USA. Podejrzana przesyłka do Obamy. Prawdopodobnie zawiera trującą rycynę

31.05.2013 06:28
Barack Obama

Barack Obama (Fot. Carolyn Kaster AP)

Agenci Secret Service, służby ochraniającej prezydenta USA, przejęli podejrzany list zaadresowany do Baracka Obamy. Jak poinformowało Secret Service, przesyłka prawdopodobnie zawiera ślady trującej rycyny.
Nie ma jeszcze wyników analizy, którą prowadzi laboratorium FBI, ale Secret Service jest przekonane, że przesyłka zawiera truciznę, gdyż ma podobne oznaczenia i wygląd co dwa anonimowe listy z pogróżkami, które w ubiegłym tygodniu zostały wysłane do burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga. Oba były zatrute rycyną.

Według amerykańskich mediów, powołujących się na FBI, wszystkie trzy listy wysłano z tej samej miejscowości - Shreveport w stanie Luizjana. Stacja telewizyjna CNN podała, że w czwartek wieczorem (czasu lokalnego) FBI przesłuchało w Teksasie mężczyznę w związku ze sprawą listów z trucizną.

"Będą musieli zabić mnie i moją rodzinę, by odebrać mi broń"

Secret Service przechwyciło list do Baracka Obamy w sortowni poczty Białego Domu, która znajduje się poza Waszyngtonem. Nie ujawniono, czy tak jak listy do Bloomberga zawierał on także pogróżki.

Autor tych dwóch przesyłek groził burmistrzowi w kontekście toczącej się w USA debaty na temat zaostrzenia kontroli zakupu broni palnej. Bloomberg jest jednym z najbardziej aktywnych i znanych zwolenników kontroli broni palnej. "Będziecie musieli zabić mnie i moją rodzinę, by odebrać mi broń. Zastrzelę każdego, kto wejdzie do mojego domu" - cytuje pogróżki CNN, powołując się na źródła policyjne.

Barack Obama był już w ubiegłym miesiącu adresatem zatrutego listu. Przesyłka ta nie dotarła jednak na jego biurko. Została wcześniej przejęta przez ochronę prezydenta.

Zobacz także
Komentarze (9)
USA. Podejrzana przesyłka do Obamy. Prawdopodobnie zawiera trującą rycynę
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 1 raz 1

  @squadak
  "Zanim kolejny sprawny inaczej zacznie coś cudować o sraczce, niech sobie przeczyta pl.wikipedia. org/wiki/Rycyna"
  =======================================================================
  Jak na razie w żadnym z postów nikt o sraczce nie cudował i nikt rycyny z olejem rycynowym nie pomylił. Ty natomiast stwierdziłeś, że rycyna działa nawet przez skórę. Otóż doczytaj sobie w tym polecanym linku, (najedź kursorem na odnośnik [5]) że "zatrucie rycyną przez nieuszkodzoną skórę jest mało prawdopodobne". Jak już wytaczasz działa, to sprawdź czy są nabite....

 • bayadera

  0

  To sie w ogole kupy nie trzyma.
  Obama do kibla sam nie chodzi, tylko z obstawa. Ze strachu przed ... wyborcami. Zarcia sam ne sprobuje, dopoki go nie przetestuje specjalna sluzba.
  A przesylki odbiera osobiscie???
  Kto w te brednie jeszcze wierzy?

 • squadack

  0

  Zanim kolejny sprawny inaczej zacznie coś cudować o sraczce, niech sobie przeczyta: pl.wikipedia.org/wiki/Rycyna

 • cyniczne_oko

  Oceniono 4 razy 4

  Temat zastępczy, tylko od czego ma odciągnąć uwagę? Kiedy w senacie USA przechodziło poparcie dla Izraela w przyszłej wojnie z Iranem:
  www.infowars.com/senate-supports-israeli-invasion-of-iran/
  to dziwnym trafem akurat wtedy w Bostonie wybuchały szybkowary.

 • jamj

  Oceniono 4 razy 2

  "...przesyłka zawiera ślady trującej rycyny."
  ================================
  Czy prezydent Obama zjada adresowane do niego listy, że stanowiły one zagrożenie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje