera. Jak poinformowały miejscowe władze, na przedmieściach Oklahoma City burzowy wiatr uderzył w samochód, którym jechała kobieta z dzieckiem. Oboje zginęli.
W części regionu służby wydały ostrzeżenie pogodowe i zaleciły ludności pozostanie w domach. Z powodu niepogody zamknięto też miejscową autostradę, gdyż doszło tam do wielu wypadków.

W wyniku burz i tornada zginęło już pięć osób. Wiadomo, że wśród ofiar jest kobieta z dzieckiem. Zginęli gdy silny burzowy wiatr uderzył w samochód, którym jechali.

"Prosimy ludzi, by natychmiast szukali schronienia"

Jedno z tornad zbliża się do Oklahoma City. Nad ranem czasu polskiego dotarło już do przedmieścia Moore, zdewastowanego przed tygodniem przez inny huragan.

- Prosimy ludzi, aby opuścili autostradę i natychmiast szukali schronienia. To dla nas bardzo poważana sytuacja - powiedziała rzeczniczka policji drogowej Betsy Randolph. Sytuacja jest o tyle poważniejsza, że droga jest zakorkowana z powodu popołudniowego szczytu.

Jak podała telewizja CNN, bez prądu jest około 170 tys. odbiorców. Energia elektryczna nie dociera na lotnisko w Oklahoma City, gdzie utworzono schronisko dla około 1200 ludzi. Odwołano wszystkie loty.

Zobacz także

Najnowsze informacje