Katolicki ksiądz potępia naukę Kościoła i ujawnia: Jestem gejem

29.05.2013 21:46
Watykan

Watykan (Fot. Pier Paolo Cito AP)

Tą decyzją postawił na szali swoją przyszłość i karierę w Kościele katolickim. Ksiądz Gary Meier z St. Louis w USA ogłosił, że jest gejem i autorem anonimowej dotychczas książki "Ukryte głosy: Refleksje geja, księdza katolickiego". Przez 15 lat próbował pracować, przekonywać, że potępianie homoseksualistów nie jest dobre. Zrezygnował.
- Przez lata próbowałem pogodzić moje milczenie jako księdza-geja z coraz bardziej antygejowską postawą Kościoła. Bezskutecznie - Meier pisał w swojej książce. - Miałem nadzieję, że znajdę sposób, by pogodzić moją orientację z pozostaniem w tej wrogiej mi hierarchii. Bezskutecznie - dodał.

Kościół przez lata podejmował coraz mocniejsze środki dyskryminujące osoby LGBT. Grozili nauczycielom zwolnieniami z pracy, lobbowali, by do amerykańskich skautów nie przyjmować osób homoseksualnych. Papież Franciszek tylko potwierdził stanowisko Kościoła, potępiając małżeństwa homoseksualne, które - jego zdaniem - mogą zniszczyć Boski plan.

Arcybiskup St. Louis powiedział jedynie - póki co - że ksiądz Meier może być przykładem i mentorem dla katolików, którzy zmagają się z podobnymi odczuciami. Sam Meier chciałby pozostać kapłanem, choć przyznaje, że jest to mało prawdopodobne.

Zobacz także
Komentarze (349)
Zaloguj się
 • krzywelustro

  Oceniono 506 razy 396

  Jeśli ksiądz grzeszy rozwiązłością rozsiewając swoje plemniki gdzie popadnie, to jest taka ludzka słabostka i dla dobra Kościoła należy księdza tymczasowo przenieść na Ukrainę, starannie ukrywając miejsce przeniesienia przed depozytariuszkami tychże plemników.

  Jeśli ksiądz grzeszy wchodzeniem w trwały i wierny związek homoseksualny, należy go wylać, ekskomunikować i wyrazić publiczne oburzenie z powodu sprzeniewierzenia się szóstemu przykazaniu.

  No cóż, Piłat potrafi umywać ręce na dwa różne sposoby.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 321 razy 257

  Boski plan? Sądząc po dotychczasowej historii ludzkości albo nie ma żadnego boskiego planu albo koleś z nieba nas nie lubi albo dał sobie spokój dawno temu.

 • grzechotnik59

  Oceniono 214 razy 172

  W każdym zawodzie trafiają się ludzie z odchyłami. Znałem jednego leśnika co nie pił.

 • nikodem_73

  Oceniono 197 razy 155

  Po raz n-ty. Uczestnictwo w Kościele (w szczególności - bycie jego kapłanem) NIE JEST OBOWIĄZKOWE.

  Nie pasują komuś zasady działania tej organizacji? To bierze zabawki i idzie do innej piaskownicy. W czym problem?

  PS. Jestem agnostykiem i apostatą. I WŁAŚNIE DLATEGO nie wymagam od Kościoła aby wątpił w istnienie Boga.

 • tygrysiewicz

  Oceniono 172 razy 124

  I dobrze. Niech tych jak mówią biskupi obelżywych ataków będzie jak najwięcej. Wtedy biskupi MOŻE zrozumieja, że sa na służbie.

 • cillian1

  Oceniono 58 razy 30

  historia.newsweek.pl/pascha-wedlug-chrystusa,zoom,90234.html
  znajdź na tym obrazku - niewiastę!

  :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje