Syria dostała od Rosji system rakietowy S-300? Niejasna odpowiedź prezydenta Asada

30.05.2013 22:14
Prezydent Syrii Baszar al-Asad

Prezydent Syrii Baszar al-Asad (Fot. AP)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że Rosja zrealizowała ostatnio niektóre kontrakty zbrojeniowe zawarte z Syrią, lecz na pytanie, czy chodzi o system rakietowy S-300, udzielił odpowiedzi wymijającej.
Wypowiedź Asada, jak pisze agencja Associated Press, różni się od fragmentów wywiadu, które przeprowadzająca go libańska telewizja Al-Manar przekazała wcześniej dziennikarzom. Z fragmentów wynikało, że Baszar potwierdził, iż do Syrii dotarła już część rosyjskiego przeciwlotniczego systemu rakietowego S-300.

W wywiadzie Asad zapytany o S-300 odpowiedział ogólnikowo, że kontrakty z Rosją nie są związane z obecnym kryzysem, a Rosja wypełnia swe zobowiązania.

Odpowiemy na każdy atak Izraela

Powiedział też, że jego siły odpowiedzą na każdy przyszły atak izraelski. Prezydent Syrii oświadczył, że w zasadzie władze są gotowe uczestniczyć w rozmowach pokojowych z opozycją, lecz wszelkie ustalenia muszą zostać zatwierdzone w referendum. Konflikt zbrojny w Syrii trwa od marca 2011 roku. Obrońcy praw człowieka szacują, że zginęło w nim co najmniej 94 tys. ludzi.

Reżim syryjski już wcześniej zgłaszał gotowość udziału w konferencji pokojowej, zwanej Genewą 2, podczas której negocjacje podjęłyby obie strony konfliktu syryjskiego. Opozycja stoi jednak na stanowisku, że rozmowy pokojowe muszą zagwarantować odejście prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Zobacz także
Komentarze (89)
Syria dostała od Rosji system rakietowy S-300? Niejasna odpowiedź prezydenta Asada
Zaloguj się
 • edmund_motyka

  0

  Niech mu najlepiej od razu atomówkę dadzą...

 • j.fasola180

  Oceniono 5 razy 3

  "Reżim syryjski już wcześniej zgłaszał gotowość udziału w konferencji pokojowej....." Dla żydowakiej gadzinówki każdy kraj, który broni swojej niepodległości przed Amerykańsko-Izraelską agresją jest "reżimem".

 • front242

  Oceniono 8 razy -6

  ______________________________________________________________________________________
  Z wypowiedzi przedstawicieli Assada wynika jasno, że zależy mu na władzy, nie na pokoju, a chęć uczestnictwa w rozmowach to zasłona dymna.
  ______________________________________________________________________________________

 • metenburg

  Oceniono 8 razy 2

  front242 jest skrajna forma debilizmu belkoczaca cos po rusku (tradycja rodzinna ?) nie radze nikomu polemizowac z kretynem. To jak dialog z muszla klozetowa.

 • metenburg

  Oceniono 6 razy 0

  Dobitne przyklady "zachodniej demokracji" :
  www.youtube.com/watch?v=QdpGd74DrBM
  rt.com/usa/afghanistan-cash-corruption-karzai-547/

 • doni72

  Oceniono 8 razy 4

  Poprostu ten artykul to kpina,pisanie o rzeczach oczywistych i oficjalnie znanych ktore nie sa tajemnica.Rosja realizuje kontrakty ze swoim partnerem jakim jest Syria i tyle.Wszystkie liczace sie panstwa w produkcji "zabawek"do zabijania to robia.Inna sprawa to dozbrajanie i sponsorowanie czynnikow nieoficjalnych o terrorystycznych sklonnosciach ja rebelianci w Syri,Kurdowie w Turcji,przykladow mozna znalezc wiecej.

 • czarna_zoska

  Oceniono 3 razy -1

  Duzi chłopcy sie bawią.... Załosne karykatury ludzi.

 • calli

  Oceniono 38 razy 28

  Brawo prezydent Asad, przedstawiciel jedynej legalnej władzy syryjskiej, która broni ojczyzny przed NATOwskimi zbrodniarzami, bandyckim syjonizmem i islamskim terrorem.

 • nie-tak

  Oceniono 7 razy 3

  Gazeto dlaczego nie napiszesz o tym?
  polish.ruvr.ru/2013_05_30/W-Turcji-zatrzymano-ekstremistow-wiozacych-do-Syrii-sarin/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje