Wiatr, grad i trąby powietrzne. Straż pożarna: 900 wyjazdów do usuwania skutków burz [WIDEO]

31.05.2013 17:30
W ciągu ostatniej doby strażacy 916 razy wyjeżdżali do usuwania skutków burz, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu, silny wiatr, a miejscami grad - poinformował rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak.
Jak podkreślił Frątczak, strażacy m.in. usuwali z dróg setki powalonych drzew, zabezpieczali folią i plandekami uszkodzone dachy, wypompowywali wodę z budynków. Dodał, że w niektórych miejscach działania nadal są prowadzone. Najwięcej wyjazdów jednostek strażackich odnotowano w czterech województwach: małopolskim (227), wielkopolskim (220), łódzkim (194) i świętokrzyskim (70).

W Małopolsce w wyniku burz 73 dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych zostały zerwane lub uszkodzone. Najgorsza sytuacja wystąpiła w powiecie proszowickim (39 dachów).

W Wielkopolsce strażacy głównie usuwali połamane gałęzie i wypompowywali wodę z zalanych ulic i piwnic. Najbardziej podczas burz ucierpiały miasta Poznań, Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Piła. Usuwanie skutków silnego wiatru i deszczu skończyło się w piątek nad ranem - poinformował rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

Strażacy w Kielcach zabezpieczali przed zalaniem kilka posesji. Było to spowodowane gwałtownym wzrostem poziomu wody Silnicy. Podczas burz należy unikać otwartej przestrzeni i nie parkować aut pod drzewami. Trzeba wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe, zamknąć okna i drzwi, usunąć z balkonów zbędne przedmioty.

Tu znajdziesz prognozę pogody na długi weekend >>>

Zobacz także
Komentarze (15)
Wiatr, grad i trąby powietrzne. Straż pożarna: 900 wyjazdów do usuwania skutków burz [WIDEO]
Zaloguj się
 • o_onufry

  Oceniono 4 razy -2

  Pogoda nie daje spokoju, panują w wielu regionach fronty atmosferyczne które niosą gwałtowne burze z intensywnymi ulewami. Powodują ogromne szkody i zagrażają życiu i zdrowiu.
  = = = =
  A co robi Kościół rzymski – opiekun nie tylko dusz ale zatroskany owieczkami swymi jako dobry pasterz? Nic!
  A przecież historia zna przypadku cudownego oddziaływania świętych figur w ogóle a już eucharystii przenajświętszej w szczególności.
  Szczególnie w okresie tak zwanego „bożego ciała”.
  Zatem. Nuże gawiedzi bieżać do plebanów - jak tylko się zachmurzy - niechaj wystawiają święte postaci, monstrancje…. I inne szamańskie amulety.
  Cud murowany!

 • daniella-63

  Oceniono 7 razy -3

  Przeciez co tysiace lat pogoda sie zmienia.Mozliwe,ze my jestesmy swiatkami tej zmiany.

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 7

  po co nam wizy?

 • 31.februarius

  Oceniono 15 razy 11

  Trąba w Polsce, w końcu maja?
  Pogoda robi se z ludzi niezłe

  żarty.

 • panmamutek

  Oceniono 29 razy 13

  Mroźne zimy, większa ilość gwałtownych burz i większa liczba deszczowych dni w roku są efektem globalnego ocieplenia (niefortunna nazwa, bo chodzi o większą ilość energii w atmosferze). To tak na wszelki wypadek bo często słyszę opinie, że czemu jest zimniej skoro "panuje" globalne ocieplenie

 • bzgola

  Oceniono 57 razy 53

  Co mi się podoba w tym filmie? Ten spokojny komentarz. Żadnych ekscytacji, żadnych przekleństw. Panowie trzymają fason.

 • wilem07

  Oceniono 12 razy -6

  a pod tytułem siedzi Dziwisz i sie dziwi - pewnie zaraz zmienia hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje