Pawłowicz: Modlę się, żeby UE się rozwaliła. Kaczyński aprobuje moje stanowisko

01.06.2013 07:16
Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Jestem z gruntu przeciwna Unii Europejskiej. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło - mówi Krystyna Pawłowicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Posłanka PiS nie akceptuje naszego członkostwa w UE, "o czym prezes Kaczyński wie i co zaaprobował".
- PiS było za wejściem Polski do Unii, ale takiej, która rządziła się starymi zasadami. Tymczasem Unia ewoluuje w kierunku, który nam się nie podoba, mówi Pawłowicz. - Chcemy Unii suwerennych państw, a nie federacji.

Traktat akcesyjny - zdaniem posłanki - narusza naszą konstytucję, a wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie był polityczny. Wraz z wejściem do UE zmieniliśmy suwerena. Nie jest nim już naród - jak stanowi konstytucja - tylko Unia Europejska, skoro w 70-90 proc. spraw gospodarczych decyzje podejmuje Bruksela.

"Polski już nie ma"

Zdaniem rozmówczyni "Rz" - UE jest gorsza od komunizmu, wszystko chce kontrolować, ma policzoną każdą krowę, kozę i kurę. Nawet cukier w spiżarce zważy. To jest system totalny, w którym uczestniczymy za względnie niewielkie pieniądze pomocowe. Tyle, że to nie jest żadna pomoc, tylko pułapka kredytowa.

Akcesja do UE oznacza dla pos. Pawłowicz "koniec Polski". - Uważam zresztą, że Polski już nie ma. Polacy są wykorzeniani, niszczony jest polski Kościół. Została tylko nazwa, ubolewa parlamentarzystka.

Zobacz także
Komentarze (751)
Pawłowicz: Modlę się, żeby UE się rozwaliła. Kaczyński aprobuje moje stanowisko
Zaloguj się
 • eat.pussy

  0

  Ja jestem z gruntu przeciwny żeby takie okropne babsztyle szerszej publiczności pokazywać. Idiotka wszystko zrobi ażeby o niej mówili. Co to kogoś obchodzi co ona myśli???

 • Matt Richardsson

  0

  Polski nie ma odkąd poddała swoją suwerenność na rzecz KrK podpisując konkordat. Nie to jest jednak ważne w kontekście wypaczonych myśli monstrum przebranego za kobietę.
  Ważne jest to,  że każdy periodyk uznaje za stosowne obarczać opinię publiczną bzdurami jakie się wylewają z ust tej baby. Dlatego proponuję, w ramach oczyszczanie się ze złych emocji, medialną blokadę na 'oratorskie perły' p.Pawłowicz. Niczym nas bowiem jej istnienie nie wzbogaca, niczego, prócz zapiekłej nienawiści, nie wnosi jej życie. Zamknijmy za nią drzwi i niech uschnie w zapomnieniu. Wszyscy na tym zyskamy ;)

 • Zbigniew Wieczorek

  0

  ty chora babo twoje wypowiedzi powinny być karalne dewoto katolicka ale ja wiem czemu tak jest nikt jeszcze nie zagościł w twoim organizmie dla tego zgłupiałaś:)idealnie pasujesz do sekty kurdupla!!!!!!!!!!

 • walekpapla

  0

  Pani Pawłowicz, słoneczko moje, lekarstewko na dolegliwości układu pokarmowego, gdzie Ty bóstwo moje mieszkasz?. Spiżarka to antyczne pomieszczenie, gdzie moja babcia trzymała różności ale cukru nigdy. Coś się Pani - bóstwo moje, pop........ło w kapturku, a może wytworzyła sie przetoka między układem wydalniczym a krwionośnym i płynące tam płyny ustrojowe pomieszały się. To wielce prawdopodobne.

 • 0

  a ja się modlę o zdrowe nogi tej pani (aby wyszła z polityki na nich na zawsze..)
  bo o rozum nie ma już sensu :(

 • rysio05

  0

  Lubię sobie przeczytać co napisałem he he...

 • rysio05

  0

  Witam.W Polsce,żeby naprawdę było dobrze...Trzeba utworzyć jedną nową partię,która będzie odpowiedzialna za wszystko co się dzieje w Kraju.Podgląd do tej będzie miał każdy obywatel.Tzn. Zanim cokolwiek się zrobi,czy będzie chciało się zrobić to każdy obywatel będzie miał wpływ na to poprzez wypowiedzi własnego zdania,a co za tym idzie poprzez głosowanie,które w dzisiejszych czasach może odbywać się przez internet.W tej partii każda jedna sprawa będzie prześwietlana i rozliczana na bieżąco.A co za tym idzie pozbędziemy się korupcji w 100% , nie będziemy marnować obywateli pieniędzy na bezsensowne działania,gdyż każda osoba będzie miała wpływ na to.Poprawi się Konstytucje,a co za tym idzie polskie prawo,które obecnie działa tylko dla rządzących.Resztę partii należy rozwiązać.Polska ma mądrych ludzi,a można powiedzieć,że najmądrzejszych i należało by to w końcu udowodnić i zacząć godnie żyć i cieszyć się życiem.Zbudujmy taką Polskę,że każdy inny naród będzie przychodził po pomoc,czy dorady.A na to nas stać.Polacy zjednoczmy się i zróbmy to razem.

 • Wlodek Moszczynski

  Oceniono 1 raz 1

  Idiotka ! i pozwij mnie za to do sadu..... Jestem na tyle taktowny ze powstrzymam się od skrajnych określeń twojej kretyńskiej błyskotliwości.

 • grastep02

  Oceniono 1 raz 1

  KOBIECINO - prymitywna,nieokiełzana,wulgarna - przestań WRESZCIE się ośmieszać!
  Jest Pani typowym przykładem powiedzenia,że żadne wykształcenie nie idzie w parze z WRODZONYM CHAMSTWEM. Przynosi Pani wstyd POLAKOM,jako polski parlamentarzysta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje